Surmullet

Senie romieši bija rituālo slepkavību kefale vidū svētkiem. Filozofs Seneca rakstīja  Barbe (Sultan parasts, Barva, krasnoborodka, mullas)
   par šo tēmu: "Nav vairāk skaists skats nekā jūras barbe, mirst agonijā. Cīņā līdz nāvei, tas kļūst violeta krāsa, kas iet uz vispārējā bālums ... ".

Apraksts

Barbe (Sultan parasts, Barva, krasnoborodka, mullas) - bara jūras zivis no ģimenes Barabulevyh kam pagarinātās, saspiesta sānos ķermeņa nevienmērīgi krāsotas sarkanā tonī. Zivju galva ir liela, ar gandrīz vertikālu purna un divām garām ūsām karājās no viņa zoda. Šīs spuras ir bāli dzeltenā krāsā. Zivju izmērs ir reti pārsniedz 30 centimetrus, bet gaļu uz viņas gaumi neparasti garšīgi un konkursu, kas jau sen ir novērtējuši zvejnieki kursē krastiem Azovas, melns un Vidusjūras jūru.

Kefale ir kopīgs ne tikai šajās ūdens baseinos. To var atrast visu gar austrumu krastu uz Atlantijas okeānā, no Apvienotās Karalistes un Skandināvijas uz Kanāriju salām un Azoru salām un Dakarā. Mazie bari zivju izvēlas palikt mīkstu dubļainu vai smilšaina grunts dziļumā apmēram 30 metri. Ar to antenām viņi "izrakt" zemē pārtikas meklējumos - maziem bezmugurkaulniekiem. Nārsta laikā kefale notiek no maija līdz augustam. Šajā laikā, katra sieviete nosaka vairākas partijas olas, kas pēc apaugļošanās, ūdens ceļas uz augšu. Dažas dienas vēlāk kāpuri lūku no olām, kas sāk ēst un pāris mēnešus pārvērtusies jauniešu zivīm garums 5 cm ar tipisku kažoka krāsu barabulek.

Vēsture

Uzturvērtība kefale pienācīgi novērtējuši senie romieši. Īpaši augstā godā bija lieli paraugi, par kuru bagāts bija gatavs apvalks, sakārtot summu. Sauc zivs šajās dienās, "par mullas" un maksāt ar sudraba zivs svara. Romiešu dzejnieks Horācijs par šādas nepamatotas izšķērdība rakstīja: "Teiciet Mad mulla jums tikai viena lieta, ka tieši tas ir svars £ 3 ...".

Bet patricians nav žēl naudu un nopirka zivis pasakains summu šajās dienās .  Kāpēc zivis ir tik dārgs izmaksas? Lūk lieta: romieši bija vieni no pirmajiem Eiropā iemācījās satur barabulek īpašos baseinos - "pistsinah" .  Pasniedz šie lielie akvāriji bija ļoti dārga un apgrūtinoša, jo jūras ūdens viņiem ātri nemainīgs un ostas, tāpēc tas bija nepieciešams, lai nodrošinātu, ka baseina ūdens tiek nepārtraukti mainīta .  Un ūdens bija celta no jūras .  Zivju saturs tika uzskatīta zīme pistsinah prestižs un bagātību, bet daudzi neapstiprināja šādas izklaides .  Piemēram, slavenais orators Cicerons rakstīja: "Romieši, kā velts izmantot jums patiks! Man ir kauns teikt, bet dažas fancy sev dievus, ja viņi var iemācīt Mullah bura savu zvanu un barības ar savām rokām " .  Tomēr tas netraucēja viesiem apbrīnot pistsinami, cildināt savu meistaru, un pēc tam ar apetīti ēst iedzīvotājus akvārijos .  Ērti, par dzīvu un svaigas zivis ir vienmēr pa rokai!

Kefale ir ne tikai ēšanas. Tur bija rituāls. Zivis tika nogalināti pagalmā pirms skatienu daudziem viesiem. Tas ir saistīts ar faktu, ka brīdī nāves zivs ir klāts ar spilgti karmīns plankumiem, un tādā mērā, ka dzīve atstāj, tā krāsa kļūst bāla vēlreiz. Pēc tam barbe cep gatavot un kalpot.

Pašlaik šādu jautri jau sen kalpot viņai, un daudzi cilvēki tos atrast, pat nežēlīga. Bet senie romieši nāves dažas mazas zivis, salīdzinot ar asiņainajiem cīņas Kolizeja?

Kā pagatavot barbe?

Vidusjūras  Sagatavošana jūras barbe
 valstis kefale barojošu īpašības un tagad ar uzcenojumu. Tur visi zina, kā gatavot barbe. Turklāt, tas ir garšīgs jebkādā veidā, un tas nevar sabojāt garšu bez vārīšanas. No kefale gatavot gardu zupu, padarot žāvētas zivis, grilētu vai pannā ar garšvielām, cep cepeškrāsnī.

Pat visvairāk absurds pavārs zina, kā gatavot sarkano kefale, jo zivis ir pilnīgi klāt žults, tāpēc to var pat sadalīt un zarnu. Protams, visbiežāk pasniedz restorānos mazās zivis ķidātas, bet ar galvu. Tiek uzskatīts, vidēja lieluma zivs delikatesi un maigs, un tādēļ ir visdārgākais.

Gardēži, piemēram, jūras barbe sautējums baltvīnā ar garšvielām un vīnogu lapām vai cep kausētu sviestu ar rīvmaizi. Īpaši populārs cepta barbe Ukrainā un Krievijā.

Sastāvu un derīgās īpašības jūras barbe

Barbe - diezgan augstu kaloriju zivs, aptuveni 150 kcal uz 100 g produkta. Tomēr, neskatoties uz to, tas neveicina svara pieaugumu, jo tās sastāvā ir daudz vērtīgu olbaltumvielu un zemu tauku saturu. Tauki ir galvenokārt polinepiesātinātās taukskābes, kas ir ļoti noderīgi, nervu un sirds-asinsvadu sistēmu.

Barbe atgūt pēc ilga izmantošanas. Tā satur A vitamīnu, B vitamīnu, askorbīnskābes un niacīns, un minerālvielas, pateicoties kuriem zivis ir ļoti noderīga, lai maziem bērniem, veciem cilvēkiem un grūtniecēm.

Kontrindikācijas ēst kefale ir idiosinkrāzija.

Яндекс.Метрика