Septoplasty - atsauksmes, norādes un rezultāti
 Septoplasty - darbība uz deformēta deguna starpsienas, kuras mērķis ir labot savu formu, vienlaikus saglabājot skrimšļa un kaulu bāzēm.

Deguna starpsienas ir kaulu un skrimšļu plate, kas sadala deguna dobumu divās daļās, pirmajā brīdī, absolūti vienāds. Taču laika gaitā, tas iegūst dažādus līkločiem un outgrowths ("vainago" un "tapas").

Daudzi cilvēki notikt deguna traumas, kuras rezultātā nobīdes skrimšļa vai kaula jebkurā virzienā, veidojot dažādas prognozes. Arī atkāpies starpsienu var rasties kā rezultātā dzemdību traumas, vai jau procesā izaugsmi bērnu, kad traucēts attīstību sejas skelets.

Pazīmes deformāciju deguna starpsienas, kurā septoplasty - vienīgais problēmas risinājums varētu būt:

  • Deguna elpošanas grūtības;
  • Krākšana;
  • Hronisks sinusīts un, atsevišķos gadījumos, sinusīts, sinusīts, sphenoiditis, etmoidit;
  • Bieža deguna asiņošana;
  • Dzirdes zudums;
  • Biežas elpošanas ceļu infekcijas.

Vai man ir nepieciešams septoplasty

Atrasts viens vai vairāki no šiem simptomiem, personai vajadzētu konsultēties ar kvalificētu otolaryngologist noteikt precīzu diagnozi. Ja deformācija starpsienas ir niecīgs, tas ir 80% cilvēku, iespējams, ārstēšanu, tiks veikta bez ķirurģiskas iejaukšanās.

Septoplasty tiek parādīts tikai pārkāpjot deguna elpošanu. Diagnoze tiek veikta ar rhinoscopy, ja tiek izmantots nepieciešams rentgenstaru metode.

Katrā gadījumā, ārsts pēc pārbaudes un atbilstīgas izmeklēšanas lems, vai deguna starpsienu septoplasty.

Tieši operācija ir rezekcijas (izgriešanas) starpsienas uzlabot deguna elpošanu. To var arī izmantot, lai iegūtu brīvu piekļuvi deguna dobumā, lai ārstētu iekaisuma, polipu, audzēju vai deguna asiņošana.

Kontrindikācijas septoplasty

Galvenās kontrindikācijas līdz septoplasty ir:

  • Vecuma vai slimība no pacienta, kurā iespējamās komplikācijām pēc vispārējās anestēzijas;
  • Diabētu vai citām slimībām, kas izraisa asins recēšanu klātbūtne;
  • Vai pacientam infekcijas slimībām un vēzi;
  • No jebkuras slimības klātbūtne akūtā formā.

Septoplasty deguna starpsienas

7 dienas pirms plānotās darbības ir aizliegta aspirīns un citas pretiekaisuma zāles, un zāles, kas veicina asins atšķaidītājus. Sievietēm ir jāapzinās, ka šī darbība netiek veikta priekšvakarā menstruācijas, un tikai 7-10 dienas pēc tā. Pacienti jāņem asins aina, EKG darīts.

Uz septoplasty piemērojama vispārējo vai vietējo anestēziju laikā. Laikā 12 stundas pirms lietošanas anestēzijas neēd.

Operācija ilgst 1-2 stundas un ir izgriešana deformētās skrimšļa jomās. Lai saglabātu integritāti gļotādas, tas ir iepriekš nomizoti. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj septoplasty akcīzes minimālo skaitu daļām sienu, kas neļauj jums noteikt pareizo vertikālā stāvoklī. Dažos gadījumos, fragmenti skrimšļa tiek noņemtas, dzīvoklis, un pēc tam nodot tās vietā.

Pašlaik, izmantojot progresīvas metodes, deguna starpsienas septoplasty tiek veikta, izmantojot speciālu ķirurģisku iekārtas minimāli invazīvas operācijas.

Endoskopiskā septoplasty

Endoskopiska ķirurģija ļauj septoplasty ietekmē minimālo summu skrimšļu un audos, kas veicina labu estētisko rezultātu un ievērojami saīsina termiņu rehabilitāciju.

Šāda operācija tiek veikta endozonalno, bet sejas āda netiek sagriezti. Pārvalda caur deguna dobuma endoskopu (caurules diametru 2, 4 vai 7 mm) FIBEROPTIC optika iekšpusē, kas ļauj ķirurgs redzēt uz ekrāna pacienta degunu no iekšpuses. Endoskopiskās septoplasty iet ar minimālu traumas pacientam. Pēc operācijas, lai izvairītos mobilitāti deguna starpsienas, tas tiek fiksēts ar speciāliem plāksnēm (šinas). Deguna tamponi tiek ieviesti, kas ir arī fiksēts nodalījumu un absorbēt smērēšanās. Tamponi tiek noņemtas pēc 24-72 stundām, atkarībā no pakāpes asiņošanas. Pirms izņemšanas tamponi pacientiem ir elpošana caur muti.

Laser septoplasty

Laser septoplasty, atzinuma ārstniecības šodien visprogresīvākais un vismazāk traumatisku veids, kā noteikt problēmas ar deguna starpsienas. Interesanti ir tas, ka šī operācija tiek veikta bez asins zuduma un pēcoperācijas tūska, jo lāzera griežot audu vienlaicīgi "līmēta up" asinsvadus. Tajā pašā laikā tas rada antiseptiska iedarbība.

Laser septoplasty netiek izmantots ļoti atkāpies starpsienu.

Atveseļošanās periods

 Par endoskopiskās septoplasty tehnoloģija
 Pēc septoplasty atzinuma pacientu degunā uztriepēm parasti ir pilnīgi segtu elpu, elpot caur muti, tas parādās sausa mute, galvassāpes, acu asarošana, un pat drudzis. Šajā laikā būtu jāierobežo līdz izmantošanu, nedzeru karstos dzērienus, nelietojiet karstu vannu vai dušu. Lai novērstu baktēriju infekcija, pacientiem var ārstēt ar antibiotikām, pretdrudža un pretsāpju līdzekļiem. Nedēļas pēc starpsienas septoplasty ir tūskas, tāpēc pacientam elpot smagi, pat pēc tamponi tiek noņemts. Pirmajās 2-3 dienās pēc izņemšanas šķaudīt laikā stingri nav ieteicams, jo tas var novest pie deguna asiņošana. Nepatīkamas notikumi notiek 1-2 nedēļu laikā. Atpakaļ uz normālu fizisko aktivitāti pēc septoplasty pacientiem tika atļauts apmēram mēnesi.

Septoplasty nozīme ir grūti pārvērtēt, jo tas ir ļoti svarīgi, lai cilvēks, lai pilnībā elpot to caur degunu, jo no deguna elpošanas kvalitāte ir atkarīga no viņa veselību. Degunā, gaiss, ko mēs elpojam sasilda, mitrinātu un jātīra pirms tas nonāk plaušās. Zinātnieki ir pierādījuši, ka elpošana caur muti var izraisīt saasināšanos astmas, palīdzētu paaugstināt asinsspiedienu, attīstību miokarda slimībām un citām slimībām.

Яндекс.Метрика