Pirmā palīdzība šoks

Dažādās slimību vai traumu persona var būt šoks. Klīniski raksturo šoka stāvoklī kā akūta asinsvadu mazspēja, kas izriet no hipovolēmiju. Kā rezultātā asinsrites traucējumi rodas skābekļa badu audu. Ja šis process turpināsies ilgu laiku, audi var nomirt, jo trūkst skābekļa.  Pirmā palīdzība šoks

Kopumā ir trīs pakāpes šoks:

  • 1 grāds - pacienta vispārējais stāvoklis ir apmierinošs, asinsspiediens ir vairāk nekā 100 mm, pulss - 90-100 sitieni minūtē;
  • 2. pakāpe - ir bāla āda, auksti sviedri, ātrs pulss (120-140 sitieni minūtē), asinsspiediens - 70-80 mm;
  • 3. pakāpe - pacienta stāvoklis ir ļoti nopietns, pulss sasniedz 160 sitieniem minūtē, bet maksimālais asinsspiediens mazāks par 70 mm.

Liela nozīme, sniedzot pirmo palīdzību šoks profilakses lugas. Šim nolūkam ir nepieciešams pārliecināt cietušajam, apturēt asiņošanu, silts un sniegt dažas aizraujošas dzērienu (kafija, karstu tēju, spirta).

Cēloņi šoks

Cēloņi šoks var būt dažādi (trauma, apdegumi, pieņemšana jebkādām ķimikālijām vai narkotikas), bet ar noteiktu posmu attīstības mehānisms līdzīgs šoks .  Cilvēka ķermenis, lai aizsargātu dzīvībai svarīgos orgānos (sirds, smadzenes, nieres, plaušas) mēģina enerģiski apgādāt tos ar skābekli .  Asins daudzums ir samazināts, kas noved pie aktivizēšanu ķimikāliju .  Pirmo reizi izdota noradrenalīns .  Pirmkārt, sirds sāk sūknēt asinis spēcīgi, filtrācija un asins plūsmu nierēs samazinās, šķidruma organismā tiek aizkavēta .  Tas nav galvenais sistēmas struktūra praktiski pārtrauks piegādāt asinis .  Šo procesu sauc centralizēšana apgrozībā .  Faktiski, šis aizsardzības process organismā ir mērķis - lai saglabātu cilvēka dzīvību .  Tomēr, ja jūs nevarat nogādāt cilvēkus uz šo valsti, cik ātri vien iespējams, tas tiek nodrošināts ar letālu iznākumu .

Anafilaktiskais šoks. Pirmā palīdzība

Anafilakse - sliktākais komplikācija alerģiskas reakcijas. Raksturīgi, anafilaktiskais šoks attīstās pacientiem, kas cieš no jebkuras alerģiskas slimības vai atkārtoti lechyaschihsya nekādas narkotikas.

Pirmā palīdzība anafilaktiskais šoks jāsniedz nekavējoties. Sakarā ar narkotiku intramuskulāri vai subkutāni 0, 5-1 ml 0, 1% šķīdums adrenalīna. Vienlaikus intramuskulāri ievada 60 mg prednizolona vai 125 mg hidrokortizona.

Lai novērstu asinsvadu sabrukumu, zemādā var ievadīt kordiamina 2 ml vai 2 ml 10% šķīduma kofeīna.

Sniedzot pirmo palīdzību šoka pacientam ir nepieciešams pārtulkot horizontālā stāvoklī, pagrieziet galvu uz sāniem un turiet apakšējo žokli, lai izvairītos no nosmakšanas vemšana. Virs injekcijas vietā, ir nepieciešams uzlikt žņaugu, un par vietu, jūs varat veikt ledus. Pēc tam, pacients jāhospitalizē nekavējoties. Transportēšana pacientam ir iespējama tikai pēc tam, kad simptoms vadības šoka un normalizē asinsspiedienu.

Hemorāģisks šoks. Pirmā palīdzība

Asiņošanu bieži noved pie attīstības šoks. Hemorāģiskā šoka ir stāvoklis, kas saistīts ar akūtu asins zudumu 1 litram vai vairāk.

In dzemdniecības praksē hemorāģisks šoks var rasties grūtniecības vai dzemdību, pēcdzemdību periodā. Galvenie cēloņi smagu asiņošanu ietver: ārpusdzemdes grūtniecību, dzimumorgānu traumas, plīsumu olnīcu aborta, dzemdes asiņošana, kāda veida dzemdes fibroids.

Heavy asins zudums parasti pavada asiņošana traucējumi. Šo asiņošanu īpatnība ir tā, ka tie ir bagātīgs un pēkšņi, bieži apvienojumā ar extragenital patoloģiju, preeclampsia, vispārējs un citām patoloģijām.

Pirmā palīdzība hemorāģiskā šoka galvenokārt ietver likvidēšanu parādības akūtas elpošanas mazspējas. Ja ir mēle jābūt mehāniski bez pacienta mutē ar sūknēšanu.

Turklāt pirmās palīdzības triecienu ietver anestēzijas pacientu ar medikamentiem. Tālab izmantošana narkotisko pretsāpju: leksir, Tramal, Fortran. Kas nav narkotisko pretsāpju ir analginum un baralgin. Kad nepieciešams, lai novērstu sirds mazspēju un citus nopietnus pārkāpumus, uzsākt strauju infūzijas terapija.

Traumatisks šoks. Pirmā palīdzība

Traumatisks šoks attīstās kā rezultātā traumas un kopā ar asu pārkāpumu nervu regulējuma dzīvības procesiem. Bieži kopā ar traumatisku šoka traucējumi vielmaiņu, elpošanas un hemodinamiku.  Netiešā sirds masāža - pirmā palīdzība traumatiska šoka gadījumā sirds apstāšanās

Veicina rašanos spēcīgu triecienu sāpes, intersticiālu, intracavitary un ārējo asiņošanu, traumatisks saspiest krūšukurvi, masveida sasitumiem un mīksto audu kompresijas uc

Pirmā palīdzība traumatisks šoks ietver asiņošanas apturēšanai (ja iespējams), paredzot stingrus saites, tourniquets. Ievada intravenozi pārliešana 0, 5-1, 5 L 6% šķīduma poliglyukina, 1, 5 l uz 8% šķīdums zhelatinol. Ja pacientam bija zems asinsspiediens (mazāk nekā 60 mm), tas ir nepieciešams, lai sāktu iekšējo artēriju pārliešana. Intra-arteriālo pārliešana indicēts profilaksei pēkšņu nāvi, kā arī sirds mazspējas pazīmēm.

Sniedzot pirmo palīdzību pacientam ar traumatisko šoku noteikti vajadzētu rīkot vietējo anestēziju. Ja nepieciešams, veikt mākslīgo elpināšanu, elpošanas ceļus no vemt, asinīm un gļotām. Attiecībā uz sirds apstāšanās pirmās palīdzības triecienu ietver krūškurvja kompresiju, un gadījumā, ja sirds fibrilācijas - defibrilāciju.

Burn šoks. Pirmā palīdzība

Burn šoks ir komplikācija apdegumiem rodas, ja jūs apdegums ar zaudējumiem vairāk nekā 5% no ķermeņa virsmu un izraisa pārkāpjot ūdens līdzsvara un asins mikrocirkulāciju. Atšķirībā no cita veida šoks, apdegums ir grūti atpazīt, kas ir agrīnā periodā. Tāpēc, pēc iestāšanās pamanāmas pirmās palīdzības apdegums šoks jāveic nekavējoties.

Pirmās palīdzības ārstēšanai apdegums šoka terapijas laikā ietekmē virsma nav veikta. Tas būtu jānosaka īpašs anti antiseptiska un apsēju ja tāda ir pieejama.

Pirmā palīdzība šoks ir samazināts līdz tūlītēju infūzijas izotonisku nātrija hlorīda vai polyglucin. Lai uzlabotu mikrocirkulāciju injicēt kortikosteroīdi (prednizonu, hidrokortizona) un reopoligljukin.

Lai atsāpināšanas un mazināt garīgo stresu, sniedzot pirmo palīdzību šoka administrē droperidols, promedol seduksen.

Яндекс.Метрика