Cukura sīrups

Cukura sīrups ir koncentrēts šķīdums, no viena vai vairāku veidu cukuru, kas tiek atšķaidīts ar ūdeni vai augļu sulas. Šis sīrups satur 40 līdz 85% cukura.  Cukura sīrups ar augļu sulām

Izcelsmi un īpašības, sagatavojot

Cukura sīrups pirmo reizi tika izmantots Austrumeiropas valstīs. To aktīvi izmanto konditorejas mērķiem, ko izmanto, lai ārstētu produktu, un tas tika pagatavoti augļu sulas, biezeņus, augļu un dažādas džemiem.

Arābu valstīs, cukura sīrups bez piedevām bija galvenā sastāvdaļa daudzu sugu saldumu, ieskaitot īrisa, apdedzināšanai, karameles, konfektes un saldumi. Vēlāk sīrups sāka pievienot papildu sastāvdaļas - rieksti, sviests, piens.

Eiropas virtuve cukura sīrups tika izmantots, sagatavojot glazūra, cepumi un ievārījumi konservēšanai.

Cukura sīrupa koncentrācija

No cukura sīrupa koncentrācija ir atkarīga no izmantošanas tās konditorejas izstrādājumu. Sagatavojot sīrupu, izmantojot dažādas metodes, un mēra koncentrāciju cukura termometru, ar ko mēra stāvokli cukura dažādos posmos vārīšanas. Ir vairāk nekā 12 posmi cukura sīrupu.

Mājās, bez īpaša termometru, jūs varat manuāli noteikt koncentrāciju cukura sīrupu ar deserta karoti. Gatavojot jums ir jāņem karoti un dažus pilienus sīrupa, lai noteiktu tās koncentrāciju.

Ir vairāki veidi koncentrācijas cukura sīrupu:

  • virkne maziem un lieliem, kurā cukurs sasniedz pavedienu dažāda biezuma;
  • mīksta un cieta bumba (ja pievienota cukura sīrupu velmēta lodītes dažāda blīvuma);
  • Caramel (vienreizēju cukura sabojājas aukstā ūdenī un nelīp pie zobiem);
  • karameles nesatur ūdeni, un ir tumšā brūnā krāsā, un to izmanto kombinētā formā, jo konditorejas nolūkos medicīnā vai medikamentu, lai ārstētu klepus.

Pieteikums un derīgās īpašības cukura sīrupu

Cukura sīrups ir galvenā sastāvdaļa dažādu konditorejas izstrādājumu, un tas tiek pievienots dažādiem dzērieniem, piemēram, tējas, vibrācijas, kafijas un kakao. Šo sīrupu var kalpot kā konservantu džemiem, želejām, konservi un ievārījumi. Konditorejas sīrups jābūt 60% cukura, var pievienot konservētu augļu dzērieniem un ievārījumu.

Cukura sīrups ar augļiem var ēst kā arī sagatavot želejas, putas, augļu salātus un jogurti.

Medicīnā, sīrups tiek izmantots kā saldinātājs farmaceitisko.  Cukura sīrups - konservants par ievārījumus un želejas

Daudzās Eiropas valstīs, balstoties uz sīrupa izgatavota no rudzu maizes. Kad jūs pievienot sastāvdaļa maizes kļūst garšīgs un veselīgs produkts, tas iegūst raksturīgo krāsu un garšu. Cukura sīrups ir sava veida maizes baro ar rauga fermentācijas procesā, uzlabo struktūru, mīklas un maizes.

Cukura sīrups sastāv no enerģijas avota, jo tas satur noderīgu organisma glikozes un ir stimulators insulīna ražošana aizkuņģa dziedzeris. Kā rezultātā, tas izceļas serotonīnu, kas uzlabo garastāvokli un veselību kopumā.

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas cukura sīrupa ir idiosinkrāzija un nosliece uz alerģiskām reakcijām, diabētu un augstu glikozes līmeni asinīs.

Neiesakām iekļaut cukura sīrupu uzturā izvēlnē, jo tas ir augstas kaloriju pārtikas produktiem.

Tas sīrups ar nepārtrauktu lietošanu pārtikā, sakarā ar lielu daudzumu cukura, var pasliktināt stāvokli zobiem un sabojāt emalju cēloņa kariess.

Cilvēki ar lieko svaru un vielmaiņas traucējumi būtu jāierobežo ēšanas šo sīrupu.

Яндекс.Метрика