Pirmā palīdzība saindēšanās

Saindēšanās - stāvoklis  Ja pārtikas saindēšanās pirmā palīdzība ietver izmantot caurejas
 izraisīto patoloģiski ietekme uz ķermeņa toksisko vielu .  Akūtas saindēšanās klīniskā aina strauji attīstās, un bieži vien tūlītēja rīcība var izglābt dzīvību un veselību cietušā .  Tādēļ ikvienam būtu jāspēj sniegt pirmo palīdzību saindēšanās gadījumos .  Jāatzīmē, ka diagnoze intoksikācijas diezgan grūti .  Informācija no cietušā un liecinieku, dažkārt var būt maldinošs .  Sakarā ar šo, tikai noteikt indi, kas izraisījis kaitējumu, tas bieži vien ir neiespējami .  Pirmā palīdzība sastāv no pasākumiem, pārtraucot turpmāku iekļūšanu toksisko vielu organismā un paātrināt likvidēšanu indi .  Ja jūs zināt cēloni saindēšanās, terapija īpaša pretinde, ja pieejami .  Vienmēr jāveic simptomātiska ārstēšana, tas ir, saglabājot funkcijas skarto orgānu .  Ja cietušais ir bezsamaņā, ir svarīgi, lai labotu pozicionēšanas pacientam: tas gulēja uz sāniem, galva būtu nedaudz mazāka ķermeņa .  Pat ar būtisku uzlabošanos pacienta veselības nepieciešams hospitalizēt .  Daudz kas ir atkarīgs no tā, kā iegūt inde organismā .  Ar kuņģa-zarnu traktā notiek visvairāk saindēšanās, ieskaitot pārtikas toksīnu, ķīmisko vielu, toksisko sēnēm, alkohola .  Pieņemsim ņemt tuvāk apskatīt dažādas funkcijas palīdzību saindēšanās .

Pirmā palīdzība saindēšanās ar pārtiku

Ja pārtikas saindēšanās vienmēr tūlītēja kuņģa skalošana. Jūs varat izmantot tā saukto "restorāns metodi", tas ir, mākslīgā vemšanas, ņemot vairākas glāzes ūdens. Šī metode ir kontrindicēta pacientiem līdz 5 gadus vecs, slims un bezsamaņā, ja nav precīzi zināma toksiska viela. Papildu pārtikas saindēšanās pirmā palīdzība ietver izmantot caurejas (magnija sulfātu, nātrija sulfātu). Pēc skalošana ir nepieciešams sniegt pacientam aktivēto ogli (10 tabletes trīs stundas vēlāk).

Pirmā palīdzība ķīmiskās saindēšanās

Saindēšanās ar norīšana cauterizing indēm (sārmiem, skābēm) izslēdz "restorāns metode" kuņģa skalošana, jo šīs vielas var atkārtoti savainot barības vadu, arī nedrīkst lietot caurejas līdzekļus, lai nekaitētu zarnas. Kuņģa tika izskalota caur zondi tālākai kategorijā aktivēto ogli vai pretindes.

Pirmā palīdzība sēņu saindēšanās

Ja saindēšanās  Pirmā palīdzība saindēšanās ar alkoholu, ir kuņģa skalošana
 sēnes Pirmā palīdzība ir tāds pats kā tad, kad pārtikas saindēšanās toksīniem. Held kuņģa skalošana, aktivētā ogle pieņemts, ieviesa caureju. Specifiska ārstēšana atkarībā no sēņu veida notiek slimnīcā.

Palīdzība saindēšanās gadījumos alkohols un tā surogātiem

Pirmā palīdzība saindēšanās ar alkoholu, ir kuņģa skalošana, aktivēto ogli. Pacients ir noderīga, lai dzert daudz. Sakarā ar risku, elpošanas apstāšanās, tas ir svarīgi, lai atbrīvotu elpošanas ceļiem. Pat pirms hospitalizācijas kā pirmās palīdzības alkohola saindēšanās vēlamo ieelpojot tīra skābekļa, atropīnu un Cerucalum.

Pirmā palīdzība gāzveidā

Pirmā palīdzība saindēšanās gāzēm bieži prasa ieelpot mājsaimniecības vai oglekļa monoksīda. Par ražošanu var izraisīt dažādas toksisku tvaiku (dzīvsudraba, cinka oksīda, amonjaka). Kad saindēts ar gāzi pirmo palīdzību jebkurā gadījumā nodrošina, pirmos evakuāciju no skartajā zonā, un pēc tam skābekļa ieelpošanas vai mākslīgo elpināšanu. Pat tad, ja pacients var doties tālāk to pašu, ko uzmanīgi to uz sāniem ērtā stāvoklī.

Яндекс.Метрика