Ciedru rieksti

 Ciedru rieksti
 Ciedru rieksti - īsta noliktava barības vielu. Nosaukums ir vispārināts un ko izmanto, lai atsauktos uz vairāku sugu ģints priežu sēklas, kuras sauc arī ciedru priedes un dod ēdamas sēklas. Zinātniskajā nozīmē, tie nav rieksti, bet šis vārds ir stingri iestrēdzis tos vārīšanas.

Sastāvs priežu rieksti

Saskaņā ar pētījumu, tikai 43% no kopējā svara riekstu kodolu pati svars. Tā bija daļa no kodoliem ciedru rieksti satur maksimālo summu noderīgu mikroelementu, vitamīnu, olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu. 63, 9% no kodols sastāv no augstas kvalitātes eļļu, bet 17, 2% - ir viegli sagremojamas olbaltumvielas, kas var uzņemt savā struktūrā apmēram 19 aminoskābes, no kuriem 70% ir nosacīti būtiski.

Kā daļu no čaulas ciedru riekstiem, kas ir vairāk nekā puse (55-60%) no kopējā svara sēklām, satur aminoskābes, miecvielas, minerālvielas un cukuru. Čaumalas ķīmiskais sastāvs - tas ir reāls avots tauku, olbaltumvielu, sveķus, šķiedrvielas, osis, makro- un mikroelementiem, pentosan.

Derīgās īpašības ciedru riekstiem

Ārstnieciskas un uztura īpašības no šiem riekstiem var lielā mērā izskaidrot ar pietiekami kvalitatīvā sastāva, kas ietver daudz olbaltumvielu, tauku un daudzas citas noderīgas vielas. Fat priežu rieksti no daudzām citām taukiem kas raksturīga ar to, ka tā satur daudz polinepiesātināto taukskābju, īpaši linolskābes.

No dažādām slāpekļa vielu riekstiem pārsvarā olbaltumvielas raksturīga augstu saturu aminoskābju kā dominējošais starp tām ir arginīns. Šī aminoskābe ir īpaši svarīgi, lai aug organisms un tās attīstību, tādēļ, rieksti būtu obligāts elements uzturā grūtniecēm, pusaudžiem un bērniem. Turklāt, ciedru riekstiem sagremojamo proteīnu.

Šie rieksti ir vērtīgs nesēji tauku vitamīnu F un E vitamīns E grupā (otrais no to nosaukuma - tokoferoli) neticami svarīgi nodrošināt labu un pilnīgu mantojumu - pat grieķu vārda "tokoferols" ir otrs nosaukums šīs grupas vitamīnu, slēptās nozīmē "nest pēcnācējus ". Ar nosacījumu, ka organisms nav pietiekamā daudzumā vitamīna var būt traucēta tauku līdzsvaru. Iegūti no ciedru riekstiem E vitamīns ir atbildīgs par veidošanās piena barojošām mātēm, tāpēc, nepastāvot vai nepietiekoša šī vitamīna, var pārtraukt laktāciju. Tendence aterosklerozes ir arī lielā mērā pateicoties trūkuma vitamīnu E.

Izmantojiet ciedru riekstus ir to satura sarežģītu B vitamīnu, kas normalizē nervu sistēmu, kā arī ievērojami uzlabot asinis, ir labvēlīga attīstībai organisma. Tas ir zemesrieksti ir neaizstājams līdzeklis anti-beri-beri.

Kodoli priežu rieksti ir bagāti ar dažādiem vērtīgu mikroelementu un minerālvielu. Riekstu ķīmiskais sastāvs un apstiprina to uzturvērtību. Piemēram, ciedru rieksti pārāka par visiem citiem riekstiem phosphatide fosfora saturu, tie ir arī bagātīgs avots joda.

Ka priežu rieksti satur dažādas minerālvielas un aminoskābes, kas ir pietiekami, lai apmierinātu ikdienas prasību kobalta, cinka, mangāna un vara. Riekstu sagremojamība ir diezgan augsta, tāpēc, lai iestāde to izmantošana ir neticami augsts.

No priežu rieksts izmantošana ir liktas savā čaulā, kas ir pulverveida stāvoklī plaši izmanto kā piedevu dzīvnieku barībā. Salīdzinot ar masu no otras barības nesēja tam nav uzturvērtības, bet satur daudz šķiedrvielu, tādējādi palielinot sagremojamību barības.

Šajā procesā, ekstrahējot eļļu no ciedru riekstu kodoliem ar aukstās presēšanas metodi joprojām īpaša ciedra eļļas rauši, tas ir bagāts ar dažādiem mikroelementiem, bioloģiski aktīvu vielu, vitamīnus B, C, E un A, olbaltumvielu, nepiesātināto taukskābju. Turklāt, dispersija nesatur holesterīnu. Viņš ir lielisks diētisks produkts, kuru lietošana normalizē vielmaiņu, uztur veiktspēju un atbalsta veselību daudzus gadus.

No ciedru riekstiem, eļļu un kūka no tā dažādos desertos papildinājums (vai smalkmaizītes, kūkas vai saldējumu), augļu un dārzeņu salātiem, ļauj mums dot trauku nesalīdzināmas maigo garšu.

Papildus medicīnā, priežu riekstu eļļu tiek izmantota tehniskās jomās, piemēram, lai ražotu augstas kvalitātes optiku.

Izmantojiet ciedru riekstus tautas medicīnā

 Ar ciedru riekstu kodoli
 Vienmēr ļoti plaši un viegli rieksti izmanto tautas medicīnā, lai ārstētu dažādām slimībām. Piemēram, Sibīrijas iedzīvotāju rieksti bija un ir visefektīvākā ārstēšana sāls noguldījumiem locītavās. Kodoli priežu rieksti bija pamats alkoholisko šķīdumu, kas ņem mēnesī uz pāris pilieniem ārstēšanā daudzām slimībām.

Par ciedru riekstiem īpašības ļauj jums izmantot savu kūka un pelavas, lai padarītu efektīvu tīrīšanu vannas. Šis komplekts (tiem un klijas piebilda) ir visvairāk labvēlīga ietekme uz ādu un ir ieteicams ekzēma, diatēzi, pustulāri un citas ādas slimības.

Tinktūra no ciedru riekstiem, ko parasti izmanto, lai ārstētu podagras, reimatisma, vitamīna deficīts, vielmaiņas traucējumi. Kā riekstu čaumalas - neticami bagātīgu avotu miecvielas, jo tas ir sagatavots tinktūras un novārījumu lieto, lai ārstētu iekaisumu gļotādu un ādas slimībām. Īpašības priede rieksti arī ļauj to izmantošanu ārstēšanā, kuņģa-zarnu trakta slimību.

Par kodolu ciedru riekstiem kā līdzekli infūzijas veikt, kas var sakopt asinis. Bet pie peptiskas čūlas ir lietderīgi izmantot sasmalcinātas kodoli. Tautas medicīnā, tiek uzskatīts, ka ar dažādiem ādas slimību, ekzēma, vārās, un pat vēzi, regulāri patēriņš ciedru riekstiem var izraisīt atveseļošanās.

Par ciedru riekstiem priekšrocības nevar pārspīlēt, un bērnu un pusaudžu uzturā tiem obligāti jābūt izdevīga garīgo un fizisko attīstību.

Harm priežu rieksti

Cilvēkiem ar tendenci uz alerģijām nav ieteicams patērēt riekstus, jo tas var novest pie alerģiskas uzbrukumu. Nopietns pārkāpums garšas sajūtas un veicina izmantot zemas kvalitātes ciedru riekstiem. Tomēr šāds pārkāpums var iet vairākas dienas bez medicīniskās aprūpes.

Яндекс.Метрика