Pirmā palīdzība lūzumu

Lūzumi rodas sakarā ar spēcīgu fizisko ietekmi (hitting transportlīdzekļiem, vada lielība, piliens, uc).  Noteikumi par riepu pie pirmās palīdzības lūzumiem

Simptomi lūzums

Jomā bojājumu, spēcīgu sāpes. Skartā daļa var pieņemt nedabisku stāvokli, vai izskatās izkropļota. Motor funkcija ir nozaudēta vai ievērojami samazināts. Kad jūs mēģināt kustību bojāto ekstremitāšu sāpes pieaug strauji. Vietā lūzuma bieži milzīgi zilumi.

Pirmā palīdzība lūzumu

Ja cietušais pēc trieciens vai kritumu sūdzas par stiprām sāpēm, kas palielina ar jebkuru mēģinājumu uz satiksmi, tad netērētu laiku mēģina nodot to pareizo diagnozi - zilumi, sastiepums vai lūzums. Atstājiet šo jautājumu ekspertiem! Jebkurā gadījumā ir nepieciešams, lai nekustīgas ekstremitāti un izsaukt ātro palīdzību.

Pirmā palīdzība lūzumu - pilnīgi pārtraukt mobilitāti ietekmēto ekstremitāti vai tā daļu. Jebkāda kustība palielina sāpes un var izraisīt attīstību traumatisku šoku, kas, bez sniegšanu ātri medicīniskās palīdzības noved pie nāves upuri. Turklāt, ja jūs mēģināt kustības kaulu fragmenti vēl ievainot mīksto audu, kas var novest pie traumas asinsvadu, slēgts lūzums pāreju uz atvērtu!

Lai atvieglotu cietušā stāvokli uz vietas iznīcināšanas var piemērot ledus iepakojuma. Lai samazinātu smagumu sāpju tableti viņam nekādas anestēziju.

Nekustīgas cietusī ekstremitāti vai izmantot īpašas riepas, self-made, ko var izdarīt no jebkuras pieejamiem materiāliem (kuģa, stick, lupatas, uc).

Noteikumi attiecas uz riepu

Pirmā palīdzība lūzumu - aplikšana ar riepu:

1. riepa vienmēr sagūstīt vismaz divas locītavas;

2. Ir iespējams uzlikt riepu uz viņa kailo ķermeni. Saskaņā ar to, protams, vajadzētu nodot kādu tīru audumu, apģērbu, marles vai slāņa vates;

3. Virs riepa nedrīkst saspiest ekstremitāti, bet nevajadzētu būt brīvi pakārt par to. Secure autobusu droši.

Pirmā palīdzība slēgto lūzumu

Ja āda pār šķelto kauli nav bojāti, to sauc slēgts lūzums. Pirmā palīdzība, ja slēgtās lūzumu ir radīt nekustīgums ietekmēto ekstremitāti vai tā daļas, izmantojot viegli pieejamus materiālus vai riepas. Pie stacionārā stāvoklī Kaulu fragmentu samazināts smagumu sāpju, kas ir uzticama profilakse traumatisks šoks.

Pirmā palīdzība atklātos lūzumu

Dažreiz asas fragments kaulu pierces ādu uz ārpusi un lūzums notiek brūces. Šajā gadījumā, lūzums tiek uzskatīts atvērts.

Pirms lūksne, brūces jāārstē. Lai to izdarītu, malas smeared ar tinktūra joda, briljantzaļo vai alkoholu. Pēc tam uzliek aseptisku pārsēju (par virsū Lietot sterilu pārsēju vai mērci paketi, kas var iegādāties jebkurā aptiekā).

Ja cietušais saka smaga asiņošana, pirmā palīdzība, lai atklātu lūzumu jāsāk ar pasākumiem, lai apturētu to. Kad vēnu asiņošana (asinis plūst no brūces viegli un ir tumši sarkanā krāsā), vajadzētu uzlikt spiediena apsēju. Ja asinis no brūces ir spilgti sarkanā krāsā un seko pulsējoša strūklu, tas norāda arteriālā asiņošana. Šajā gadījumā, lai apturētu asiņošanu vajadzētu uzlikt žņaugu virs brūces. Tad apstrādā ar jebkādiem antiseptiska brūču malām un aizveriet to ar apsēju. Un tikai tad jūs varat sākt šinas.

Nekad mēģināt iztaisnot dziļu brūci pieturoties fragmentus kauliem, malu, vai saskaņot tos labot savu situāciju!

Pirmā palīdzība lūzumi rokas kauliem

Mijā apakšdelma kaulu kā autobusu, jūs varat izmantot divas dēļi. Viens no tiem sakrīt ar muguras un otru no ārpuses un fiksēto apsējus. Mijā roku pleca ar pleca locītavā ir saliekta 90 grādu leņķī un pribintovyvayut uz ķermeņa.

Pirmā palīdzība lūzumus atslēgas kaula vai lāpstiņas

Paduse vajadzētu ievietot nelielu spilvenu izgatavots no kokvilnas un marli. Rokas ir saliektas pie pleca locītavas līdz 90 grādiem un pribintovyvayut uz ķermeņa.  CPR un pirmās palīdzības lūzumus pirkstu

Pirmā palīdzība lūzumu pirkstu

Bojāta pirksts saspringts pribintovyvayut uz vietu blakus viņam veselīgu pirkstu.

Pirmā palīdzība lūzumi kāju kauliem

Vieglākais veids, kā izveidot imobilizāciju skarto kāju, pārsējs to veselībai. Mijā ciskas kaula cietušās, pārliecinieties piemērot transporta autobusu. Kā tas var izmantot divas plates. Viena no tām tiek piemērota gar iekšējo virsmu balstās pret cirksnis. Otrais valde ir novietots uz ārējā pusē, un atbalstās pret paduse. Abi, plāksnes ir darboties vismaz 5-7 cm attālumā no virsmas papēdi. Boards pribintovyvayut uz kājas, izmantojot apsējus vai auduma strēmeles.

Pirmā palīdzība lūzumus ribām

Tajā brīdī elpošanas ribām padara unikālu kustība palielina sāpes ievainojumu gadījumā. Tādējādi, pirmkārt atbalsts lūzumus ribām ir uzlikt spiediena pārsējs uz krūtīm. Ja jums nav pietiekami daudz pārsēji, tad piemēro pārsēju, jūs varat izmantot dvieļus vai lapas. Pārsējs ierobežos ekskursiju (mobilitāte) no krūtīm un piespiežot cietušajam, lai dotos uz vēdera elpošana, netiek veiktas sakarā ar starpribu muskuļiem, un sakarā ar vēdera muskuļiem. Tā rezultātā, sāpes samazinās.

Sniedzot pirmo palīdzību lūzumus ribām, neļaujiet upuris runāt daudz un iet gulēt, jo asas kaulu fragmenti var ievainot plaušas. Transports jāveic sēdus stāvoklī!

Pirmā palīdzība lūzumu mugurkaula

Risks skriemeļu lūzumu ir tas, ka tad, kad viņi var sabojāt muguras smadzenes, kas rada attīstībā parēzes un paralīzi. Pirmā palīdzība lūzumu mugurkaula ir likt upurim uz muguras uz līdzenas un cietas virsmas (durvju vērtnes, plats dēlis, koka kuģa). Lai pārslēgtos aizskartā jābūt ļoti uzmanīgiem. Tas būtu jādara, daži cilvēki. Neceliet cietušā rokas un kājas, kā tas var bojāt muguras smadzenēm. Kad novirzot būtu Rezumējot rokas zem muguras cietušā un lai izvairītos no jebkādas novirzes vai lokās savu ķermeni, maigi pāriet uz kuģa. Šī novirzot upuri metode prasa pietiekamu pieredzi. Tātad, ja viņš guļ uz muguras, tas ir labākais, lai nepieskartos to pirms ierašanās ātro palīdzību.

Pirmā palīdzība lūzumus iegurņa

Lūzumi iegurņa parasti pavada masveida iekšējas asiņošanas, bojājumiem iekšējos orgānus un attīstību šoks.

Pirmā palīdzība lūzumus iegurņa: cietušais būtu likts uz muguras, kājas nedaudz saliektas pie gurniem un izšķīdina rokā. Zem kājām var izbāzt salocītu segu rulli. Transportēšana cietušajam ir tikai ambulance, pēc tam, kad ārsti vietā antishock pasākumiem.

Яндекс.Метрика