Pirmā palīdzība traumu

Zilumi ir slēgta bojājumu audus un orgānus bez skaidras pārkāpjot savas struktūras. Raksturīgi, trauma rodas neass ietekmi, vai arī pēc kritiena.  Pieteikšanās auksts kā metode sāpju mazināšanai - pirmo palīdzību zilumiem

Kad traumas bieži bojāts virspusējos audus - ādu, muskuļus, zemādas audu un periosts. Ja spēcīga ietekme īpaši skar mīksto audu, kas ir nospiests brīdī traumu kauliem.

Kā likums, traumas ir pievienots vairāk vai mazāk stipras sāpes. Turpina arī dziļo audu asiņošana var izraisīt turpmāku kaitējumu blakus audiem, kā rezultātā kompresija, kas izraisa pakāpenisku pieaugumu sāpju un disfunkciju.

Asiņošana, veidojas vietā traumas, parādās zili violeti zilumi laika gaitā maina savu krāsu uz dzeltenu.

Pirmā palīdzība traumu dažādās pakāpēs

Ir četri pamata ievainojumu nopietnību:

  • Zilumi pirmās pakāpes nosaka, nelielu bojājumu ādu, iespējams, ar nelieliem skrāpējumiem un nobrāzumi. Raksturīgi, ka šajā gadījumā, pirmā palīdzība traumu ir vajadzīga, un tas iet ļoti raiti uz dažām dienām;
  • Otrās pakāpes raksturo veidošanās hematomas un tūsku, kā arī iespējamo bojājumu muskuļu audiem uz fona asas sāpes, un vispārējā veselības stāvokļa pasliktināšanos. Šajā gadījumā pirmā palīdzība ietver dzesēšanas cietusī platība;
  • Zilumi trešās pakāpes parasti izraisa spēcīgu ietekmi, kā rezultātā bojājumu muskuļiem un cīpslām. Īpaši bīstami ir šādas traumas uz ceļgaliem, galvas, locītavu un coccyx. Pirmā palīdzība traumu trešās pakāpes ir atkarīgs, cik lielu daļu no ķermeņa ievainoti. Tomēr, jebkurā gadījumā, slikti ievainots pēc sāpju un auksto apstrādi, kad nepieciešamie brūces un skrambas, jums vajadzētu meklēt profesionālu palīdzību;
  • Ceturtā pakāpe traumas ir bīstama veselībai, jo tas var izraisīt nopietnas sekas, un ir nepieciešama obligāta ārstēšana.

Tā kā dažādas pakāpes traumas ir dažādas sekas atkarībā no cietušās ķermeņa daļas, ja tas nav iespējams patstāvīgi noteikt smaguma pēc pirmās palīdzības sasitumi jāatsaucas uz traumatologa.

Vispārīgie principi pirmās palīdzības sasitumi

Ja kāda veida traumas, lai atvieglotu sāpes un bojātas asinsvadu sašaurināšanos, lai cietušās vietā piemērot auksts - komprese vai ledus. Lai neradītu pārdzesēt no ledus, ieteicams pieteikties caur biezu audu. Parasti, šajā gadījumā, dvielis.

Pēc pirmās palīdzības sasitumi ledus būtu jāpiemēro 10 minūtes, pēc tam jums ir nepieciešams veikt pārtraukumu uz 20 minūtēm. Procedūra tika atkārtots 4 reizes.

Kur traumas pavada pārtrauktas samazinājumi vai citas ādas audos, tie jāizskalo ar ūdeni un apstrādāts ar antiseptisku. Nav ieteicams pirmās palīdzības sasitumiem rīkoties traumas lietot jodu, jo tā ir sildoša īpašums laikā.

Auksta komprese būtu jāpiemēro tikai pirmajās dienās pēc traumas. Atkarībā no smaguma traumas un smaguma hematomas rezultātā turpmāk risināt jautājumu par sasilšanu vietu traumas. Warm saspiež efektīvi ietekmē bojātos audus, palīdz mazināt pietūkumu un pietūkums un hematomām resorbciju. Turklāt, lai paātrinātu rezorbcija hematoma var izmantot ārējos zāles sasilšanu.

Pirmā palīdzība galvas traumas

Pirmā palīdzība galvas traumu ir ierobežots, piemērojot vieglu aukstu kaitējumu jomā, kas palīdzēs palēnināt veidošanos pietūkums un sāpju remdēšanai.

Vairākas stundas pēc traumas cietušajam nedrīkst lietot pretsāpju līdzekļus, lai gadījumā, ja vairāk nopietns kaitējums, nav eļļot simptomātisku ainu un nevis vēl vairāk sarežģīt diagnozi.

Strong galvas trauma var izraisīt vājumu muskuļos, slikta dūša un reibonis. Kad šie simptomi ir ieteicams likt cietušajam horizontālā stāvoklī un noguldīt. Ja šie simptomi palielinās, un auksts nesamazinās sāpes traumas, Jums nekavējoties izsauciet ātro palīdzību, jo galvas traumas var izraisīt nopietnas veselības sekas.

Pirmā palīdzība rokas traumu

Pirmā palīdzība rokas traumas ietver izmantošanu aukstā un, ja nepieciešams, brūču, jāievēro, lai noteiktu smaguma traumas. Gadījumos, kad nagu ir bojāta, jums ir jāpiesakās spiediena pārsēju.

Tas ir arī nepieciešams, lai noteiktu, vai ir lūzums. Atšķirībā no lūzuma, kontūzija raksturo tūska, sāpes un asiņošana. Gadījumos, nespēju veikt diagnozi savā cietušās rokas būtu jānosaka stacionārs (karājās uz lakatu) un attiecas uz traumatologa.  Dezinfekcija brūcēm - priekšnoteikums pirmās palīdzības sasitumi

Pirmā palīdzība kāju traumas

Sniedzot pirmo palīdzību traumas kājās jāpiemēro arī ledus uz cietušās vietas. Ja spēcīgi sasitumi kājas viņai paaugstinātā stāvoklī, novietojot to zem spilvena vai segu, kas veicinās novēršanu asinsrites traucējumiem.

Ja jums ir aizdomas lūzums par nepieciešamību nodrošināt pilnīgu nekustīgums ekstremitāšu, pārsējs kāju tableti vai nūju, tad nekavējoties vērsties pie traumatologa.

Pirmā palīdzība traumu locītavām

Kad traumu šuves nepieciešama arī pirmās palīdzības, lai ledu. Tas atšķiras ievainots locītavas pakāpeniski pieaugošās sāpes. Lai samazinātu to jāierobežo locītavu kustīgumu, kurai jābūt pēc iespējas ātrāk uzlikt spiediena apsēju. Lai mazinātu pietūkumu izmantotu paceltā stāvoklī ekstremitātēs.

Sniedzot pirmo palīdzību spēcīgu kopīgu kaitējumu nedrīkst būt:

  • Mēģina saliekt vai iztaisnot bojāts locītavas;
  • Masāžas vietas kaitējumu;
  • Lietošana pirmajās dienās pēc traumas karstā komprese.

Pirmā palīdzība acu traumas

Par pirmo palīdzību acs traumu arī viņi izmanto auksti - iedarbinātas 15-20 minūtēm iemērc tīrā, aukstā ūdenī, vati vai tīru kabatas lakatiņu.

Ja spēcīga kontūzija ieteicams, lai nodrošinātu pilnīgu mieru acu bojājumus, kas būtu pārtraukt izmantošanu, mazinātu risku acu kustībām un galvas kustībām uzklājiet sterilu marles saiti un meklēt medicīnisko palīdzību.

Яндекс.Метрика