Paltuss

Paltuss vai Paltusova - sugas vārds ģimenes četru sugu zivju plakanzivīm atrodama ziemeļu jūrās. Visi  Akmeņplekstu - zivis butes ģimene
 Šo sugu atrodams ziemeļu un austrumu zonās Krievijas, kam ir būtiska tirgus vērtību.

Visas Paltusova iedalīt vairākās galvenajās kategorijās:

  • Akmeņplekstu - lielākais suga, kas spēj sasniegt garumu aptuveni 5 metri ar masu 300-350 kg. Tas ietver divas pasugas: tajos ietilpst Khingan un Atlantijas paltusu. Uzskaitītas kā apdraudētas;
  • Black (Grenlande) paltuss - zivs vidēja lieluma. Garums Grenlandes paltuss, parasti nav lielāks par 1, 5 m, un svars - 45-50 kg;
  • Strelozubye paltuss - mazas zivis, sasniedzot 70-75 cm garumā līdz 2-3 kg. Sadalīta Āzijas un Amerikas paltusu;
  • H. dubius.

Habitat paltuss - North Pacific krastam Beringa jūrā un Japānā. Zivis izvēlas dzīvot uz jūras grīdas, aptuvenais dziļums, kas var būt līdz pat 2000 metriem. Summer paltuss maz uzpeld virspusē. Ērts temperatūra no ūdeni, lai iegūtu zivju - ar 3-6 grādiem.

Zivju barību mazajiem moluskiem un kāpuriem, kas dzīvo lielā skaitā apakšā okeānā. Tas nārsto ziemā. Vidējais dzīves ilgums jūras zivīm - 30 gadiem pubertāte kā paltusu sasniedz 10-14 gadu vecumu. Viena sieviete paltuss pogcaurums apmēram 4 miljoni. Olas, kas lūka pēc 16 dienām.

Paltuss atšķiras no pārējiem ģimenes zivju plekstes iegarenu ķermeni, kura krāsa mainās no olīvu uz zili-melni. Platums pieaugušo paltuss ir par trešdaļu no tā garuma, kas sasniedz 70-130 cm. Šīs jūras zivju diapazonā svars 3-30 kg.

Paltuss ir raksturīga iezīme asimetrijas galvaskausa, un abas acis zivju atrodas labajā pusē no galvas. Liels mute āte atrodas zem apakšējās acs. Neskatoties uz dažiem lempīgs, bet medības paltusu pārvēršas ātri plēsoņa.

Derīgās īpašības paltuss

Ātes fileja - tas pārsteidzoši garšīgs zivs - satur gandrīz nav kaulus. Tās gaļa ir bagāta ar fosfora, kālija, selēns un magnijs, un vitamīnu D, B, E, glutamāta un nikotīnskābe kislotami.Harakterny par paltuss vitamīnu sastāvs kombinācijā ar folijskābi samazina risku holesterīna plāksnes asinsvados, novēršot trombozi. Minerāli cīnīties ar brīvajiem radikāļiem, saglabājot integritāti šūnu membrānas.

Tomēr visvērtīgākie paltuss ir, varbūt, ka Omega-3 taukskābes. Tām ir svarīga loma sirds un asinsvadu sistēmu: novērš aritmiju, palīdz attīrīt asinsvadus. Kombinācijā ar aminoskābēm (un to paltusus, ir aptuveni septiņi), Omega-3 taukskābes novērstu vēzi. Turklāt polinepiesātinātās taukskābes palīdz saglabāt domām, īstenojot slimību profilaksi, piemēram, "makulas deģenerācija", "sausās acs sindroms" un daudzi citi. Ļoti noderīga gaļa paltuss veciem cilvēkiem, kā to veidojošajiem elementiem novērst nāvi smadzeņu šūnas, aizsargā vecāka gadagājuma cilvēkiem no Alcheimera slimības.

Nav nepieciešams  Caviar paltuss iepakojumā
 mēs aizmirstam par šo vērtīgo produktu kā kaviāra paltusu. Proteīns kaviārs paltuss uzsūcas daudz ātrāk nekā gaļa un diētiskā pārtika. Turklāt jūras zivju ikri ir bagāta ar dzelzi un jodu, aizsargājot ķermeni no anēmija un vairogdziedzera slimībām.

Kaloriju paltuss

Kaloriju āte ir 103 kcal / 100 g. Uzturvērtība:

  • Olbaltumvielas - 18, 9 g;
  • Tauki - 3 g;
  • Ogļhidrāti - 0 no

Jāatzīmē, ka tad, kad cepšanai paltusa kaloriju palielinājies vairākas reizes, kas veicina spēju zivju absorbēt taukus. Lielākā daļa liesa zivju sugas - belokoryypaltus gaļas kuriem tā ir zemāks tauku saturs, salīdzinot ar citām sugām.

Kontrindikācijas

Paltuss - pietiekami trekno zivju, tāpēc ēst cilvēkiem ar kuņģa-zarnu trakta traucējumiem ir jābūt uzmanīgiem. Kūpinātas un sālītas paltuss nav ieteicams bērniem, cilvēkiem ar nierēm un aknām akūtā stadijā, kā arī augsta asinsspiediena un sirds problēmām.

Яндекс.Метрика