Ķilava

Brētliņas - a pasuga maza spēle zivju reņģu dzimtas. Reņģu dzīvo ūdeņus Baltijas jūrā ar samazināta  Brētliņas - smalka pārtikas zivis
   sāļums un sauc reņģes.

Brētliņas garums ir 20 cm (dažos gadījumos līdz 37 cm), svars - 76 grami. Šis nelielais mazuļi ir čempions Baltijas jūras zvejniecības, kas veido vairāk nekā 50% no loma, ko ražo šajā jomā.

Reņģu atšķiras no reņģu nārsta Atlantijas jūras, zemu tauku saturu, bet tas ir lielisks produkts, lai sagatavotu desu, marinēti gurķi un marinādēs. Dažās Krievijā siļķi teritoriju ir lepns vārds "kūpināta zivs."

Zviedrijā un Somijā, Baltijas reņģes ir nacionālo ēdienu, un Nīderlandē katru gadu organizēja svētkus par godu šajā garšīgu un noderīgu zivīm.

Izmantot siļķe

Tāpat kā jebkuru citu jūras veltes, siļķe satur neaizvietojamās aminoskābes un omega-3 taukskābes, kas cīnās ar augstu holesterīna līmeni asinīs, novēršot aterosklerotisko izmaiņas kuģiem. Ēšanas omega-3 taukskābes no pārtikas (un mūsu organisms nespēj ražot šīs vielas pašu spēkiem) uzlabo sirds un asinsvadu sistēmu (samazinot risku sirdslēkmes un sirdslēkmes), normalizē asinsspiedienu, mazina iekaisumu locītavās, uzlabo redzi, veicina veiksmīgāku smadzenes. Turklāt, omega-3 taukskābes, ir lielisks antioksidants, stiprina imūnsistēmu, parāda ķermeņa brīvo radikāļu un citu toksisku vielu.

Tas ir ne tikai uz lietošanai siļķes: šo mazo zivju augstu saturu vitamīnu (A, D, B1, B2, B12, C, E, PP), kā arī mikro un makro: magnija (20 mg), kalcija (20 mg) nātrija (70 mg), fosfora (220 mg), kālija (210 mg), sēra atoma (150 mg), hlorīds (165 mg), cinka (1, 35 mg), dzelzs (1 mg), jods (50 ug) mangāna (0, 09 mg), hroma (5 g), niķelis (6 g), molibdēnu (4 g). Brētliņas - produkts, ko raksturo augsts fluora saturu (430 mg), vara (160 mg) un kobalta (25 mg).

Siļķes Kaloriju

100 grami  Sagatavošana siļķes
 siļķe satur 120-125 kalorijas, no kuriem 5, 6 un 17 gramus tauku, 3 grami olbaltumvielu. Sastāvs Brētliņu mainās atkarībā no zivju īpašībām. Tādējādi, kaloriju vērtība reņģu ir:

  • Crude siļķe (125 kcal, 5 grami tauku, 17 g olbaltumvielu);
  • Kūpinātas siļķes (152 kcal, 5, 6 grami tauku, 25, 4 proteīni);
  • Pavasara-vasaras Baltijas reņģes (93 kalorijas, 3 g tauku, 17 g olbaltumvielu 5);
  • Rudens-ziemas siļķe (143 kcal, 8, 3 g tauku, 17 g proteīns).

Ir pilnīgi nav ogļhidrātu Salak.

Kā gatavot siļķes

Tāpat kā jebkuru citu zivju, siļķes vēlams tvaicēti, grilēta vai cep cepeškrāsnī, ne vairāk kā 20-30 minūtes - tas saglabās šo produktu lielāko summu uzturvielu. In sālīta, kūpināta un žāvētu siļķu ieguvumiem tas joprojām ir, tomēr, uzturvērtība no šiem produktiem ir ievērojami samazināts.

Kontrindikācijas

Sakarā ar biežu lietošanu siļķu sāls veidā, lai ļaunprātīgi zivju nav ieteicama cilvēkiem, kas cieš no nieru slimības, paaugstināts asinsspiediens un tūska ekstremitātēm.

Яндекс.Метрика