Apse

Asp - plēsīgās zivis pārtika no karpu dzimtas. Zivis arī  Asp - plēsīgās zivis karpu dzimtas
 Tas ir pazīstams kā sheresper, krasnoguby sapals, Arāla ASP. Tas plēsējs dzīvo tikai upēs liela un vidējie locekļi baseinos Azovas, Black, Kaspijas jūras un Baltijas jūrā.

Vidējais garums ASP ir aptuveni piecdesmit centimetru, un vidējais svars - aptuveni trīs kilogrami. Lai gan reizēm ir gadījumi, un 12-15 kg. Ir daudzi veidi, ASP - plakano, Tuvo Austrumu, Urālu un citi. No cita zivju sapals citā iegarenu ķermeni, kura vārpsta formas un diezgan lielu muti, ar nedaudz izvirzītu apakšžokļa augšu.

Tas plēsējs īpašība sudrabaini krāsošana c balts vēders un zilgani pelēks atpakaļ. Astes un muguras spuras - pelēks ar melnu apmali, un sānu un grunts spuras ir smalks sarkanīgi nokrāsu.

Pēc savas būtības, apse uzskatīja mazkustīgs zivīm, tas nepadara lielu migrāciju. Tomēr gadu zivju biotopu pārmaiņas laikā. Ziemā, tas nav baroti un dzīvo dziļi caurumi, pavasarī, pēc nārsta, atpūtas apmēram mēnesi vidējais dziļums ar mērenu strāvu. Vasarā, tā dod priekšroku dzīvot sekla krāces un sēkļi.

Asp ļoti piesardzīgi un jutīga. No visām zivju plēsoņām vispiesardzīgākās un kautrīgi, bet tajā pašā laikā diezgan aktīvi un agresīvi. Viņš tikai medībās dienas un ēšanas vairākas reizes dienā laikā. Close asp bieži noved vientuļnieks dzīvi. Vasarā šis plēsoņa var savākt lielās saimēs un uzbrukums mazuļi plaudis un raudas. Viņš pēkšņi pārsprāgt no slēpšanās un apdullina tās upuri streiki ļoti spēcīgs asti. Zivis arī ēst dažādus kukaiņus, vēžus un vardes.

Pubertāte viņš sāk aptuveni četrus vai piecus gadus.

Zivs tiek vērtēta diezgan augsts sakarā ar straujo izaugsmi un lielisku garšu tās gaļu.

Sastāvu un kaloriju saturu ASP

Ķīmiskais sastāvs miesas zivs lielā mērā ir atkarīga vidi tā mājoklī. Simts celulozes grami ietverti 19 g olbaltumvielu, 2, 60 Tauki, 100 mg nātrija, 265 mg kālija, 30 mg kalcija, 35 mg magnija, 220 mg fosfora, 0, 60 mg dzelzs.

100 g līdzekli, kas satur 0, 02 mg A vitamīna, 0, 02 mg B1 vitamīna, 0, 06 mg B2 vitamīna, 1 mg E vitamīna, 1 mg askorbīnskābes.

Kaloriju ASP ir salīdzinoši neliels - apmēram 99 kcal uz 100 gramiem masas.

Derīgās īpašības ASP

Salīdzinoši neliels kaloriju ASP un ļauj daudz vitamīnu ietver gaļas šīs zivis uzturā izvēlnē.

Šī zivs miesa ir ļoti noderīga un pārsteidzoši garšīgs. Tā satur ievērojamu daudzumu askorbīnskābi (C vitamīns). C vitamīns ir zināms, tas ir viens no spēcīgākajiem dabas antioksidantu. Turklāt tā ir ietekme uz asins recēšanu un kapilāru caurlaidību, iesaistīti sintēzes hormonu, un ir arī antibakteriāla un pretiekaisuma iedarbība. Askorbīnskābe mazina alerģiskas reakcijas un palielina vispārējo pretestību organisma. Sakarā ar šī vitamīna toksiskas sastāvdaļas ir iegūtas no cilvēka ķermeņa efektīvāka un ātrāka, un barības vielas labāk uzsūcas.

Vitamīns regulē vielmaiņu, uzlabo redzi un ādas stāvokli.

Nikotīnskābi (vitamīns PP) ir iesaistīts oksidēšanās-reducēšanās procesus, uzlabo asins plūsmu mazo kuģu, noņem kaitīgos toksīnus no organisma, un ir iesaistīts sintēzes hormonu.

B1 vitamīns  Sagatavošana asp
 (Tiamīns) paātrina sadzīšanas no brūces, iegriezumi, un apdegumu. Tas ir būtiski, spēcīgu emocionālo stresu, elpas trūkums, tahikardija, atoniskai aizcietējums.

Fosfora un kalcija ietvertie celulozes ASP, ir svarīga nozīme, veidojot skelets. Nātrija novērš nervu stresu, normalizē muskuļu darbību. Kālijs ir nepieciešams normālai funkcionēšanai sirds un asinsvadu sistēmu.

Veidi, kā izmantot ASP

Pavāri zivis tiek ceptas, sautētas, ceptas, sālītas, kūpinātas, un ir izgatavots no celulozes maltas zivis. It īpaši garšīgi auss ASP, vārīti pār uguns katlā.

Pārmērīga asakains - vienīgais trūkums šajā plēsoņu gaļu. Atbrīvoties no asiem un maziem akmeņiem var panākt, smēķēšana vai žāvēšanu zivju. Asp sāls formā ir lieliska garša, un reibumā sāls kauli kļūst mīksti un gandrīz nav jūtama, maltītes laikā. Balik izgatavoti no ASP, garšas neatšķiras no stores lasi.

Tirdzniecība un uzturvērtība olu ir ASP. Tā ir lieliska maigu garšu, skaistu dzintara krāsā, un satur daudzas sastāvdaļas cilvēka organismā. Kaviārs zivis var patērēti svaigā veidā.

Яндекс.Метрика