Cūkgaļa

Cūkgaļa ir mājas cūkas gaļa - nepretenciozs aprūpē un barošanu dzīvnieka. Tas ir viens no visbiežāk  Raw cūkgaļa
 garšīgs, veselīgs, ātri sagatavot un zīmīgi, sagremojama gaļu.

Ievērības cienīgs ir fakts, ka islāms un jūdaisms, cūka tiek uzskatīta par "ļauno" dzīvniekus, un tā gaļa ir aizliegts lietošanai pārtikā.

Cūkgaļa ir sadalīta divās galvenajās klasēs: pirmais atsaucas (fileja), patrona, fileja un šķiņķis, otrais - kātu, kakla un daļu no kāta. Pirmā klase ir ideāls uguns cūkgaļas cepeti, un cep cepeškrāsnī, otrais ir paredzēts, lai sagatavotu buljoni par zupas, zupas, marinētu un citas zupas.

Kaloriju cūkgaļa

Kaloriju cūkgaļa uz 100 gramiem produkta 263 kcal. No šiem proteīniem - 83 kcal (16, 88 g), tauku 191 kcal (21, 19 g). Cūkgaļas nesatur ogļhidrātus. Ir bagāti ar olbaltumvielām, cūkgaļas veicina attīstību muskuļu masas, uzlabota attīstību mātes pienā un noderīga barojošām mātēm, kā arī cilvēki, kas nodarbojas ar smago fizisko darbu.

Cūkgaļas lietošana

Sakarā ar augstu tauku saturu, cūkgaļa labi atgūt spēkus un sasilda ķermeni. Cūku tauki ir mazāk kaitīgs nekā zemes: daļa no gaļas aminogrupas, dzelzs, cinka samazināt risku, sirds un asinsvadu sistēmā. Iekļautas cūkgaļas B vitamīnu (B1, B2, B3, B6, B12), neuzkrājas organismā un palīdz attīstīt fizisko un garīgo veselību, tāpēc cūkgaļa ir ieteicams regulāri ēst. Tomēr par gaļas ļaunprātīgu izmantošanu un tas nav vajadzīgs: ieteicamā deva cūkgaļas, kuru lietošana nav apstrīdēts eksperti, ir 200 grami / dienā.

Kā daļu no cūkgaļas satur arī arahidonskābes un selēns - viela, kas optimizē šūnu reģenerāciju, normalizē darbu sirds un asinsvadu, kā arī muskuļu un kaulu vīrieti. Turklāt, cūkgaļa var saukt par dabisku antidepresantu: šī gaļa palīdz persona, lai uzlabotu noskaņojumu depresijas un sakāvi.

Harm cūkgaļa

Runājot par nevēlamo produkta īpašības var atzīmēja augstu kaloriju cūkgaļas un tās produktus gaļas - desas, bekons, salami, izciļņiem, bekons. Tiek atzīmēts, ka cūkgaļas satur augstu tauku un holesterīna, kā arī augšanas hormoni, kas negatīvi ietekmē cilvēku veselību.

Augšanas hormons ir cēlonis iekaisumu, pietūkumu un audu hipertrofiju (aptaukošanās, akromegālija, tendenci uz audzēju), palielinot risku vēža organisma šūnām, tai skaitā ļaundabīgi.

Paaugstināts  Cooking cūkgaļa
 in cūkgaļas histamīna veicina parādīšanās žultspūšļa slimību, vārās, tromboflebīts, abscess, kabeļi un ādas slimībām (dermatīts, nātrene, ekzēma, neirodermīts).

Ēst pietiekami labi darīts cūkgaļu var izraisīt helminthiasis - slimība, ko raksturo inficēšanās ar cilvēka ķermeni parazītiem. Viena no bīstamākajām sugām helmintu apmetas zarnās, un tās olas caur asinsrites sistēmu izplatīties visā organismā. Kad sirdī, tārpu olas var izraisīt sirdslēkmi, smadzenes - atmiņas zudums, acu - aklums.

Kā pagatavot cūkgaļu

Lai samazinātu līdz minimumam zaudējumus no cūkgaļas jāpakļauj rūpīgai termiskai apstrādei temperatūrā ne mazāk kā 80 grādiem.

Gatavojot buljonu ieteicams izlaist gaļu aukstā ūdenī - tik daudz barības vielu konservēti cūkgaļu.

Ja vēlaties gatavot gaļu, cūkgaļa tiek nolaists uz verdošu ūdeni, pēc tam putns ir vārīti, pārklāti, ar periodiskumu paceļoties putu virsmu no buljona. Vidējais ilgums vārīšanas svininy- 1, 5-2 stundas.

Яндекс.Метрика