Karūsa

Karpa - zivis karpu dzimtas (atslāņošanās karpām). Marine karpu - piekrastes zivis dzīvo Melnajā jūrā. Saldūdens karpa apdzīvo ezerus un upes.  Karas - zivis karpu dzimtas, atslāņošanās karpas

Zivis ir augsta ķermeņa mēreni saspringts gurniem, liela muguru un vienmērīgu skalas. No saldūdens karpu garums var būt līdz sešdesmit centimetru. Vidējais lielums jūras plaužu - 13-16 centimetri. Svars un lielums zivīm atkarīga no vietas un nosacījumiem tās biotopa.

Ir trīs veidu saldūdens karpu: sudraba karpas, kopīgs, zelta zivtiņa. Zelta zivtiņa - dekoratīvo akvāriju zivis, audzē ar mākslīgiem līdzekļiem Ķīnā. Zelta zivtiņa ir mazāk prasīgi varas un vairojas ātri, tāpēc bieži vien izspiež cita veida zivis.

Uzturvērtība un kaloriju karpas

Apmēram 60% no ķermeņa karpu ir piemērots lietošanai pārtikā. Kaloriju karpas tikai 88 kcal, bet taukskābju zivju sugas ietvertas 3 reizes vairāk kaloriju (250 kcal uz simts gramiem zivju).

Tauku miesā šī zivs ir ļoti maza (apmēram 7%), bet par zemu kaloriju daudz un viegli sagremojams proteīns (18%). Sakarā ar zemo kaloriju karpu bieži ietver terapeitisku izvēlni, kad liekā svara, ar dažādām sirds un asinsvadu patoloģiju (in cepta vai vārīta).

Īpašības un priekšrocības karpa

Zivju kvalitāte ir ļoti atkarīga no to dzīvotnēm. Purvainu ezeros saldūdens karpa bieži smaržo aļģēm. Labākais garšas zivīm ir atrodams lielās struktūrās ūdens ir tīrs. Bez tam, pastāv lielāki un tai nav ārvalstu smakas.

Izmantošana cilvēka organismā Crucian ir tā celulozes satur grupu, būtiskiem aminoskābēm. Neaizstājamās aminoskābes veicina izlūkošanas un runas spējas, uzlabo redzi.

Zivju mīkstums satur vitamīnus A, C, E, B vitamīnus, minerālvielas un - nātriju, magniju, kalciju, fosforu, dzelzi, fluorīds, kālijs, hlors, niķelis, hroms un molibdēns. Tāpēc, karpa ir jāizmanto, lai novērstu vēža attīstību un uzlabot organisma izturību pret dažādām infekcijām.

Redfin ir bagāta ar polinepiesātinātajām taukskābēm Omega-3 nodrošina veselīgu smadzeņu, asinsvadu, sirds un visu ķermeni.

Turklāt, izmantošana karpu ir miesa zivju stimulē gremošanas sistēmu, aktivizē fermentu sintēzi.

Ķermenis jūras plaužu ir augsts saturs mikroelementa joda starp visiem zivīm jūrā. Tāpēc, zivs būtu lielā skaitā ēst vairogdziedzera slimībām.

Svarīgi izmantot karpu ir saistīts ar augstu kalcija saturu, kas palīdz stiprināt kaulus, nagus un matus.

PVO iesaka izmantot 100 g Crucian vismaz trīs reizes nedēļā. Pētījumi liecina, ka ikdienas uzturā zivis un noraidījumu citiem olbaltumvielu avotiem (gaļa, vistas uc) nekaitē organismam.

Tas var dot labumu ķermenim tikai svaigas zivis. Svaigas zivis ir pārklāta ar caurspīdīgu gļotu, žaunām viņas spilgti sarkanā vai gaiši rozā, spīdīgu svari. Virsma ir klāta ar dubļainu mīzali zivju gļotas un svari ir gaiši un izbalējis. Vēders no mīzali zivīm var būt overblown.

Metodes gatavojas karpu

Karpa tiek plaši izmanto kulinārijā. Ir daudzi veidi, kā gatavot šo zivi. To var cept, sālījumi, sausas, cept un gatavot ar it auss vai želejas, smēķēt to vai paraut. Pavārmāksla zivs ar garšvielām vajadzētu izņemt tipisku smarža karpu aļģēm. Pirms vārīšanas karpas, kā arī jebkura saldūdens zivis jāmazgā ar koncentrētu sālījumā. Big zivis labāk sagriež gabaliņos un vāra nelielu zivis pilnībā.  Cepta karpa ar skābu krējumu

Pirms jūs cept karpu cepeškrāsnī, jums ir nepieciešams veikt dažas nelielas griezumus gar malām zivju labāku propeklas.

Auss karpu ir ļoti noderīga cilvēkiem, kas cieš no čūla vai gastrīts.

Kad termiski apstrādāts mīkstums karpa nevar overcook vai sagremot. Šim zivīm diezgan desmit minūtes, piecpadsmit minūtes vārīšanai un cepšanai. Gadījumā, ja pārkaršanas zivju mīkstumu kļūst grūts un sausa.

Cepta zivs ar krējumu - pazīstamākā Paņēmiens karpas. Reta ēdiens, bet ne mazāk garšīgs un veselīgs, tas tiek uzskatīts karpa, vārīti krējumu.

Zivis var sālījumi, un tā miesa kļūst sarkana. Korejā, zivis bieži tvaicēti, recepte pārtika "tomimёn" (ar sēnēm, liellopu gaļa un rieksti).

Skelets karpa sastāv no daudziem maziem kauliem. Tāpēc daži pavāri ir ieteicams cept to eļļā. Tas ir gandrīz visi mazie kauli, šķiet, izšķīst un kļūst liels kraukšķīgs un trausls.

Яндекс.Метрика