Desa

Desa - veida pārtiku. Tas ir zemes beef (no viena vai vairāku veidu gaļas), kas novietoti  Vārīta desa
 iegarena apvalks.

Atkarībā no izmantotās tehnoloģijas un izejvielas iedala visu asins desas, aknu, pashtetnye, kūpinātu (kūpināts), kūpinātas un vārīti. Parasti izmanto, lai iegūtu desu liesu gaļu, taukus, sāli un garšvielas. Pēdējos gados, daudzi ražotāji, nevis bagāts piesātināto taukskābju speķi pievieno desu gaļas augu tauku. Tas palielina noderīgas īpašības desas.

Lai palielinātu proteīna saturu maltā pievieno tam olu, piena olbaltumvielas, pilnpiena vai dzīvnieku asins plazmas. Lai uzlabotu garšu desu izmantoti ķiploki, sīpoli, ķimenes, koriandrs, kardamons, muskatrieksts, pipari (salda, melna, sarkana), un dažreiz pat brendija vai Madeirā.

Kaloriju desas

Dažāda veida desas satur dažādas barības vielas un ir atšķirīgi kaloriju:

  • Vārītas desas satur 20 - 30% tauku un 10 - 15% olbaltumvielu. To enerģijas saturs no 200-300 kcal uz 100 g produkta;
  • Vārīti kūpinātas desas - 100 kaloriju, 0 g produkta 350-410 kcal. Vārīta kūpināta desa satur aptuveni 17% olbaltumvielu un apmēram 40% tauku;
  • Kūpināta desa - tiek uzskatīta par vienu no visvairāk delicious un barojošu. Tie satur 15 līdz 30% olbaltumvielu un 57% tauku. Kaloriju desa ir 350-580 kcal uz 100, 0 g produkta.

Ieguvumi desas: Patiesība vai mīts?

Runājot par ieguvumiem, desas, kas uzturā cilvēkiem varētu būt tikai tad, ja šie produkti ir izgatavoti no augstas kvalitātes gaļas un dabas garšvielas. Bet mūsdienu desu pievienots milzīgs skaits dažādu pastiprinātāji garša, smarža, krāsa. Daudzi no viņiem pārstāv lielu apdraudējumu veselībai. Kā rezultātā pārmērīga patēriņa desu pārtikā var provocēt attīstību dažādu slimību (podagra, cukura diabēts, hipertensija, koronārā sirds slimība) rezultāta aknās un nierēs, un daži konservanti pat ir spēja izraisīt veidošanos cilvēka vēža šūnas.

Turklāt, desa satur daudz tauku. Tas arī nav visnoderīgāko iezīme desas, jo pārmērīga tauku uzņemšanu izraisa aptaukošanos, izstrādājot hipertensija, nogulsnēšanās uz asinsvadu sieniņām holesterīna plāksnes, ti, attīstību aterosklerozes.

 Kūpināta desa

Kā izvēlēties desa?

Tā tiek uzskatīta par visnoderīgāko desa desa izgatavots no tītara gaļu. Tas ir saistīts ar to, ka tas satur minimālo tauku daudzumu un garšvielas.

Izvēloties desas, īpašu uzmanību pievērst tās krāsu. Pinker nekā viņš ir, vairāk ražotājs ir pievienota pildīšanai nātrija nitrītu. Nelielos daudzumos šīs vielas neizraisa būtisku kaitējumu cilvēka organismā, bet teikt pašu lielās devās nitrātu nevar būt!

Desas ir ātri bojājošos produktu. Tāpēc, tos pērkot, vienmēr interesē derīguma produkta. Ja etiķetes nav norādīts ražošanas datums un derīguma termiņš, ir nepieciešams atteikties iegādi desas.

Jums vajadzētu arī lūgt un kaloriju nopirka desas, kā arī tās saturu tauku. Ir ieteicams izvēlēties mazkaloriju šķirnēm.

Derīgās īpašības desas ir tikai produkti, kas ražoti pilnīgā saskaņā ar viesiem. Tomēr šie produkti ir ļoti dārgi, un dažreiz pat dārgākas gaļas premium. Un pārējais desu pabalstu un kaitējumu, nav salīdzināmi ar otru! Tādēļ to izmantošana pārtikā, jo īpaši lielos daudzumos, būtu jāatsakās un jāaizstāj ar dabīgo desu gaļu.

Яндекс.Метрика