Transports ietekmēta

Viens no svarīgākajiem uzdevumiem pirmo palīdzību ir maiga, drošs un tajā pašā laikā visstraujākais transporta upuris uz tuvāko ārstniecības iestādi, kurā viņš var tikt dota pilnu medicīnisko aprūpi. Transports ir jāveic uzmanīgi, lai netiktu saasināt ciešanas cietušā, kā palielināta sāpes ne tikai samazināt savu vispārējo stāvokli, bet arī var izraisīt attīstību traumatisku šoku.  Dažādas transportēšanas ietekmēta

Metodes transportēšanai upurus

Metodes transporta izvēle ir atkarīga no rakstura traumas un statusu cietušā, kā arī spējas un pieredzi persona, kas sniedz pirmo palīdzību. Lielos pilsētās ietekmē transportēšanu parasti veic ar ātrās palīdzības automašīnu, zvans tiek veikts pa telefonu vai policijas pastu. Gadījumos, kad cēlonis ambulance nav iespējama, ievainoti atvesti uz slimnīcu uz jebkura cita transportlīdzekļa (kravas vai pasažieru automobili, ragaviņas, un DRAGGERS, zirgu pārvadāšanai, uc).

Nepastāvot jebkuru transportlīdzekli cietušajam pārvadā tiek veikta uz nestuvēm, tostarp ražotas improvizēt.

Pirmā palīdzība bieži vien šādos apstākļos, kad ir vienkārši nav laika un / vai ir par to, improvizētas nestuvēm. Šajā gadījumā cietušais jāpārvieto uz rokām. Ja viens ir pirmās palīdzības vīrieti, tad transportē cietušajam rokās šādos veidos: "uz pleca", "aizmugurē", "priekšā rokās." Jebkuru no šīm metodēm prasa persona sniedzot pirmo palīdzību, ievērojamu fizisku spēku un izturību. Tāpēc tie tiek izmantoti samērā reti, un galvenokārt nodošanai cietušajam īsu attālumu.

Cietušais rokās vieglāk un ērtāk veikt kopā. Ja tas ir prātā, tas tiek nodots rokās, kas saistītas ar "atslēga". Gadījumā, ja persona ir bezsamaņā, tas tiek nodots tādā veidā, ko sauc par "secīgiem".

Dažreiz cilvēks ir spējīgs pārvarēt īsu attālumu, izmantojot citas personas sevi. Šajā gadījumā viņš met vienu roku ap kaklu pavadībā un brīvas rokas balstās uz kociņa. Pievienots atbalstu cietušā krūšu vai jostas.

Gadījumos, kad upuris ir spējīgs, lai pārietu uz to pašu, bet palīdzot personai nav palīgi, transportēšana var veikt skrāpi izgatavots no gabala audekla vai apmetni.

Tātad, jūs redzat, ka ir dažādi veidi, kā transportētu cietušos uz slimnīcām un palīdz vienmēr var izvēlēties vispiemērotāko katrā situācijā.

Vispārīgie noteikumi par transportēšanas cietušā

Atkarībā no cietušā stāvokli un raksturu viņa traumu bijis jāpiegādā kādā medicīnas iestādē jābūt noteiktā stāvoklī. Ir daži noteikumi transportēšanas cietušajiem ar dažādām traumām:  Metodes transportēšanas ietekmēta, ja palīdzība ir viena persona

1. Ja cietušais ir komā, viņš ir apdegumus sēžamvietas vai muguras vai bieža vemšana, tas jāpārvadā no stāvokļa guļus. Tāda pati situācija var izmantot, lai pārvadātu upuriem mugurkaula, kur ir tikai elastīgs audekls nestuves nav iespējams gaidīt specializētai aprūpei.

2. guļus ar kājām smilga pie ceļgaliem un izvirzītajiem kājām pārvadāto pacientus ar iekļūstot brūces uz vēdera, apakšējo ekstremitāšu lūzumi, iekšējas asiņošanas, vai aizdomas par to.

3. Mijā iegurni, augšējā trešdaļā no ciskām un ir aizdomas lūzumi cietušajam būtu jātransportē guļus stāvoklī ar pozu no "varde". Šim nolūkam tas ir nedaudz saliektas kājas pie ceļa un gūžas locītavas un atšķaida rokā. Saskaņā ar ceļgaliem pievienot atvilces apģērbu vai segu.

4. Ja mugurkaula traumas, aizdomas muguras smadzeņu traumas, iegurņa lūzumi transportēšana upuru būtu jāveic tikai uz cietā nestuvēm vai vakuuma matracis. Ja tie nav pieejami, to var izmantot improvizētu nestuves izgatavota no lapu un platu dēļiem vai koka dēlīša.

5. Šā pusi sēdus stāvoklī vai sēdus, transportu upuru ar traumu kakla, iekļūstot brūcēm krūtīs, augšējo ekstremitāšu lūzumi un apgrūtināta elpošana, kā rezultātā noslīkt.

Pārvadājumi ievainoti lūzumu

Pacientus ar lūzumiem transportēšanai tikai pēc tam uzliekot transporta riepas (standarta vai lika improvizētas), ierobežojot mobilitāti ietekmēto ekstremitāti. Tas samazinās izpausme sāpju un samazinātu iespējamību traumatisku šoku.

Ar atvērtu lūzumu pirms turpināt tieši šinas vajadzētu apturēt asiņošanu (žņaugu, spiedes pārsējs), ārstēt brūci malas ar alkoholu, tinktūra joda vai izcili zaļa un uzlikt aseptisku pārsēju par to. Lai lietotu pārsējs, sterilu pārsēju vai mērci paketi, kas var iegādāties jebkurā aptiekā. Ja tas ir iespējams, lai saņemtu viņiem, jūs varat izmantot kādu tīru (vēlams, nospiestā karstu dzelzi no abām pusēm), balta kokvilnas vai lina auduma.

Pirms šinas ekstremitāšu jāiesaiņo ar drānu, apģērbu, marles vai kārtu vates. Pēc virsū transportēšanu upuru lūzumu saskaņā ar vispārējiem noteikumiem. Piegāde metode ārstniecības iestādē izvēlēta persona, sniedzot pirmo palīdzību, atkarībā no iespējām.

Яндекс.Метрика