Austeres

Austeres - tas gliemenēm, pārstāvji Bezmugurkaulnieku jūras dzīvi.  Austeres - gliemenēm
 Ārēji viņi izlietne asimetriska forma. Viens spārns ir liela izliekta forma, un ar tās palīdzību vēžveidīgo pievienots klints vai akmens. Otrais reizes nedaudz mazāku, glaimot un plānas. Uz iekšējās virsmas korpusa ir pārklāti ar slāni perlamutra, un tā iekšpusē ir ēdama mīkstmieši. Taste austeres atšķiras - no salds sāļš, un var atšķirties atkarībā no reģiona un biotopu aizsardzības mollusk.

Galvenie tirdzniecības suga ir austere, kas dzīvo Vidusjūrā un Melnajā jūrā. Atšķirt apmēram piecdesmit sugas austeres kurām ir klasifikācija atbilstoši svaram un izmēriem,. Piemēram, tur ir austeru numuru 00, kas ietver lielākā izmēra clams. Bet austeres no skaita 0 līdz skaitu 5 ir vismazākā izmēra. Visbiežāk Eiropas austere №3, kas sver vidēji 80-100 Atšķirt Adrijas austere, rock, portugāļu, Melnās jūras, plate, japāņu gigants, un citi. Turklāt, ir austeres ennobled (rafinēts vai audzē īpašos apstākļos ), un tiek audzētas apstākļos kopējā jūrā.

Dzīvo kā austeru kolonijām, un pa vienam, dziļumā 1-70 metri. Tie ir pievienoti akmeņiem, smiltīm un akmeņainas zemes vai klintīm. Ir pat tā sauktās "austeru gultas" (čaulgliemju populācijas, kas ir tādā attālumā no krasta), un "piekrastes apmetnes" mīkstmieši.

Vēsture

Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka austeres tika izmantoti kā pārtikas kopš seniem laikiem. Ir zināms, ka tie tika audzēti Ķīnā jau 4. gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. Eiropā, austeru pirmo reizi minēta 500 BC Senajā Grieķijā un Romā.

It īpaši plašu popularitāti viņi valdīt karaļa Luija XVI, kas ir novedis pie tā, ka no 19. gadsimta vidū, to iedzīvotāji sāka izzust laikā saņemti. Bet ir sudraba uzliku: austeres iemācījušies izaudzēt mākslīgi. Šim austeres bērni tika noķerti un ievieto speciāli sagatavota rūpnīcā, kur to izaugsme ir mākslīgi kontrolēta.

Pirmsrevolūcijas Krievijas austeru plaši kā restorānā maltītes, un ēst to galvenokārt bagātāks strata iedzīvotāju. Padomju laikos, pieprasījums pēc tiem strauji kritās, un sācis to importu no Kubas 70. nācās pārtraukt. Ēdiens nav populāra pat restorānos. Šeit jāatzīmē, spēlēja lielu lomu trūkumu kulinārijas prakses un kādu riebumu, jo jums ir jābūt dzīvo austeru.

Austeres ēdienu gatavošanā

Francijā un Beļģijā, austeres ir delikatese, un viņu pārtika būtu patērēti dzīvā veidā. Ja austere ir mirusi, tad tas tiek bojāti un tur nevar būt. Svarīgākais kritērijs svaiguma ir cieši slēgts apvalks. Bet, ja izlietnē tur vismaz neliela plaisa, tad austere jau sastāvējies, un tur nevar būt. Atvērt austeru austeru nazi vai īpašu medicīnisko skalpeli. To lieto vietā, kur lapas savienots ar slēdzeni, un ko pa vidu un austeres ar plakano pusi korpusa uz muskuļiem, bloķēšanas vārstus. Ja korpuss ir atvērts, jums ir pieskarties malu, kur līniju var saskatīt melnīgsnējs skropstas. Ja austere ir dzīvs - viņa atrauties, kad viņa paliks nemainīgs, tas nozīmē, ka viņa ir mirusi un nav piemērota pārtikai.

Ēšana austeres ir ļoti vienkāršs - viegli apsmidzina ar citrona sulu un "dzēriens" ar dziļu, izliektas pusēs lapu. Aizturētas austeru parasti rupjmaize (Francijā tā ir importēta tikai austeres), un noskalo ar gaišā alus vai sausā baltvīna.

Vairākās valstīs, kas ražo konservētu austeres, kuras ir jau grauzdēta vai vārītu pusfabrikāts, kas, piemēram, mīdijām un krabji, kurus izmanto salātiem un zupām, kas sasmalcinātu formā. Viņiem nav noderīgas īpašības svaigas austeres, un tās garša diezgan atšķirīgi.

Sastāvu un kaloriju saturu austeres

100 g austeres satur 82 06 g ūdens, 9, 45 g olbaltumvielu, 4, 95 g ogļhidrātu, 2, 3 tauki, 1, 23 g pelnu; vitamīni retinola (A), tiamīns (B1), riboflavīns (B2), niacīna (PP), pantotēnskābe (B5), piridoksīna (B6), folskābes (B9), ciānkobalamīns (B12), C vitamīns; makroelementiem: fosfors, nātrijs, magnijs, kalcija un kālija; mikroelementi: selēnu, cinku, varu, mangānu un dzelzi.

Kalorijas austeres ir zems un sasniedz aptuveni 78 kcal uz 100 g

Izmantojiet austeres

 Kaloriju austeres - 78 kcal uz 100 g
 Galvenais ieguvums ir viņu austeru bagāts minerālvielu un vitamīnu saturs (vitamīni, nikotīnskābi, niacīns, jods, dzelzs, fosfors, selēns, varš, cinks, uc). Turklāt liels skaits viegli sagremojamā proteīna un zemu kaloriju ļauj klasificēt austeres tos uz diētisko pārtiku.

Derīgās īpašības austeres ir normalizēšanai, nervu sistēmas, stiprinot kaulu priekšrocības, uzlabojot funkciju aknām un nierēm.

Amerikāņu zinātnieki ir atraduši daļu no austeru keramīdiem - taukskābes, kas ir atļauts atvērt vēl vienu pozitīvu īpašuma austeres - inhibēšanu augšanu vēža šūnas.

Turklāt, kopīgs darbs Itālijas un amerikāņu zinātnieki izmanto austeres ir tas, ka pēc sava sastāva klāt unikālo aminoskābēm, kas stimulē ražošanu seksuālo hormonu.

Kontrindikācijas

Austeres ir kontrindicēta cilvēkiem, kas cieš no zarnu slimībām ar biežiem pārkāpumiem krēsla, liesas un kuņģa. Arī izejvielas austeres nav ieteicams lietot grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā.

Яндекс.Метрика