Sojas piens

Sojas pienu sauc augu izcelsmes produkti, kas ražoti no sojas pupām. Eksperti saka, ka pirmo reizi nodarbojas ar ražošanu, sojas pienu Ķīnā otrajā gadsimtā. Saskaņā ar leģendu, ķīniešu filozofs, kura māte zaudēja zobus ar vecumu, nāca klajā ar oriģinālu veidu, kā ēst viņas mīļākie sojas pupas bez zobiem. Viņš vienkārši deva stabilu sojas pupiņām pieņemamāku formu.  Dry sojas pienu

Sojas piens pasaulē šodien ir ļoti populārs. Viņa fani lielākā dzīvo Āzijā, kur sojas piens tiek izmantots biežāk nekā govs. Daudzi fani šajā produktā ir Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā un Dienvideiropā. Tiek uzskatīts, ka tā ir ieguvusi savu popularitāti Pēc veģetārismam.

Technology sagatavošanas piena no sojas pupām ir pavisam vienkāršs: iemērc sojas pupas ar speciālām ierīcēm, tiek pārveidota par biezeni ar ūdeni, kas tika mērcēti. Pēc tam, pārmērīga nogulsnes tiek noņemts un atlikušo šķidrumu silda līdz temperatūrai, kas ir aptuveni 150 grādiem uz īsu laiku.

Līdzīgas procedūras soymilk mājās.

Sojas piens ir ļoti patīkama, nedaudz saldena garša un viegls aromāts. Tas tiek izmantots ne tikai neapstrādātā veidā, bet arī kalpo par pamatu, lai padarītu jogurts, tofu, piena satricina. To plaši izmanto sojas pienu japāņu virtuvi. Pavāri pievienojiet to kā buljonu dažiem tradicionālajiem ēdieniem.

Ķīnieši izmanto sojas pienu mazliet cukura ar dažādiem konditorejas un Malaysians, pievienojot saldo sīrupu, baudīt piena kokteiļus.

Populārs un piena piedevu veidā kakao, ogām, burkāniem un žeņšeņs.

Pērkot sojas pienu, ir svarīgi ņemt vērā, ka produkts var pasliktināties, tāpat kā govs piens.

Uzturvērtība, sastāvu un kaloriju saturu soymilk

Pamatojoties uz sojas piena sastāva ir vērtīgs olbaltumvielu (saturs ir 35%), kas satur visu būtisko skābes, milzīgu svarīgāko aminoskābju, kā arī daži vitamīnus un mikroelementus.

Starp minerālvielas ietverti sojas pienu kā kāliju, magniju, kalciju, nātriju, varš, fosfors, mangāns, dzelzs, fosfors, cinks un selēns. Vitamīni, kurus tas satur: A, D, E, B1, K, B5, B2, B9, B6, PP, B4.

Turklāt daudzi šķirņu dzērienu bagātināti ar kalciju un vitamīnu B12, tā ka daļa no govs sojas piena sastāva tuvojas.

Nozīmīgs ir arī fakts, ka sojas pienu labi uzsūcas organismā.

Kaloriju sojas pienu apmēram 140 kcal uz vienu 250 ml. Tādējādi olbaltumvielu saturs ir vienāds ar 10 gramus tauku un ogļhidrātu - 4 un 14 g, attiecīgi. Būtu arī jāatzīmē, ka pastāv nosmelt pienu no sojas pupām. Kaloriju sojas piens ar mazāku tauku saturs ir aptuveni 100 kcal uz vienu 250 ml.

Izmantojiet sojas pienu

Sakarā ar bagātinātā sojas piena to uzturvērtību sastāvs ir tuvu govīm. Sojas pienu, atšķirībā no govs, ne holesterīna un piesātināto tauku saturs ir samazināts līdz minimumam. Šīs funkcijas ļauj to piena sastāva izmantošanu no sojas pupām pēc pārtikas uz tiem, kuri cieš no sirds un asinsvadu slimībām, aptaukošanos, un tikai tiem, kas vēro savu veselību.  Kaloriju sojas piens - 140 kalorijas uz 250 ml

Pazīstams kā izmantot sojas pienu bērniem ar galactosemia, ti, galaktozes nepanesība. Neesamība šī elementa no sojas piena sastāva ļauj tai būt kvalitāte alternatīva mātes pienā. Tā ir arī noderīga tiem, kas ir alerģija pret dzīvnieku pienā un laktozes nepanesība.

Harm sojas pienu

Neskatoties uz patiesi bagātu sastāvu, lietošana sojas pienu bieži izraisa diskusijas.

Sakarā ar augsto saturu fitīnskābi, kas ir daļa no piena no sojas, piena novērš uzsūcas vairākas uzturvielas: kalciju, magniju, cinku un dzelzi.

Harm sojas pienu vīriešiem katru dienu izmantot to pārmērīga, var izteikt samazinot koncentrāciju spermatozoīdu. Tomēr vairāki pētījumi ir atspēkojusi šo apgalvojumu.

Neskatoties uz to, ka alerģija pret sojas proteīnu ir daudz retāk nekā pienā, šis fakts nevar izslēgt iecelšanas bērnu sojas pienu kā aizstājēju krūti.

Яндекс.Метрика