Sāls

Galda sāls - svarīgs pārtikas piedevas, bez kura sagatavošana daudziem ēdieniem. Šajā formā slīpētiem produkta ir kā smalkas balti kristāli. Dažādi piemaisījumi sāls sastāva dabiskas izcelsmes, var arī tā melnbaltu.  Galda sāls - svarīga uztura bagātinātājs

Sāls ķīmiskā struktūra ir 97% no nātrija hlorīda. Citi nosaukumi Šim produktam - akmens, ēdamistaba, vai galda sāls, nātrija hlorīds. Rūpniecības produkcijas šādu šķirņu sāls, ko iegūst kā apstrādā vai neapstrādātas, smalka vai rupja iodized, fluoridated, tīrs, jūras sāls.

Magnija sāļu piejaukums ar sāls sastāvu dod tai rūgta garša, un kalcija sulfātu - zemes.

Izraksts sāls daudziem tūkstošiem gadu. Pirmkārt, metode saņemšanas iztvaikojot jūras ūdens vai iesāļš ezera ūdens, dedzināšanu dažiem augiem. Tagad komerciāli attīstīt noguldījumu sāls uz vietas seno jūru izžuvuši, iegūt viņu no minerālu halītam (rock sāls).

Papildus tiešai izmantošanai pārtikas vārāmās sāls tiek izmantots kā drošu un kopējo konservantu pārtikas konservants kā sastāvdaļu ražošanā sālsskābes, soda. Īpašības nātrija hlorīda veidā tā ūdenī spēcīgu šķīdumā jau sen izmanto par vydelyvaniya ādām.

Sāls lietošana

Organismā, sāls nav izveidota, tā ir vienmēr ir no ārpuses, ar ēdienu. Suction sāls praktiski notiek tievajās zarnās. Deducing to no organisma, izmantojot nieres, zarnu un sviedru dziedzeru. Pārmērīgs zaudējums nātrija un hlora jonu rodas, ja lielu daudzumu vemšanu, smaga caureja.

Sāls ir galvenais avots organismā nātrija un hlora, kas ir ietverta visos orgānos un audos. Šie joni ir svarīga loma šķidruma un elektrolītu līdzsvara, arī aktivizējot vairākas fermentu iesaistīto regulēšanā šī līdzsvara uzturēšanai.

Derīgās īpašības sāls arī gulēt ar to, ka tas ir iesaistīts veicot nervu impulsus un muskuļu kontrakcijas. Viena piektā daļa no kopējās summas ikdienas prasību sāls ir ražošanā sālsskābes kuņģa sulas, bez kuras normāli gremošanu.

Ja nepietiekama uzņemšana sāls organismā cilvēkam ir samazināts asinsspiediens, sirdsdarbība atdzīvina, tur raustīšanās muskuļu vājums.

Medicīnā, nātrija hlorīds risinājumi izmantoti atšķaidīšanai narkotiku par iztrūkumu ķermeņa šķidrumu un detoksikāciju. Saaukstēšanās slimību un sinusa fizioloģisko nomazgā deguna dobuma un deguna blakusdobumu. Sāls šķīdums ir vāja antiseptiskas īpašības. Aizcietējums palīdzība klizma sāls šķīdumu, kas spēj stimulēt motilitāti kolu.

Ikdienas prasība nātrija hlorīdu ir apmēram 11 grami, satur tik daudz sāls 1 tējkarote sāls. Karstā klimatā ar izteiktu sviedriem ikdienas prasību sāls augstāk un ir 25-30 Bet bieži vien, reālā sāls uzņemšana pārsniedz šo skaitli ar 2-3 reizes. Kaloriju sāls ir praktiski nulle.  Nāvējoša deva sāls - 3 g / kg ķermeņa svara

Kad nātrija hlorīds Abuse saslimt ar hipertensiju, lieljaudas darba nieres un sirdi. Ja pārsniegums tā saturu organismā sāk mājot ūdeni, kas noved pie tūska, galvassāpes.

Jo no nieres, aknas un sirds un asinsvadu sistēmas slimībām, reimatismu un aptaukošanās ir ieteicams ierobežot sāls patēriņu vai novērst.

Saindēšanās vārāmā sāls

Izmantot sāļu lielos daudzumos, var ne tikai negatīvi ietekmēt veselību, bet arī nāves cēlonis. Ir zināms, ka letālā deva no nātrija sāls saskaņā ar 3. g / kg ķermeņa masas, šie skaitļi ir izveidotas eksperimentos ar žurkām. Bet vārāmā sāls saindēšanās bieži notiek ar dzīvniekiem un putniem. Ūdens trūkums pasliktina situāciju.

Kad organisms ir atzīts sāli, mainot asins un asins spiedienu sastāvu strauji pieaug. Pateicoties pārdale ķermeņa šķidrumiem ir traucēta nervu sistēmu, asins šūnas ir dehidratēts - sarkano asins šūnu, un šūnas dzīvībai svarīgos orgānos. Kā rezultātā traucēta skābekļa piegādi audiem, un organisma nomirst.

Яндекс.Метрика