Pirmā palīdzība pēc bites dzēliena

 CPR un pirmā palīdzība bišu dzelt
 Droši vien ikviens, Kempings, juta sekas bišu dzelt: uz vietas koduma ir smaga pietūkums, nieze, izsitumi un pa visu ķermeni, un dažreiz reibonis un slikta dūša. Dažreiz cilvēki, kuriem ir alerģija, bišu dzelt piedzīvo anafilaktisko šoku. Diemžēl, tas notiek dažreiz, ka pēc bites dzēliena pirmo palīdzību personai nav laika, lai padarītu, un tas beidzas ar nāvi. Tādēļ ir svarīgi, lai sniegt pirmo palīdzību, ja bišu dzelt cik drīz vien iespējams.

Kas notiek, kad bišu dzelt?

Bites iedzelt vēderā ir tā, ka kukaiņi izmantot kā aizsardzības ieroci. Ķermenis cietušā caur iedzelt no indes izpaužas un ātri izplatījās pa asinsvadiem.

Ir trīs veidu reakciju uz bišu dzelt: vietējie, toksiskas un alerģiskas. Ar vienu kodums biežāk nekā lokāla reakcija: pietūkums un apsārtums vietā kodiena, dedzināšana, nieze, sāpes. Toksiskas reakcijas, var notikt, ja persona sakosts tajā pašā laikā pieci vai vairāk bites. Ir pievienota vietējiem simptomi slikta dūša, galvassāpes, drudzis, vemšana un pat krampji.

Aptuveni 1-2% no cilvēkiem, kas bites dzēliena alerģiska reakcija notiek. To izsaka nieze un tirpšana ādas sejas un galvas, kā arī valodu. Visi šie simptomi pievienojas nespēks, drudzis organismā, nejutīgums, elpas trūkums, vemšana, slikta dūša, sirdsklauves.

Visbīstamākais simptoms ir pietūkums, īpaši balsenes un mēles, jo tas var izraisīt nosmakšanu. Galējā pakāpe alerģiskas reakcijas tiek uzskatīts anafilaktiskais šoks, kopā ar samaņas un konvulsijām zudums. Tas ir ļoti bīstams stāvoklis, kas var izraisīt elpošanas apstāšanos un sirdsdarbības apstāšanos.

Pirmā palīdzība bites dzēliena

Patiesībā, pirmā palīdzība, lai bišu dzelt bērniem un pieaugušajiem nav pārāk atšķirīgas.

 Izvelciet dzelt - pirmais atbalstu bišu dzelt
 Pirmā lieta, kas jums var palīdzēt personai, kas iekoda bite - mēģināt izņemt dzelt. Lai to izdarītu, būtu labākais pinceti, ārkārtējos gadījumos, jūs varat mēģināt pull dzelt nagus. Tas nav nepieciešams, lai izspiest iedzelt pirkstiem, jo ​​tas izraisīs straujāku izplatību inde caur ķermeni.

Tad pievienot vietā kodiena gabals kokvilnas vai marli iemērc amonjaka, ūdeņraža peroksīdu, sāls šķīdums (viena tējkarote sāls uz glāzi ūdens) vai gaiši rozā kālija permanganāta šķīdumu.

Lai mazinātu sāpes un pietūkums atsaukt pirmo palīdzību bišu dzelt jums iekost vietu, lai apkures spilventiņu, kas piepildīts ar aukstu ūdeni vai dvieli iemērc aukstā ūdenī laikā.

Pirmā palīdzība bērniem bišu dzelt ir steidzami nepieciešams, lai paliktu tuvu bērnam apmeklēt, nesāks, ja viņš ir bijusi alerģiska reakcija.

Cietušais ir jādod daudz alkohola, un, ja jūs pamanāt pazīmes alerģiskas reakcijas, nav pretrunā ar antihistamīna līdzekļiem (tavegil, suprastin, Difenhidramīna). Būtu jāizvairās antihistamīni, kas samazina asinsspiedienu vai kuriem ir augsts privāto alerģiju potenciāls (prometazīna, prometazīna uc).

Gadījumā, alerģiska vai toksiska reakcija pēc bišu dzelt pirmo palīdzību sākas ar derīgo dzeloni BITE, un tad pret to ar antiseptisku. Pēc tam, cietušais jāliek, un wrap siltu segu, jūs varat veikt siltu apkures spilventiņu, lai dotu viņam veikt antihistamīna un 25-30 pilieni kordiamina. Tad jums vajadzētu nekavējoties izsauciet ātro palīdzību vai patstāvīgi piegādāt cietusī uz slimnīcu.

Ja persona ir pazīmes anafilaktiskais šoks, viņam vajag steidzami ieviest glikokortikoīdiem un adrenalīna, kas, visticamāk, ir atrodami jūsu aptieciņā. Vienīgais, ko jūs varat darīt, pirms ierašanās ārkārtas palīdzības - sirds un plaušu reanimācija (krūškurvja kompresiju un mākslīgā elpināšana).

Ja jums ir nepieciešams medicīnisko aprūpi, kad bišu uzvara?

Daudzi cilvēki uzskata, bišu dzelt diezgan nenozīmīga lieta. Un tiešām, vairumā gadījumu jūs varat ierobežot pirmās palīdzības sniegšanu attiecībā uz bišu dzelt bērniem un pieaugušajiem. Bet dažos gadījumos profesionāla palīdzība ir obligāta, un tas bieži vien ir atkarīgs no dzīves upuri. Šie gadījumi ir:

  • Raksturīgo no smagas alerģiskas reakcijas simptomi izskatu;
  • Infekcijas pazīmes pie kodiena vietā (apsārtums, pietūkums un sāpes vietā BITE nav izzuduši, un ķermeņa temperatūras paaugstināšanās);
  • Liels skaits kodumiem (5 vai vairāk), jo īpaši, ja cietušais - bērns vai vecāka gadagājuma cilvēkiem;
  • Bee iedzelt rīklē, iekšpusē mutē, acs ābols;
  • Cietušā uz alerģiskām reakcijām tendence.
Яндекс.Метрика