Vimba

 Vimba - zivis karpu dzimtas
 Riesta laikā zivju mazuļi vimbas no neuzkrītošs sudraba pārvēršas par reālu skaistumu - atpakaļ kļūst melna krāsa un vidū vēdera un zemākas spuras ir spilgti sarkanā krāsā.

Apraksts vimbu

Sirt (vai vimbas) - zivis karpu dzimtas. Dzimtā zivis no Centrāleiropas. Lielos daudzumos, tas dzīvo ūdeņos Austrijā, Vācijā, Čehijā, Zviedrijā un Anglijā, bet nav nāk pāri šī ezera un upes iedzīvotāju Francijā, Itālijā un Spānijā.

Krievijā Vimba ierasts dienvidu un dienvidrietumu reģionos, kur viņš ir labāk pazīstama ar nosaukumu "Sirt". To var atrast ezeros Ladoga, ilmenītu, līcī, un upēs Narvas, Neva, Meta, Volgas un Magus. Dzīvo Vimba Ukrainas rezervuāros ir īpaši izplatīts Dņestras, Bug un Volgas. Eiropā, visbiežāk vimbas ar Azovas jūru un Kuban upi.

Īpatnība Sirt ir izstieptas degunu, kas pilnībā pārklāj muti zivju. Sakarā ar šo grūto vimbas sajaukt ar citu sugu zivis. Ķermenis Sirt ir diezgan augsta, blīvi pārklāta ar lieliem svariem sēž. Mutes pull un galva ir garena forma. Muguras spuru ir augsts un īstermiņa Sirt. Color zivis mainās atkarībā no gadalaika. Tātad, pavasarī, pirms micēlijs, Sirt uz ļoti ievērojamu zivs: atpakaļ pārklāta ar melnu toni, un vidū vēdera un zemākas spuras ir sarkanas. Tēviņi Vimba nārstošanas periodā uz galvas laikā, žaunu vāki un svari veidojas no malas tā saukto "kāzu attire" veidā kārpas zernovidnyh mazs. Tuvāk ziemā, spin zivju kļūst zilgani pelēks tonis, apakšējās spuras kļūt gaiši dzeltenā krāsā, un vēders - sudrabaini baltas.

Vimba - zivis nav pārāk liels. Vidējais garums ir 50 cm, un svars ir mazāks par 1, 5-3 kg. Catch to galvenokārt vasarā vai pavasarī, dažreiz krist. Siltajos mēnešos vimbas dod priekšroku dzīvot upēs, bet ziemā tiek tērēta ezera. Vimba pazīstams ar savu dzīvīgo un tehniskais raksturs. Upēs, viņš seko strauji plūstošs un lieliski tur seklumā. Vimba ir galvenokārt bara. Daudzi saimes parasti veidojas no indivīdiem tāda paša izmēra un vecuma. Sirt dod priekšroku dzīvot tīru ūdeņu un teritoriju ar smilšainu vai akmeņainu dibenu, un uz spēcīgām dziļumiem. Vimba plūsmas uz dažādiem kukaiņiem, moluskiem, tārpiem, vēžus. Dažreiz, trūkuma dēļ labāku pārtiku, tas barojas ar ūdensaugiem.

Nārsta notiek vimbas diezgan vēlu - maijā un jūnijā. Pirms tam, agrā pavasarī, kad zivis pulcējas lielos baros un no ezeru un upju grīvās iet uz augšu upēm. Caviar zivis izmet tieši saskan ar strauji plūst ūdens dziļumā ar akmeņainu dibenu. Tā turpina nārstot apmēram divas nedēļas, un nārstot it kā notiek tikai naktī. No zivju ikri, un daudziem maziem, par lielumu olu ar magoņu sēklām. Sieviete sver 600 gramus mošejai aptuveni 30 tūkstoši olu.

Garšas īpašības Sirt rangs kā viens no labākajiem un vērtīgāko starp karpu sugas. Zivju gaļa ir ļoti sulīgs, balts. No tā jūs varat pagatavot daudz ļoti garšīgu un gardiem ēdieniem. Vimba labi jebkurā formā - ceptas, ceptas, sautētas. No tā jūs varat pagatavot gardus burgers vai olu zivju ēdienus. Bet visvairāk delicious zivju uzskatīts vimbas žāvētas vai kūpinātas. Vienīgais trūkums - Sirt attiecas uz skaitu ātri bojājošos produktu, tāpēc nelieciet pie viņas vārīšanas uz atpakaļ degli.

Noderīgas īpašības un sastāvs vimbu

Gaļas Vimba satur daudz olbaltumvielu, kas, pēc tās uzturvērtību var salīdzināt ar gaļas proteīnu, un vēl jo vairāk - vimbas olbaltumvielas nesatur kaitīgus piesātināto tauku sastāv no neaizvietojamās aminoskābes, kas ir būtiski, lai pareizi darbotos cilvēka organismu. Šīs aminoskābes ietver lizīns, metionīns, taurīns un triptofāna. Taurīns - visnoderīgākā aminoskābes, kas ir nepieciešama gaisa cilvēkiem, kas cieš no aterosklerozes, tūsku, hipertensiju un citām problēmām ar sirds un asinsvadu sistēmu. Tāpēc Sirt ir ļoti noderīga cilvēkiem ar iepriekšminētajām problēmām. Turklāt atrodamas zivju olbaltumvielas, ir viegli sagremojams un viegli sagremojama.  Vimba kūpināta

Tāpat kā pārējiem iedzīvotājiem ūdens dziļums, vimbas satur dažus vitamīnus, makro- un mikroelementus, kas dominē fluora. Kā zināms, tas ir nepieciešams, lai organismā audu izturības kaulu un zobu emalju, kā arī veselībai smadzeņu šūnās un asinīs. Fluorīds kavē zobu kariesa, rahītu un osteoporozi. Daudzi ietverti vimbu hroma, kas veicina uzsūkšanos ogļhidrātu, uzlabo miokarda vielmaiņu un regulē glikozes līmeni asinīs un molibdēna palīdz novērst anēmiju.

No vitamīniem Vimba iesniegt tikai vitamīnu PP, vai niacīns. Vitamīns PP aktīvi iesaistās ogļhidrātu un olbaltumvielu vielmaiņu, normalizē darbību nervu sistēmā, veicina darbu smadzenēs, samazinot līmeni sliktā holesterīna līmeni asinīs.

Kontrindikācijas

Sakarā ar salīdzinoši augsto kaloriju vimbas nav ieteicams lietot cilvēkiem, kuriem ir liekais svars. Tāpat nav ļaunprātīgi gaļas Vimba aknas un aizkuņģa dziedzeris.

Яндекс.Метрика