Želatīns

 Pārtikas želatīns
 Želatīns - produkts plaši pazīstams. Daudzi mājsaimnieces izmanto to kulinārijā. Ikvienam ir iepazinušies ar produktiem, piemēram, marmelādi, želeju un želejas, sēņu un visiem gaļas veidiem.

Protams, izmantošana želatīna nes mūsu ķermeņa ievērojams. Pat tradicionālās medicīnas tas tiek izmantots, lai ārstētu noteiktas slimības. Bet tāpēc, ka augstu kaloriju saturu želatīna, dietologiem neiesakām pārāk aizrāva, ēdot produktus, pamatojoties uz to.

Apraksts

Želatīns - maisījums olbaltumvielu dzīvnieku izcelsmes. Get to no kauliem, skrimšļi, cīpslas, tas ir, pārtikas produktu, kas bagāts ar kolagēnu, pēc ilgstošas ​​vārīšanās. Visbiežāk avots želatīna ir liellopu un zivis. Želatīns, parasti ir gaiši dzeltenā krāsā, un smarža un garša tā trūkst.

No latīņu vārda "želatīns" tiek tulkots kā "iesaldēta". Šis vārds ir viegli izskaidrot visus zināmos produkta īpašības.

Visbiežāk, pārdošana var redzēt šo produktu veidā mazo kristāli vai trombocītu.

Kā daļa no želatīna dominē liels skaits proteīniem (apmēram 85%) un kolagēna. Tas ir šīs vielas un ir galvenie derīgās īpašības želatīnu.

Patentēts želatīns inženieris Peter Cooper 1845. Tomēr vairākas desmitgades pēc tam, kad izgudrojums ir inženieris nebija populārs. Cilvēki vienkārši nevarēju saprast, kas tieši ir izmantot želatīnu un kā jūs vēlaties izmantot šo produktu. Bet drīz citi zinātnieki, Pearl Waite, tika izgudrots želejā. Tieši šajā brīdī želatīnu, beidzot ieguvis pelnītu popularitāti un ir kļuvusi par plaši izmanto kulinārijā.

Šobrīd sagatavot dažādus garšīgus ēdienus. Lai sagatavotos kaut ko, pamatojoties uz želatīnu, tas ir nepieciešams, pirmkārt, lai uzbriest aukstā ūdenī, un izšķīdina remdenu šķidrumu.

Es atklāju, ka šā produkta aptiekā. Tā tiek pievienota ražošanā sveces un kapsulu. Arī tas tiek izmantots ražošanā papīra un plēves, tas ir bieži pievienota arī kosmētikas izstrādājumu ražošanai: šampūni, kondicionieri un maskas.

Sastāvu un kaloriju saturu želatīna

Galvenā sastāvdaļa ir produkta kolagēns. Bez tam tas ir klāt daudzu želatīnu, olbaltumvielu, ūdens, aminoskābes, tauki, vitamīnu PP, osis, ogļhidrātu sastāvu, makro- un mikroelementu, piemēram, magnija, kālija, nātrija, dzelzs un fosfora.

Kā daļu no želatīna ir divas svarīgas aminoskābes: prolīna un hidroksiprolīnu, kas ir visvairāk pozitīvā ietekme uz skrimšļu un saistaudu, veicināt attīstību, saglabāšanu un restaurāciju.

Kaloriju želatīns 100 g produkta 355 kcal, un uzturvērtību:

  • Proteīns - 87, 2 g;
  • Ogļhidrāti - 0, 7 g;
  • Tauki - 0, 4 g

Želatīna izmantošanu

Želatīns ir labi uzsūcas organismā, neradot paaugstinātu sekrēciju gremošanas dziedzeri, tāpēc to bieži jāiekļauj diētā.

 Kaloriju želatīns - 355 kcal uz 100 g
 Ir lietderīgi izmantot kaulu trauma, piemēram, veidojas plaisas un lūzumi, jo tas veicina to ātru splicing un ātri atjauno locītavas pēc audu traumas. Regulāri ēst želatīns ieteicama veciem cilvēkiem, kas cieš no muskuļu un skeleta sistēmas, slimībām, piemēram, muguras sāpes un artrīts.

Ir novērots derīgās īpašības želatīna matiem un nagiem, tāpēc to bieži izmanto kā sastāvdaļu maskām un vannām.

Ja iekšējā asiņošana ieteiktu ņemot želejas un deserti, kas ietver želatīnu, jo tas veicina asins recēšanu.

Aminoskābes, kas ir daļa no tā, dod želatīna īpašības, stiprina sirds muskuli, veicina garīgo aktivitāti un stiprina imūnsistēmu.

Harm želatīns

Var izraisīt želatīnu un kaitējumu. Piesardzīgi jālieto cilvēkiem, kam ir sirds slimību un cilvēkiem, kam ir nosliece uz oksaluricheskomu diatēze. Tas ir saistīts ar to, ka želatīns ir oksalogenom.

Jebkura cita specifiskas kontrindikācijas želatīns ir. Ļoti retos gadījumos tas var izraisīt alerģisku reakciju.

Яндекс.Метрика