Maizes koks

Maizes koks - vienmājas augļu koku no zīdkoka ģimenes, ģints Artocarpus.  Maizes koks - Mulberry koks ģimene

Homeland Maizes koks ir Klusā okeāna rietumu daļā salas. Tiek uzskatīts, ka sākotnēji tas aug Jaungvinejā un pēc tam izplatījās Okeānijā.

Maizes koks - augs ir diezgan liela un strauji augoša. Labvēlīgos apstākļos tā var sasniegt augstumu 26 metri, bet pārsvarā koks nav virs 20 metriem. Ārēji, augu var salīdzināt ar ozola. Cora bija gluda, pelēka. Zari ir dažādi - garš plānas vai biezas īsu kuce.

Atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem koku lapotnes ir lapu koku vai mūžzaļš. Koku formas arī ir ļoti daudzveidīga. Ir pinnate un koki, un viss. No augu lapas ir liels un biezs. Visas detaļas, ieskaitot nenobriedušus breadfruit, ietver pienains sula - lateksa, kas ir diezgan lipīgs uz tausti.

Ziedi breadfruit zaļgani ziedi, pulcējās lielos ziedkopām biseksuāli. Vīriešu ziedi zieds pirmais, bet drīzāk izskatās neuzkrītošs, savākti garenos ziedkopām. Sieviete ziedi tiek vākti lielās florets kā zizlis. Pēc apputeksnēšana, sieviešu ziedkopas, tie saaugt vienā augļus, kas pēc izskata var salīdzināt ar knobbly meloni. Kā nogatavināšanas breadfruit, to krāsa mainās no zaļas līdz brūngani dzeltens.

No koka augļi ir diezgan liels, un to svars dažkārt pārsniedz 4 kg un diametrs 30 cm tie sasniedz. Green augļi ir ciets struktūra, ar šķiedru cieti celulozes, un kad augļi nogatavojas, tie kļūst mīkstāki miesa ir salda garša un iegūst kremovo- dzeltens.

Maizes koks ir diezgan sausuma izturīgs un var izturēt līdz pat trim mēnešiem bez apūdeņošanas, bet koks nes labus augļus, ir vēlams regulāri padzirdīti augsni. Brīvus koku un temperatūras apstākļos, un plaukst temperatūrā 40-0 grādiem.

Labvēlīgie klimatiskie apstākļi breadfruit augļi līdz 9 mēnešiem gadā, apvienojot 150-700 augļus gadā, padarot tikai īsu pārtraukumu trīs mēnešus. Koka mūžs ir 60-70 gadi.

Interesants fakts ir tas, ka Maizes koks koku apputeksnēšanas kukaiņi nav, un augļu sikspārņi - nūjas, kas latīņu valodā sauc Pteropodidae.

Vēsture

Eiropieši uzzināja par breadfruit koku 17. gadsimta angļu navigatora William Dampier, kurš teica, ka iedzimtie to izmantot pārtikā. In the late 18.gadsimta, pēc bads, Jamaika nāca klajā ar breadfruit auga kā avotu lētu un augstas kaloriju pārtiku vergu. Šim nolūkam nosūtīti Taiti slavenā "Bounty", bet sējeņi, ko viņš savākti, lai West Indies un nav sasnieguši, un pirmie breadfruit koki uz Jauno pasauli cēla kuģis "Providence" 1793. Šodien Maizes koks izplatīta daudzās tropu rajonos.

No breadfruit koku sastāvs

Žāvēti Maizes koks satur 76, 7 un 4% ogļhidrātu, 05% olbaltumvielu. Tās kaloriju ir 331 kcal uz 100 g produkta, un uzturvērtība 14% cukura, 60-80% cietes, 0, 2-0, 8% tauku.  Maizes koks garša salīdzināms ar kartupeļiem

Pieteikums Maizes koks

Galvenokārt izmanto praktiskiem nolūkiem breadfruit. Izmantojot tos kulinārijā visdaudzveidīgākajām: tās tiek vārītas, ceptas, zasushivat, konfektes, ēst svaigas, un pat izmantot ēdiena gatavošanai pankūkas. Interesants fakts ir tas, ka nenogatavojušies augļi tiek izmantoti kā dārzeņu un nobriest - piemēram, augļiem. Brieduma pakāpi var saprast ar skaļruņiem uz ādas pilienus lateksu.

Garša Maizes koks var salīdzināt ar kartupeļiem. Daudzās jomās, jo īpaši attiecībā uz okeāna salām, tie ir svarīgs plaša patēriņa pārtikas. Tā kā svaigu augļu mīkstums ātri bojājošos, tas tika izgudrots daudzus veidus novākšanas augļus nākotnē. Piemēram, no augļiem padarīt cepumus, kas nepasliktina vairākus gadus. Un, ja mizoti augļi apglabāts banānu lapām, un Heliconia augus, tie rūgt un pārvēršas jēls masa, kas ir ēdami uz ilgu laiku.

Jo patērē kā breadfruit sēklas, kas ēd grauzdēta vai vārītiem ar sāli pārtiku.

Neatkarīgi no izmantotajiem augļiem koksnes un koka lapas. Lapas un augļi veiksmīgi izbaro liellopi (kazas un cūkas). Koksne ir ļoti izturīgs pret parazītiem, tāpēc tas ir ideāli piemērots būvniecības laivām.

Яндекс.Метрика