Briseles kāposti

 Bresselskaya kāposti
 Briseles kāposti attiecas uz divgadīgs augs. Šis kāpostu veida tika ievietots mākslīgais cilvēks, tāpēc savvaļas nenotiek.

Homeland Beļģija ir Briseles kāposti. Šis augs ir siltuma mīlošs, tāpēc nav plaši Krievijā. No Briseles kāpostiem priekšrocības ir nenoliedzama, jo tas sastāv no liela skaita vitamīna C Saskaņā ar saturu savā sastāvā vitamīnu-minerālu kompleksi, tas šķirne ir pirmajā vietā starp visiem kāpostiem veidiem. Ņemot vērā derīgās īpašības Briseles kāpostiem, tas ir piemērots ne tikai kulinārijā, bet medicīnā.

Vēsture Briseles kāposti

Bred šī šķirne kāposti bija Beļģijā vietējo dārzeņu audzētājiem.

Pirmie asni aprakstīts Carl Linnaeus, kas nosaukts tā par godu dārznieki no Briseles.

Krievijā, pirmie asni parādījās 19. gadsimta vidū.

Briseles kāpostu ķīmiskais sastāvs

Briseles kāposti ir bagāti ar vitamīniem un minerālsāļiem. Tā sastāv no vitamīnu C, B, PP, karotīnu. Mineral sastāvs kāposti satur sāļus kālija, magnija, nātrija, kalcija, dzelzs, joda, fosfora. Kopproteīna saturs ir 3-5% no svara, kas ir 2-3 reizes lielāks, nekā jebkuru citu šķirņu kāpostiem. Kaloriju kāposti ir 35 kcal uz 100 g ēdamo daļu.

Iezīmes audzēšanu Briseles kāposti

Šī kāpostu šķirnes var viegli veikt nelielu saldētava, tāpēc dažās Eiropas valstīs tas ir pieaudzis ziemā. Tomēr par labu ražu Briseles kāpostu nepieciešama gaisa temperatūra 18-22 ° C karstumu un garas dienasgaismas stundas. Šādos apstākļos ir iespējams panākt maksimālu produktivitāti un uzkrāšanu derīgo īpašību Briseles kāpostu. Šajā procesā augu augšanas veicināšanai ir nepieciešams, lai pabarotu to ar piesardzību, jo īpaši mēslošanas līdzekļi satur slāpekli, jo tas var novest pie pārmērīgas nitrātu augļiem.

Ilgākam saglabāšanai svaigu Briseles kāpostu pēc ražas novākšanas, kochanchiki ne asaru un izņemt no lauka, kopā ar stumbra. Tādā veidā iespējams saglabāt svaigumu ražas 3-4 mēnešus.

Ēšanas kāposti medicīniskiem mērķiem

Briseles kāpostiem uz cilvēka ķermeni ieguvumi ir atradis piemērošanu medicīnas praksē.

Rožkāposti tiek izmantoti kā diētisko pārtiku. Bagāts ar vitamīniem un minerālvielu sastāvu padara šāda veida kāpostu neaizstājams cilvēka uzturā.

Briseles kāposti ir pozitīva ietekme uz darbu aizkuņģa dziedzera, kas ļauj tās izmantošanu cilvēkiem ar cukura diabētu.  Pēršanās - labākais veids, kā sagatavoties Briseles kāposti

Ir pierādījumi, ka sula no Briseles kāposti var izmantot, lai veicinātu brūču dzīšanu. Šī kāpostu sulas tips ir tonizējoša iedarbība, stimulē imūno sistēmu, ir nedaudz caureju veicinoša iedarbība. Liels skaits kopproteīna ļauj kāpostiem kā pārtikas atveseļošanās periodā pēc slimības vai operācijas.

Kontrindikācijas Briseles kāpostu

Briseles kāposti, nav ieteicams ēst cilvēkus, kuri ir redzējuši paaugstinātu skābumu kuņģa sulas un tendence spazmas zarnās.

Metode vārīšanas Briseles kāposti

Briseles kāposti, tāpat kā jebkuru citu augu, necieš nepatīkama un ilgstoša vārīšanas. Tas viss noved pie samazināšanos satura vitamīnu un samazinātu derīgās īpašības Briseles kāpostu. Labākais veids, cooking Briseles kāpostus, ir izmantot tvaiku, kas ļauj saglabāt savus uztura un ārstnieciskas īpašības.

Яндекс.Метрика