Ķilava

Padomju valstīs brētliņas ir samērā izplatīta ēdiens, bet Rietumos tas nav tik populārs  Brētliņas - nosaukums izglītība pelaģisko zivju
 Un to var klasificēt kā delikateses.

Apraksts

Brētliņas - nosaukums skološana pelaģisko zivju ar sudraba krāsu un mazo izmēru un pieder uz siļķu dzimtas. Vēderā zivju klajā indiešu skalas, kas ir iemesls, kāpēc izdevīgām dziļumā zivis kļūst neredzams. Šīs pārslas ir veidoti kā sava veida ķīļa, tāpēc zivis ieguva savu nosaukumu.

Brētliņu ir Eiropas brētliņām, Baltijas, Kaspijas, Azovas un Melnās jūras, Arābijas, Melnās jūras, eyed brētliņas. Viņi dzīvo anšoviem un brētliņas gan svaigu un sālsūdenī. Visvairāk no tiem var atrast Melnajā jūrā, Baltijas, norvēģu, Vidusjūras un ziemeļu jūrās. Galvenokārt nodarbojas ar brētliņu zvejas Krievijā, Latvijā, Norvēģijā, Dienvidslāvijā, Bulgārijā, Dānijā un Ukrainā. Katru gadu, šīs valstis ir nozvejotas vairāk nekā 600 tonnas mazo zivju, kuru garums nepārsniedz 15 centimetrus.

Vēsture

Pasaules tirgū, populārākie pikantās sālītas brētliņas un konservētu kūpinātas šprotes, kas šobrīd ir gastronomijas simbols Tallinas. Tomēr vienīgais zīmols Tallinas, šo mazo, blāvi izskata maz zivis, tiek uzskatīts par vairāk nekā trīs gadsimtus, un skārda ar siluetu pilsēta ir pazīstama tālu aiz robežām Igaunijā.

Pirmais pieminēt brētliņu attiecas uz 70 no 17. gadsimta, kad Gunn Airman, zviedru diplomāts, aprakstīti viņa grāmatā Travel uz muskuspīle, un citēja vārdus slaveno dziesmu lībiešu ja brētliņas tiek tulkots jūrā, bet zviedri apdraudēta iznīcināšanu. Zviedri, kas valdīja līdz 1710 īpašumā ūdens platība Baltijas, vispirms pamanīja brētliņu pabalstu un tā uzturvērtību.

Un izskats zivju konservu ir tieša saikne ar laikmetā lielu ģeogrāfiskajiem atklājumiem, jo ​​tas ir garš brauciens uz jūru nozīmēja, ka cilvēki ir uzkrāšanas pārtiku ar ilgu derīguma termiņu. Tajā laikā, Eiropa bija pazīstama ar savu gaļas konservi, un konservētiem augļiem un dārzeņiem. Krievija, savukārt, kļuva slavena ar zivju konserviem. 19. gadsimtā Krievijā ražoti konservi zvaigznīte, vēdzeles, balta lašu un zvaigžĦveida stores. Bet valdīšanas Ņikitas Hruščova Padomju Savienībā laikā tika slavens konservus "Šprotes tomātu mērcē". Hruščovs personīgi garšoja jaunums Kerch zivju rūpnīcu un piebilda, ka valsts produkts, un labākais jūs varat iedomāties.

Bet arvien vispārējā Tautas mīlestība un pieņemšana bija zivis sakarā ar tās zemo cenu un pieejamību.

Izmantot brētliņām vārīšanas

Šodien cilvēki var iegādāties bez jebkādām problēmām sardīnes veikalos marinētiem, sālītas un saldētas forma. Kulinārijā, svaigi saldētas zivis bieži vien ir sālīti, marinēti, kas izgatavoti no viņas mājās gatavotu šprotes vai vienkārši cepts pannā ar augu eļļu. Grauzdēti šprotes miltu mīklu perfekti ar dārzeņiem. Saimnieces mīlu šo kalpu no baby laika ietaupījumu un pagatavošanas vienkāršība, kā arī mazkaloriju brētliņas.

Un, lai atbrīvoties no savdabīga smarža brētliņu, ir nepieciešams ņemt nedaudz etiķa-sāls šķīdumā.

Sastāvu un kaloriju saturu brētliņas

100g brētliņas iekļauti 61 gramus ūdens, 84 mg holesterīna, 14, 3 g pelnu, 2, 9 g nepiesātināto taukskābju; Vitamīni: PP, B1 un B2, D; minerālvielas, fluors, niķelis, cinks, kalcijs, kālijs, magnijs, fosfors, hlors, dzelzs, cinks, un molibdēna.

Kaloriju brētliņu ir 137 kcal uz 100 g produkta.

Izmantot brētliņa

Ķilava  Brētliņas iepakojumā
   Tā satur lielu daudzumu polinepiesātināto taukskābju, kas ir ietekme uz ķermeņa protivoateroskleroticheskim līmeni samazināt kaitīgo lipoproteīnu un triglicerīdu zemāku blīvumu. Tādējādi, ja to pareizi sagatavo, ieguvumi no brētliņu acīmredzamu cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām.

Noderīga īpašības brētliņas izraisīja lielu kalciju, kas ir nepieciešams, lai organisms, lai pabeigtu darbu daudzu orgānu un sistēmu. Galu galā, cilvēki ir tieši atkarīgas no uzņemšanu šīs vērtīgu mikroelementu, kā tas ietekmē veidošanos kaulu audu, kas, savukārt, ietekmē sniegbaltu smaidu, graciozs stāju un spēcīgu kauliem.

Turklāt galvenais ieguvums no brētliņu slēpjas nevis miesā, kā arī kores, svari, asti un kauliem. Tas ir šīs daļas satur vislielāko daudzumu kalcija un fosfora. Tādēļ, jums ir jānorāda pareizi sardīnes, un sagatavot kopumā, nemēģinot atdalīt gaļu no kauliem.

Klāt brētliņu un vitamīnu D, tāpēc nepieciešams, lai cilvēkiem ar osteoporozi, kā arī grūtniecēm un bērniem.

Kontrindikācijas

Brētliņas, konservēti tomātu mērcē, ir kaitīgs cilvēkiem ar gremošanas sistēmas slimībām, jo ​​to sastāvs ir klāt etiķi un citas piedevas, kairinošs sienu kuņģa-zarnu traktā.

Яндекс.Метрика