Aitas piena

Aitas pienu tradicionāli lieto Ziemeļkaukāzā, Vidusāzijā, Kaukāzā un Krimā. Arī  Aitas piena - augstu kaloriju un barojošu produktu
 aitas piena, ko iedzīvotāji Tuvajos Austrumos, Grieķijā un Itālijā tiek plaši izmantots. Šajās valstīs, atsaukt īpašas šķirnes aitu, kas laika posmā no laktācijas, kas ilgst no 4 līdz 5 mēnešu laikā, spēj ražot līdz 150 kg piena. Aitas piena - ļoti augstu kaloriju un barojošu produkts ar maigu, nedaudz saldu garšu. No tā ražo sviestu, jogurtu, jogurtu, kefīru un, protams, visā pasaulē gardēžiem labi zināt garšu siers no aitas piena.

Iesniegums

Sakarā ar savdabīgo smaržu aitas piena reti patērē visā formā. Parasti, tas ir izgatavots no dažādiem piena produktu un siera. Uzturvielas aitas pienu viegli sagremo, tāpēc uztura speciālisti iesaka iekļaujot to uzturā vecākiem cilvēkiem un bērniem. Tomēr šis produkts satur lielu tauku daudzumu, lai cilvēki ar tieksmi uz aptaukošanos, vēlams dzert visu pienu un aitas piena produktus no tā, izplatot tos ar ūdeni.

Sastāvs un īpašības aitas piena

Aitas piena 1, 5 reizes vairāk barības govs piens. Tas ir bagāts ar B vitamīnu un A vitamīnu Tas ir īpaši noderīgi, aitas piens grūtniecēm un bērniem, pusaudžiem. Šis piens ir zināms par tās antioksidanta īpašības. Savā regulāra lietošana uzlabo uzsūkšanos skābekļa un barības vielas uz smadzeņu šūnām, tādējādi uzlabojot atmiņu, koncentrēšanās, palielina spēju mācīties.

Aitām piens satur līdz 10% tauku un 20% kopējās sausnas. Salīdzinājumā ar govs vai kazas piena tā satur vairākas reizes cinku un kalciju. Kalcija aitas piena glabājas asimilējamā formā, turklāt attiecību fosfora un kalcija tā ir perfekta. Tieši tāpēc dietologi iesaka regulāru lietošanu aitu pienu ārstēšanai un profilaksei osteoporozi. Bez kalcija vajadzībām ievērojami palielināt pēc ciešanas saaukstēšanās. Cinks ir nepieciešams veselīgai ādai un matiem, kā arī uz vispārējās labu veselību kopumā. Adekvāta uztura devu cinka veicina apetīti. Šajā sakarā, aitas piens ir ieteicams iekļaut ēdienkartē cilvēkiem ar anoreksiju.

Aitas piena olbaltumvielas ir mazāk alerģisks nekā proteīnu kazu vai govs piena. Aitas piens ir indicēts astmas, ekzēmas un citas alerģiskas slimības. Olbaltumvielu saturs aitas pienā ir no 5 līdz 6%, un kaloriju 100, 0 g šī produkta - 109 7 kcal.

Tikai vienu tasi silta aitas piena dzērumā pusi stundu pirms miega, dotu jums spēcīgu un veselīgu miegu.

Kontrindikācijas

Aitas piens un tā produkti jāizslēdz no uztura cilvēkiem, kas nepanes indivīds (īpatnējām) pārtikas produkta nosaukums.

Siers izgatavots no aitas piena

Sakarā ar to augsto uzturvērtību, ar augstu tauku un olbaltumvielu, kā arī savdabīga smarža aitas piena, ir gandrīz ideāls izejviela siera ražošanā. Dažādās valstīs aitas piena sieru, ko dažādās tehnikās, un tāpēc sauc savādāk. Vispazīstamākais ir šādi veidi siers no aitas piena:

  • Roquefort - pasaules slaveno franču kazas sieru;
  • Farm siers - tie visi ir izgatavoti tikai no aitas piena. Slavenākais no tiem ir "Brousse du Moat" un "picodon";
  • Sieri - veids sālījumā sieru;
  • Feta - tradicionālais marinēts siers Grieķijā.

Ieguvumi no siera no aitas piena

Aitas sieru  Siers no aitas piena - tauku un augstu kaloriju pārtikas produktiem
 Tas satur visas neaizstājamās aminoskābes. Onbogat olbaltumvielas, mikroelementus un vitamīnus. Sieru var viegli salīdzināt ar piena koncentrāta, kur viss noderīgs un uzturvielām, kas ietverta daudz lielāku koncentrāciju.

Starp tām tautām, kas regulāri ēd sieru no aitas piena, ir ievērojami mazāka acu slimību, kuņģa-zarnu traktā. Daudz saturs Šie sieri kalcija un fosfora, un pat visoptimālākajā attiecību, izmantojot savu lielisko preventīvs pasākums par osteoporozi, un palīdz saīsināt sadzīšanu lūzumu.

Siers izgatavots no aitas piena satur vairāk nekā 30% tauku, un tas pieder pie tauku un augstu kaloriju pārtikas produktiem. Tāpēc, neskatoties uz visiem jauku iezīmes ēšanas tas būtu saprātīgās robežās. Tādējādi pieaugušo dienā vajadzētu apēst ne vairāk kā 100 0 - 150, 0 g kazas sieru. Šī summa ļaus aizpildīt ķermeņa tauku, olbaltumvielu, lecitīnu, vitamīnus un minerālvielas, bet ne radīt uzklājot lieko tauku veidā lieko kilogramu.

Īpaši noderīgi siers no aitas piena grūtniecēm, barojošām mātēm, bērniem un pusaudžiem, kā arī cilvēki, kas nodarbojas ar smaga fiziskā darba un izmaksas ir pārāk daudz enerģijas.

Яндекс.Метрика