Milti, sojas

Sojas milti - iegūst no pārstrādātas sojas sēklām (sojas) produkts, eļļas rauši un milti. Populārākais ēdiens sojas miltiem izmanto reģionos Austrumāzijā.  Sojas milti - milti no sēklas sojas pupu

Ražošana sojas milti tiek veikta šādi: sojas pupiņas tiek žāvētas un rupji zemes, noņemot membrānu un sekmētu strauju sasmakums miltus dīgļu. Pēc pabeigšanas sagatavošanas darbībām, kas veiktas smalkāka malšana sojas pupām vai rullīšu dzirnavas dzirnakmeni.

Sojas milti, kas ir mazāk rafinēts produkts visiem produktiem no sojas pupām, kas paredzēti lietošanai pārtikā, ir šķiedrvielu avots, tīrīšanas cilvēka zarnu toksīnus. Tā satur 54% olbaltumvielu, tādējādi spēj aizstāt vāvere zivis, gaļa, mājputnu gaļa un piens, kā rezultātā pazeminātām cenām gala produktu.

Atkarībā no veida un metodes ražošanas sojas miltus var būt dažādās krāsās no tīra balta, krējumu, gaiši dzeltenas līdz spilgti oranžā krāsā.

Paliek pēc procesa korpusa (miziņa) tiek izmantoti kā avots barības vielu šķiedrvielu maizes nozarēm, kā arī par dzīvnieku barību.

Sastāvs sojas milti

Derīgās īpašības produkta nosaka no sojas milti ķīmisko sastāvu. Tas ietver tādus elementus kā kalcija (212 mg), nātrija (5 mg), magnija (145 mg), fosfora (198 mg), kālija (1600 mg) un vitamīnu PP (2, 3 mg), A vitamīns ( 3 g), beta-karotīns (0, 02 mg), vitamīns B (tiamīns un riboflavīns), vitamīns E (1 mg). Sojas miltu kompozīcija ir arī klāt dzelzs (9, 2 mg).

Kaloriju saturs produktā ir 291 kcal / 100 g. Sojas miltus Uzturvērtība:

  • Olbaltumvielas - 48, 9 g;
  • Tauki - 1 g;
  • Ogļhidrāti - 21, 7 g

Pēc pievienojot sojas miltu gala produkts ir pārtikas produkts lepojas augsts saturs minerālvielu, olbaltumvielu, lecitīnu un vitamīniem, pozitīvi ietekmējot koncentrāciju "kaitīgu" holesterīna līmeni.

Daļa no sojas miltu vitamīna B4 novērš žultsakmeņi, atjaunot normālu tauku vielmaiņu, tādējādi veicinot, dabiskā svara zudums.

Izmantot sojas miltu

Sojas milti ir plaši izmanto pārtikas rūpniecībā: tā samazina vajadzību pēc papildu materiāliem (un, tātad, ražošanas izmaksām), svara zudums produktu termiskās apstrādes laikā, saglabājot to atbilstošā kvalitātē.  Kūkas no sojas miltiem

Sojas milti tiek izmantoti ražošanā desas, brokastu pārslas, cepumus, daļēji maize, makaroni, graudaugi, kā arī lai aizstātu vājpiena pulvera un pilnpiena dažu vielu.

Harm sojas milti

Neskatoties uz daudziem derīgās īpašības attiecībā uz cilvēka ķermeni, izmantojot sojas miltu pārtikā ir kontrindikācijas. Iekļautas sojas izoflavoniem miltiem - aizstājējs sieviešu dzimuma hormonu, ir pozitīva ietekme uz sieviešu reproduktīvo sistēmu, negatīvi ietekmē smadzeņu attīstību auglim grūtniecības laikā, palielinot risku aborts bērna. Turklāt pētniecības zinātnieki ir konstatējuši saikni starp pārmērīgu patēriņu sojas produktiem un menstruālo pārkāpumu sievietēm reproduktīvā vecumā.

Ļaunprātīga izmantošana no produktiem, kas ietver sojas milti, var kļūt par iemeslu smadzeņu insults, provocējot rašanos Alcheimera slimības, paātrināt novecošanās procesu. Harm sojas milti attiecas uz endokrīno sistēmu, izraisot imūnsistēmas disfunkciju, nervu un reproduktīvās sistēmas cilvēkiem.

Pārmērīgs patēriņš produktus no sojas miltu nav ieteicams bērniem līdz 3 gadu - produkts var izraisīt vairogdziedzera slimības un alerģiskas reakcijas.

Яндекс.Метрика