Ķilava

Brētliņas ir jūras zivis no siļķu dzimtas, kas sasniedz garumu 18 cm un ir ķermeņa svars līdz 15 g reņģēm ir pelēkas svari ar sudrabainu spīdumu. Šī zivs ēd zooplanktons sasniedz pilnīgu briedumu 2 gadus vecs un dzīvo līdz 6 gadiem.  Brētliņas - jūra zvejot siļķu ģimeni

Bioloģiskās īpašības un izplatīšana

Ir četri galvenie veidi zivju:

  • Eiropas brētliņas, kas dzīvo jūrās Eiropas Norvēģijas krastu un Melnajā jūrā;
  • Dienvidamerikas šprotes, kas dzīvo Patagonia;
  • Jaunzēlande brētliņas;
  • Tasmānijas brētliņas.

Eiropas brētliņas ir populāra komerciāla zivis, kas ir izgatavoti no konservi un importēt tos visā pasaulē.

Active ķeršanai brētliņu notiek Krievijā, Latvijā, Bulgārijā, Dānijā, Norvēģijā un Dienvidslāviju. Vislielākā vērtība ir šāda veida Baltijas zivis, kas satur lielu daudzumu tauku, ir patīkama garša un smarža. Šī zivs ir īpaši populārs Eiropā sāls veidā.

Kaloriju brētliņa

Šprotes Zivis ir mazkaloriju produkts, kas ir piemērots uzturā. Kaloriju brētliņu ir 136 kcal, un arī zivju satur 17 g olbaltumvielu un 7 grami tauku.

Konservi ir enerģijas bagātas pārtikas, kas nav piemēroti diētas pārtikas produktiem. Kaloriju brētliņas kā kārbu 363 kcal, un tie satur 17, 5 g olbaltumvielu, 32 g tauku un 0 5 g ogļhidrātu.

Derīgās īpašības brētliņu

Brētliņas ir ļoti izdevīgi, jo saturu aminoskābju un viegli sagremojamā proteīna. Audos zivju satur taukskābes, kas normalizēt aktivitāti sirds un asinsvadu sistēmu, uzlabo asinsriti smadzenēs, noņem depresijas simptomi un palīdzēt atjaunot locītavu dažādās slimību.

Brētliņu avots B vitamīnus A, C un E, kā arī minerālvielas, piemēram, fosfora, hroma, kalcija un kālija.

Regulāra patēriņa minēto zivju ļauj profilaksei diabēta, osteoporozes, artrīta un tromboze.

Konservēti šprotes ir daudz tauku un bagāta ar mikroelementiem, piemēram, nātrija hlorīds, un magnija, kā arī mikroelementi (cinks, fluors, dzelzs). Šīs uzturvielas stabilizē glikozes līmeni asinīs, uzlabo asinsvadus un novērš veidošanos ļaundabīgo audzēju. D vitamīnu, E, PP, B6, B2 un B9 pozitīva ietekme uz šūnu atjaunošanos, smadzeņu funkcijas un ādas stāvokli. Šprotes satur arī taukskābes omega-3, kas normalizē holesterīna līmeni.

Sagatavošana brētliņa

Eiropā populārākie šprotes iegūst kā konservu pārtiku. To ražošanas laikā zivis ir sakārtoti, atstājot tikai veselas un spēcīgas, un mazās zivis un kaitējumu, lai atsijātu pastēte. Savākti zivis apstrādā un tad kūpinātas īpašos semināros un ievieto kārbās. Vasarā, zivs ir liels tauku rezerves, tāpēc tas tiek ievietots burkās vēders up. Un arī no eļļas tvertnes ir piepildīta un nosūtīts uz sterilizācijas.

Pareiza sagatavošana brētliņu ietekmēt savu garšu un aromātu, kā arī integritātes un glabāšanas laiku. Pēc uzglabāšanas laikā naftas caurvij šprotes, un tie iegūst īpašu garšu. Eksperti norāda, ka gaumes ir šprotes, kas gulēja uz banku gadā, un nevis tikko veikti konserviem.

Šobrīd šāda veida Baltijas zivju ievērojami samazināts, tāpēc ražošana konservi bieži izmanto cita veida zivis: brētliņas, reņģes un brētliņas. Tādēļ nosaukums konservi nebija sava veida iemiesot zivju un metodi tā sagatavošanā.  Brētliņu konservi

Ar labo sagatavošanas un nepieciešamo secību brētliņas zivju tehnoloģiju bankā nav sagrūt, nav pietūkumu ādas un nav pārāk sausa. Ja jūs atvērt konservētu veselu zivi ar zelta nokrāsu, un paplašināta pat tuvu, tas ir kvalitatīvs produkts. Struktūra ietver zivju konservi, augu eļļu un sāli.

Brētliņas var ēst ne tikai kā konservu pārtiku no tiem var gatavot zupu, dažādus zivju ēdienus, burgers, sviestmaizes, salāti.

Ar regulāru lietošanu zivju palēnina novecošanās procesu un organisms ir piesātināts ar nepieciešamo summu E vitamīna, kā arī normalizēšanai vielmaiņas procesus.

Kontrindikācijas

Dažos gadījumos, brētliņas var izraisīt alerģiskas reakcijas. Arī šī zivs nedrīkst patērēt cilvēki ar podagru, smagām slimībām, gremošanas sistēmas un zarnu trakta traucējumi.

Konservēti brētliņas nevar iekļaut uzturā cilvēkiem ar lieko svaru un saglabāt diētu ēdienkartes.

Ja konservu ražošanai tika izveidota benzopirēns, kas ir kancerogēna, šādas šprotes ar biežu lietošanu, var radīt nopietnu kaitējumu cilvēka organismā.

Яндекс.Метрика