Pirmā palīdzība sirdslēkmes

 Pirmā palīdzība sirdslēkmes - Kā atpazīt simptomus?
 Miokarda infarkts - neatgriezeniskas izmaiņas sirds muskuli, ko izraisa traucējumi asins apgādes sirdi. Ir maza fokusa, plaša (liela) un transmurāla infarcts. Miokarda var rasties uz priekšējo, aizmugures vai sānu sienām sirds. Arterioskleroze - visbiežākais miokarda infarkta. No laika, lai nodrošinātu pirmo palīdzību, ja simptomi, miokarda infarkta dažreiz tas ir atkarīgs no slimības iznākumu.

Simptomi miokarda infarkts

Miokarda infarkts ievada tā sauktās simptomi, periodiem veicinot savlaicīgu apzināšanu vispārējo klīnisko ainu slimības. Prodromālā (sākotnējā) periods izpaužas bieži un sāpīga uzbrukumiem stenokardiju. Parasti šajā periodā sāpes laikā saglabājas pat pēc medikamentiem. Sāpes var izplatīties uz zobiem, kreiso roku, plecu un kakla. Miokarda infarkts var rasties uz fona zemu asinsspiedienu ar smagu vājums, auksti sviedri, slikta dūša, un augstu asinsspiedienu. Par Prodromāli sindroms raksturo izskatu pacienta nepamatotas panikas lēkmes un trauksme, kā arī apātija un depresija. Eksperti uzskata, ka ir svarīgi sniegt pirmo palīdzību miokarda infarktu pirmajos piecos vai sešas stundas pēc saslimšanas sākuma.

Vēdera slimības formu izpaužas slikta dūša, gremošanas traucējumi, vemšana, stipras sāpes vēderā. Astmas forma no sirdslēkmes pavada sajūta, elpas trūkums, sēkšana, elpas trūkums. Nesāpīgs forma ir visvairāk mānīgs forma miokarda infarkta. Parasti slimība ir bez simptomiem, bet dažreiz tas izpaužas neizskaidrojamā pasliktināšanās vispārējo stāvokli, vājums un samazinātu vingrojumu toleranci. Cerebrālā slimība kopā ar simptomiem insulta vai nervu sistēmu. MRI nav pazīmes smadzeņu išēmijas vai asiņošana. Kad sirds ritma forma miokarda infarkta sāpes var nebūt, bet galvenā iezīme ir sirds ritma traucējumi.

Dažkārt Prodromālā (preinfarction) periods ir pilnīgi klāt, un pēc tam, kad slimība sākas ar akūtā periodā. Raksturīga iezīme šajā periodā tiek uzskatīta par straujš asinsspiediena paaugstināšanās, tad vismaz tās dramatisks samazinājums. Miokarda nekroze izplatās ļoti ātri, un pavada paroksismālo sāpēm sirdī. Lēkmes sāpes var ilgt no pusstundas līdz divpadsmit stundām. Ātrāk pirmā palīdzība, jo lielāka iespēja izdzīvot. Jo subakūtu posmā miokarda daļai mirušo rētaudi aizstāj saistaudu.

Kardiogēns šoks un plaušu tūska parasti notiek gadījumā, ja pirmā palīdzība sirdslēkmes netika sniegta. Kardiogēns šoks raksturo strauju asinsspiediena pazemināšanās, sirds ritma traucējumi. Late diagnozi slimības var izraisīt arī plīsumu sirds sienas. Kad jūs pauze sirds pēkšņi apstājas pulss un nāve iestājas. Ar plašiem bojājumiem infarkts siena izstiepts asinsspiedienu un sirds veidojas trūce.  CPR un pirmā palīdzība miokarda

Pirmā palīdzība sirdslēkmes simptomu

Ja pirmā palīdzība ir ļoti svarīgi, cik drīz vien iespējams, lai atvieglotu pacienta elpošanu. Lai to izdarītu, atsprādzēt vai noņemt kas ierobežo drēbes. Slodze uz sirdi būs mazāk, ja ķermeņa augšdaļa ir nedaudz paaugstināta. Palmu ieteicams piemērot karstu mitru kompreses. Jums vajadzētu arī sniegt svaigu gaisu. Par sāpju ārstēšanai var dot pacientu Validol, Corvalol, nitroglicerīns (rezorbcijas zem mēles), un aspirīnu (graušanai). Šīs zāles par pirmās palīdzības miokarda infarkts parasti ir pieejama aptieciņā cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām.

Ja neelpo, apziņa, sirdsdarbība, asinsspiediens nekavējoties veikt atdzīvināšanu. Spēcīga īsa perforators jomā krūšu kaula (precordial šoks), būs spēkā uzreiz pēc kambaru fibrilāciju. Ar neefektivitāti šo metodi, ir nepieciešams, lai nekavējoties sāktu krūtīs kompresiju un ventilācijas metode mute-to-deguna vai mutes mutes mutē. Darbības Pirmā palīdzība miokarda infarktu jāturpina līdz brīdim, kad medicīniskās palīdzības.

Яндекс.Метрика