Zivju mērce

Zivju mērci - garšvielas par pirmo un otro taizemiešu ēdienus, kas sagatavots ar sālītas zivis. Salīdziniet popularitāti zivju mērci Taizemē ir iespējams, ja vien izplatīšanās sojas mērci Ķīnā vai sāli Eiropā. Ir grūti iedomāties, kāda būtu pasaule revered taizemiešu virtuvi bez šīs garšvielas. Izplatiet mērci, izņemot Taizemi bija Filipīnās, Vjetnamā, Laosā, Kambodžā.  Zivju mērci - garšvielas, īpaši populāra Taizemē

Uz sejas zivju mērci - sarkanīgi brūns šķidrums, smaržas viņa izteiktu, jūras.

Recepte zivju mērci

Lai saprastu, kas var būt noderīga, mērce, ir svarīgi zināt, kā to saņemt. Par mērci ražošanas izmanto tā saukto "nelikvīds" zivis, kas nav piemērota īstenošanai, jo to stāvokļa vai izmēriem, parasti zivju mērce ir 5-15 cm garumā. Šis priekšnoteikums - zivis jābūt svaigiem. Taizemes zvejnieki sālīta zivju mērci uzreiz pēc atgriešanās ar savu lomu. Vienīgais veids, kā nodrošināt, ka mērce ir flavorful un garšīgi.

Sākotnēji pagatavotu mērci izmanto saldūdens zivis, bet šodien, kad vairāki tā ievērojami samazinājusies, sāka gatavoties garšvielas jūras zivīm - galvenokārt anšoviem vai ar tiem saistītus zivis.

Tātad, saskaņā ar recepti zivju mērci sāk gatavot šādi: svaigi mazgā, žāvē, sajauc ar sāli zivīm atrodas zem spiediena lielās mucās. Tātad zivs var izturēt 9-12 mēneši. Šķidrums, kas ielej no mucām gadā, un filtrēts, un tur ir praktiski zivju mērci. Lai īpašība neticams smarža ir aizgājuši, filtrēts sula sālītām zivīm ielej tīru mucās, saglabājot viņiem tas vēl mēnesi. Iegūtais produkts - mērci pirmās klases. Mērces otro un trešo pakāpes tiek iegūti pēc sajaukšanas ar ūdeni zivju sulu. Šī mērce ir tur zemus daudz mazāk laika - tikai 2-3 mēnešus.

Noderīga nekā zivju mērci?

Ja mēs runājam par produktu augstākas pakāpes, tad tas satur vitamīnus B grupas, kas atbild par vielmaiņu, redzes funkcijas, ražošanas hemoglobīns, stāvokļa asinsvadu, ādas un mikrocirkulāciju.

Turklāt, zivju mērci satur olbaltumvielas, jods, fosforu, dzelzi, kalciju.

Zivju mērce - izmanto kulinārijā

Tradicionāli, zivju mērci izmanto Taizemes virtuve cepšanas zivju, gaļas un dārzeņiem. Tā tiek pievienota pirmajai šķīvja, piepilda ar saviem salātiem, kas gatavoti uz tās pamata citām mērcēm.

Dosim dažas receptes ar zivju mērci. Mēģiniet aizpildīt jūras produktu salāti vai dārzeņu, gaļas zivju mērci sajauc ar čili un laima sulu. Šī mērce ir ideāls un tvaicēti jūras vai upju zivis.

Pure zivju mērci iet arī ar vārītu garneļu, baklažānu salāti.

Protams, tas ir ļoti ieteicams lietot zivju mērci pirmo un otro klašu, jo zemākas kvalitātes produkts var saturēt krāsvielas, garšas pastiprinātājus, cukura.

Interesanta iezīme augstas kvalitātes zivju mērci - tā uzsver garšu pārtikas sastāvdaļām, bet mērce ir gandrīz nevar uzklausīt pēc vārīšanas.  Recepte zivju mērci

Kontrindikācijas

Zivju mērce var nebūt piemērots tiem, kam ir alerģija pret zivīm, to nevar izmantot ēdiena gatavošanai, lai tiem, kas ir izpaudies individuālu neiecietību produkta.

Lai gūtu labumu no patiešām noderīgu un aso mērci, jums ir jāzina, kā izvēlēties.

Izvēloties mērci vajadzētu pievērst uzmanību tās krāsai - tai vajadzētu būt, kā jau minēts, sarkanīgi brūna un, galvenais, jābūt pārskatāmai. Ja mērce ir duļķains vai tajā ir ievēroti piemaisījumi, tad, pirms jūs grabaža vai mīzali mērci.

Kas vēl ir svarīgi zināt saimniekiem, kuri ir nolēmuši apgūt pamatus eksotisko Taizemes virtuvi: Pretēji gaidītajam, zivju mērci smaržo zivis. Tātad, ja jūsu ēdiens sāks dot zivju smarža, mainīt mērci.

Яндекс.Метрика