Olas, zoss

Cilvēka uzturā zosu olas ir parādījušies kopš laikā pieradināšana no zosīm, tas ir, 10 tūkstošus gadu pirms mūsu ēras.  Izmērs zoss ola - 3-4 reizes vairāk liela Vistas olas

Apraksts

Zosu olas var attiecināt uz uztura produktiem un to uzturvērtība ir vairākas reizes lielāks nekā vistu olas. No zoss ola pietiekami liela izmēra, un tas sasniedz svars 200 g

Shell olas baltā un pietiekami blīva, tāpēc, lai pavārs cieti vārītas olas, tai vāra vismaz 15 minūtes zem vāka. Zosu olas ir diezgan netīrs, tāpēc pirms vārīšanas tās jānomazgā ar ūdeni. Neskatoties uz to, ka lielums zosu olas ir 3-4 reizes lielāka par vistas, tauku saturs ir daudz mazāk. Olas var mainīt garšu un uzturvērtību, atkarībā no putnu piegādi. Vairāk putniem izvēlnē svaigu zāli, saldāks garšu olu.

Storage zosu olas

Zosu olas jāuzglabā temperatūrā no 2 līdz 12 grādiem pēc Celsija, un mitrums 85-90%. Ideāli - ledusskapis. Un jo ilgāk olas netiek bojāti, tie ir labi nomazgā tik bieži, izkrist pa microcracks kaitīgas vielas. Olas ar bojātu čaumalu ir labāk uzreiz izmantot.

Mazumtirdzniecības pirkuma zosu olas ir problemātiska, bet fermās ražotāja pirkums nav īpaši grūti.

Ēd tu zoss olas?

Zosu olas ir ļoti vērtīgs produkts barojoši, tāpēc uz jautājumu "Vai Ēšana zosu olas? "Atbilde ir viennozīmīga - protams, ēšanas. Ilgu laiku viņi ēd vārītu vai ceptu formu. Tās garša ir daudz bagātāka nekā vistu olas, lai gan tie ir mazāki nekā tiem tauku saturu un aromātu. Diemžēl, zosis tiek veikti daudz mazāk nekā cāļiem, tāpēc zosu olas grūtāk piekļūt.

Tomēr, ņemot vērā īpašo garšu un smaržu zosu olu vārīšanai jālieto ar īpašu piesardzību. Lai olas būtu garšīgi, izvēlnes zosis jābūt klāt svaigs zāle. Zosu olas var pievienot mīklai par maizes izstrādājumu, ko izmanto ražošanā majonēzi, desertu, sautējumiem, salātiem un uzkodas.

Sastāvs zosu olu

100g zosu olu ietverti 70 grami ūdens 4., 13., 9 g olbaltumvielu, 13 g tauku 3, 1, 1 g pelnu, 1, 4 g ogļhidrāti. Olu struktūra ietver vitamīnus A, B, E, K, D un minerālvielas, piemēram, sēra, dzelzs, fosfora, vara, kālija un kalcija.

Kaloriju zosu olas ir aptuveni 185 kcal uz 100 g produkta.

No zosu olu lietošana

No lieluma zoss olu atkarīga no tās uzturvērtību. Lielāka masa, jo lielāka vērtība. Un ieguvums zosu olu organismā nav apšaubāma. Tādējādi, to regulāra lietošana pozitīva ietekme uz uroģenitālā sistēmā.  Kaloriju zosu olas - 185 kcal uz 100 g

Vitamīni ietverti olās palīdz uzlabot smadzeņu darbību un uzturēt nepieciešamo līmeni hormonu. Labi paēst zoss olas attīra asinsvadus, izvada toksīnus no aknām un uzlabo atmiņu.

Zoss olu dzeltenums satur lielu daudzumu luteīna - unikāla viela, kas ir spēcīgs antioksidants. Tādēļ, izmantošana olu ir ļoti noderīgs profilaksei kataraktu un citām acu problēmām. Un grūtniecēm, zosu olas parasti saistoši, jo tie satur vielas, kas vajadzīgi pareizai smadzeņu attīstību bērnam.

Zosu olu lietošana ir zināms kosmetoloģijā. Tā, piemēram, ir plaši pazīstama barojošs maska ​​zoss olas. Tā sagatavošanai ir nepieciešams sadalīt olu un kodolsintēzes olbaltumvielu un dzeltenumu uz šķīvja, pievieno smalki sarīvētu svaigu tomātu. Rezultātā maska ​​likts uz sejas un nomazgāt pēc 15 minūtēm ar siltu ūdeni.

Harm zosu olas

Kā zoss - putnu ūdensputniem, olu tas ir lielā mērā varētu būt inficēti ar dažādām baktērijām, jo ​​īpaši salmonelozi, tas nav ieteicams ēst svaigus.

Jāraugās, lai sagatavotu olu bija patīkams aromāts. Asa smarža norāda nevērtības olas un to lietošana var apdraudēt saindēšanos ar pārtiku.

Яндекс.Метрика