Sidrs

Classic sidrs - vīns ābolu sulas, ko ražo tā fermentācijas nepievienojot raugu. No pirmā acu uzmetiena, viss ir ļoti vienkārši - āboli rūgt, pagriezās vīnu. Bet seno Norsemen, kurš izgudroja šo dzērienu atsaucas uz savu ražošanu ļoti uzmanīgi un izmantot šim nolūkam labāko šķirņu āboli, kas tiek audzētas īpašos ābeļdārzu. Turklāt, viņi izmantoja skāba, salds un rūgtās šķirņu āboli noteiktā proporcijā.

 Apple vīns - klasisks sidrs
 Visplašāk ieguva sidrs Spānijā, kur Apple vienmēr trūka. Spāņi uzskata, ka ābolu vīns tās parādījās, jo Spānijas jūrnieki. Ilgu laiku viņi bija jūrā, un viņiem nebija pietiekami daudz svaiga ūdens. Tā vietā, viņi dzēra ābolu sulu, kas ilga ceļojuma laikā pati pārvērtās vīnā. Šis vīns no ābolu sulas uplifting un atstāja viņa galva skaidra.

Spānijā, sidrs ir tik ļoti patīk, ka to izmantot, nevis no ūdens, un tic tās ārstnieciskas īpašības, ņemot vērā, ka tas izvada toksīnus no organisma.

Krievijā, ābolu vīns ir arī veikts. No drošiem avotiem ir zināms, ka ķeizariene garšoja to 1890.gadā, un tas bija no viņa apbrīnu. Tomēr padomju sidru laikā gandrīz izzudušas.

Amerikā, biežāk spēcīga ābolu vīns sauc Apple Jack.

Saskaņā ar statistikas datiem, līdz šim visbiežāk sidra Francijā, un arī dažās Spānijas, Šveices, Vācijas un Austrijas teritorijās.

Kā vīns ir izgatavots no ābolu sulas?

Sidrs veikti tādā pašā veidā kā jebkuru vīnu, pamatojoties uz ogām, izņemot kādu specifiku. Piemēram, āboli nedrīkst lietot oksidēt, tāpēc vīna ražotāji ir pastāvīgi jātīra dzirnavas naži tīrīšanai dārzeņus. Pirmkārt āboli tika saspiesti un izspiež sulu, kas kādu laiku ir jābūt uzstāja. Pēc tam sulu lej koka mucās, viņus uz vienu pusi un atstāj apmēram 5 nedēļas fermentācijas. Viss gatavs sidrs. Store ābolu vīns temperatūrā tieši virs nulles. Cietoksnis sidru aptuveni 5-8 pagriezienus. Pirms jūs ieliet pudelēs, tas tiek pasterizēts un precizēts.

Tradicionāli, sidrs mucas izgatavoti no ozola, un katrs segums no mucas veikt īpašu nelielu caurumu. Par mazgātāja bungas, kam jābūt garš un plānas caurums, citādi tas neiederas caur caurumu. Visi darba mazgātāji dara roku, neizmantojot ķimikālijas.

Šodien, sidrs tiek uzskatīts dzirkstošais vīns, un bieži vien tas ir vārīti ar dažādām tehnoloģijām. Tā gadās, ka tas ir mākslīgi bagātināts ar oglekļa dioksīdu, ko šampanieša, konjaka, vai nostiprināt to, lai palielinātu ātrumu līdz 9-10%. Augstāko spirtu ir ietverts sidru, labāk tas saglabā lielu oglekļa dioksīda koncentrācija.

Vīns no ābolu sulas ielej biezu pudeles un sekundāro fermentācijas, pievienojot tai risinājumu rafinētā cukura. Ja jūs pievienot 8 g cukura, izrādās vājākais sidru, 12 g - vidēja, 16 g - spēcīgākais un dzirkstošais sidra. Rove vīns šādās pudelēs vairākus mēnešus, un tad sāk riddling - likt pudeli otrādi gandrīz vertikāli, un katru dienu pedāļa viņiem ap vertikālo asi. Tas izraisa to, ka rauga un nogulsnes, kas iegūti, caurule apakšā. Riddling process ilgst apmēram divus mēnešus, pēc tam pudele tika nodota vēsā vietā, kur pavadīt degorzhirovanie - izņemšanu no nogulsnēm no sidra.

Degorzhirovanie - process ir diezgan interesants. Darbs aizņem pudeles kaklu ar kreiso roku, izrādās būtiski horizontāli un ar palīdzību pinceti vai āķa velk kontaktdakšu līdz tas tiek pakļauta oglekļa dioksīdu bez izgrūst sēž uz tā nogulsnēm. Šajā brīdī, darba ņēmējam jābūt laikam, lai ātri ieslēgtu pudeles kaklu uz augšu, un tad nodod to citam darbiniekam par zāļu lietošanas.

Dozēšana notiek ar papildināšanas rezultātā sidra zināmu šķidrums. Tas tiek darīts, lai aizvietotu zaudējumus degorzhirovaniya vīnu, kā arī, lai piešķirtu spēku un saldums vīna.

Tradīcijas un patēriņš ābolu vīnu

 Recepte vīnu no ābolu sulas
 Tiek uzskatīts, ka par pamatu ābolu vīnu var viegli konkurēt ar vīnogām. Spānijā, Francijā un sidrs vērtējams ļoti. Īpaši slavens ražošanai sidra Calvados Francijas provincē, kur uzmanīgi tur recepte noslēpumu savas produkcijas un pārsūtīt tikai mantojumā.

Vēl jo mazāk un mazāk šajās valstīs vīnu no ābolu sulas tiek izmantots kā neatkarīgs dzērienu. Arvien vairāk, tas tika izmantots kā bāze ābolu brendiju. Lai to panāktu, vīns destilē divreiz, un rezultātā alkohols ir ievadīts ābolu koka mucās vismaz divus gadus.

Bet šeit Eiropā, sidrs, gluži pretēji, ir iegūt popularitāti, jo tā, pirmkārt, lētāk šampanietis, un, otrkārt, pēc garšas neatpaliek, bet dažreiz pārspēj to.

Garšu sidrs var veikt dažādas - saldu, skābu, sauss. Liela daļa šo atkarīgs no āboliem un proporcijas veidam. Jūs varat dzert ābolu vīns visām iedzīvotāju grupām - no maziem bērniem līdz vecumdienām (bērniem padarīt mīkstu sidrs).

Bieži sidrs kalpoja prezentācijas un svētku pieņemšanām kā aizstājēju šampanieša laikā. Piemēram, Normandijā, tur ir pat pasūtīšana mīļotāju sidrs. Katru gadu, tās dalībnieki ir tērpti viduslaiku tērpos un pulcējas mazās krodziņiem - sidreriyah - degustācija dzērienu un jaunu biedru uzņemšanai no sabiedrības.

Šeit ir daži tradīcijas attiecībā sagatavošanu un patēriņu vīnu no ābolu sulas:

  • True gardēži ievēro tikai sidru, kas ir pudelēs ar rokām;
  • Izlej no pudeles tikai sešas glāzes sidru, bet bārmenis pacēla roku augstu gaisā ar pudeli un glāzi sidra tur apakšā;
  • Pēdējie pilieni sidra dzērāju vienmēr met uz grīdas.
Яндекс.Метрика