Baltās sēnes

Derīgās īpašības baraviku

Cep beka pieder pie ģimenes, garša un uzturvērtība ir augstāka lielāko zināmo sēnītēm.  Baltās sēnes

In baraviku biezu asmeni, virsma var būt brūna, balta, dažreiz rozā krāsa - tas ir atkarīgs no platības, kurās aug sēnes. Pazīme sēnītes - cauruļveida slānis zem motora pārsega, ka jaunie baltās sēnes, un vecais - dzeltens vai zaļgani krāsā.

Sēnes atklāta vitamīnus C, B, E, cinks, kālijs, fosfors, fluors, kobaltu, kalciju, nātriju, mangānu, magniju, sēru, liels skaits polisaharīdus, esteris, lecitīnu, ogļhidrātu, olbaltumvielu. Kaloriju baravikām svaigas - 34kKal 100g. Kaloriju baltās sēnes apcepti augu eļļā - 162kKal.

Zināms brūču dzīšana, tonizējoša un pretaudzēju īpašības baraviku. Tos ieteicams lietot ar anēmiju, aterosklerozi, kā sēnes novērstu nogulsnēšanos holesterīna uz asinsvadu sienām.

Noderīgas CEPS ar aknu, acu, nieru, kaulu smadzeņu slimības, tie ir labs imunostimulators, kavētu sēnītēm, vīrusiem, patogēnās baktērijas.

Tā ir izveidojusi un ārstnieciskās īpašības baraviku kā stimulēšana kuņģa sulu, un norāda, ka šī kvalitāte viņi ir daudz pārāka gaļas buljoni.

Izmantot baraviku

Baltās sēnes patērēts cepti, marinēti, sālīti, vārītas, kaltētas, tikai paturiet prātā, ka termiskā apstrāde 100 grādu temperatūrā un iesaldēt tie zaudē savas ārstnieciskās īpašības.

Turklāt tie satur hitīns ievērojami palēnina uzsūkšanos svaigi vārītu sēņu, un tāpēc tie ir ieteicami terapeitiskos nolūkos, ir tikai sālītas vai kaltētas.  Baltās sēnes patērēts cepti, marinēti, sālīti, vārīti, žāvēti

Par vēža profilaksi, slīpēti pulverī sausas baraviku, kas veikti katru dienu vienu tējkaroti. Noderīgs arī pulvera žāvētu sēņu pievienota pirmo un otro kursu.

Neskatoties uz zemo kaloriju, baltās sēnes netiek uzskatītas diētisks produkts, tās ir smags gremošanu, īpaši cepta, un uzsūcas lēnāk nekā gaļa.

Kontrindikācijas

Tāpat kā jebkuru citu sēņu, balti sorbenti ir spēcīgi absorbenti toksīni un radioaktīvās vielas, piemēram, svins, kadmijs, cēzija, stroncija. Tāpēc, lai savāktu sēnes rūpniecības jomās un pie lielceļiem nevar.

Bērni līdz 12-14l baraviku ir kontrindicēta: viņu gremošanas sistēma nav ražo fermentus, kas spēj pārstrādei ietvertā sēnītes hitīns.

Ir svarīgi būt piesardzīgiem, izvēloties sēnes. Liels risks ir nepatiesa balta sēne, kas tiek saukta arī rūgta gall, vai sēnītes, Gorchakov. Neskatoties uz acīmredzamo līdzību, viltus sēnīte pieder citai ģimenei, un citā rūgta garša, kas ir papildināta ar termiskās apstrādes. Pie viltus balta sēne vienas kājas paplašinās uz leju, tajā pašā cauruļu slānis zem motora pārsega, bet neparasti baltu sēne netīra balta vai rozā. Galvenā atšķirība starp viltus baltā sēnītes, kas bija samazināt mīkstumu vērā iegūst rozā krāsā, un šajā sēnītes - nē. Vēl svarīgāk, uz kājas nepatiesu balta sēne ir acs, kas padara to izskatās baravikām un bieži maldinoša.

Vēl dubultā balta sēne ir sātanisks sēņu, ļoti toksisks, kas var izraisīt smagu saindēšanos. Features sātana sēņu raupja virsma no KLP vairāk pelēcīga krāsa. Kāju bija spilgti dzeltenīgi sarkana, sarkana, cauruļveida slānis pie šīs sēnes var būt dzeltenīgi, sarkanīgi brūns vai olīvu sarkans. Būtu arī jāņem vērā, ka miesa indīgs kolēģis uz griezumu ātri kļūst rozā vai zilā. Bez tam, vecie sātanisks sēnes ir nepatīkama smaka.

Яндекс.Метрика