Žāvētas aprikozes

Žāvētas aprikozes, žāvēti augļi, piemēram, aprikožu sauc, ir daudzas noderīgas īpašības.  Žāvētas aprikozes - žāvētas aprikozes
 Izkļūt no aprikozes aprikožu iekāpšana nogatavojušos veselus augļus, kurus vispirms nomazgā, pārgriež un izņem no viņu kaula. Pēc tam, augļi ļauj nožūt saulē. Tādējādi, pēc apmēram uzturēšanās nedēļu saulē, gatavi ēst žāvētas aprikozes. Būtu arī jāatzīmē, ka, lai iegūtu vienu kilogramu žāvētu aprikožu jālieto 5-6 kilogramus aprikozes.

Šis žāvēti augļi ir plaši izmanto kulinārijā. Izmantot to kā atsevišķu ēdienu, kā desertu. Tā tiek pievienots arī dažādiem salātiem, kūkas un smalkmaizītes. Tā notiek arī ar gaļu, zivīm un rīsiem. No žāvētas aprikozes un citiem žāvētiem augļiem gatavot veselīgu un garšīgu dzērienu - uzvar.

Sastāvu un kaloriju saturu žāvētām aprikozēm

Daudzas noderīgas īpašības žāvētas aprikozes ir atkarīgi no daudziem vitamīniem un minerālvielām, kas ietverti tajā.

100 g žāvētu aprikožu 30 satur 1 g ūdens, 62, 6 g ogļhidrātu, 4 g no pelniem, 3, 4 g proteīns, 7, 3 gramus šķiedrvielu, 0, 5 mg tauki, 1, 5 g organiskām skābēm; vitamīnus, B1, B2, PP, B3, B6, B9, C, E, K; makroelementiem: fosfors, nātrijs, magnijs, kalcija un kālija; mikroelementi: selēns, varš, dzelzs, cinka, mangāna.

Kalorijas no žāvētas aprikozes ir 241 kcal uz 100 g produkta.

Derīgās īpašības žāvētas aprikozes

Gatavošanas laikā aprikozēm zaudē daudz no tās derīgās īpašības. Tomēr galvenais ieguvums no žāvētām aprikozēm ir daudz šķiedrvielu, organiskās skābes, pektīnu un minerālvielu.

Ēšana žāvētas aprikozes, ir iespējams novērst un mazināt anēmija, kuņģa un zarnu trakta slimības, sirds slimības, uzlabo redzi. Ja regulāri ēst žāvētus augļus, izskats norobežotiem audzējiem un asinsvadu oklūziju neapdraudētu jums, un jūsu āda būs daudzus gadus izskatīties jauni un skaisti.  Ķīselis no žāvētas aprikozes

Jo žāvētas aprikozes satur vairāk kālija sāļi nekā nātrija sāļu, tāpēc uztura īpašības žāvētas aprikozes ir patiesi skaista. Un, pateicoties augsto saturu magnija, ārsti iesaka ēst aprikozes ar hipertensiju un anēmija.

Retinols ir ietverts žāvētu aprikožu, ir atbildīgs par pilnīgai darbībai daudzu sistēmas struktūra. Un, ja jūs pavārs no tā bieza infūzijas vai novārījums, tas būs diurētisks līdzeklis. Tādēļ ir ieteicams lietot sirds un asinsvadu slimību un nieru darbības traucējumi.

Cilvēkiem ar cukura diabētu, hypovitaminosis vai ar vairogdziedzera slimībām vajadzētu arī novērtēt priekšrocības žāvētas aprikozes. Tā ir neatņemama daļa no daudzu homeopātisko aizsardzības līdzekļiem, kas ir lielā mērā palīdzēt samazināt devu sintētisko narkotiku dažādas hroniskas slimības.

Neaizmirstiet, ka tomēr šo žāvētiem augļiem - diezgan koncentrēta produkta. Tāpēc kaitējums pārmērīga izmantošana žāvētas aprikozes nebūs lēni nāk. Tā kā tas ir daudz vairāk šķiedrvielu nekā svaigām aprikozēm, kā rezultātā pārmērīga patēriņa žāvētas aprikozes jūs varat nopelnīt traucējumi no zarnu un kuņģa.

Lai neradītu kaitējumu, žāvētas aprikozes ir vislabāk izmantot daudzumā ne vairāk kā 80-100 gramiem dienā. Tajā pašā laikā jums vajadzētu mēģināt nedrīkst pakļaut pārāk daudz viņas termiski apstrādāts un pievieno dažādiem ēdieniem svaigiem.

Tas ir arī jāapzinās, ka žāvētas aprikozes kontrindicēts cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu.

Яндекс.Метрика