Endivs

Endīvijas - lapu dārzeņi, kā parasta salātu, endīvijas atstāj šaura un cirtaini. Augs pieder pie ģimenes Asteraceae, ģimene endīvijas salāti ir endīvijas Beļģijas endīvijas, tsikornogo salāti, lapu cigoriņi, eskariols.  Salāti Endīvijas

Endīvijas salāti bija pazīstama senos laikos. Viņa dzimtene ir Indija, kur endīvijas bija Ēģiptē, un pēc tam izplatījās visā Vidusjūras reģionā. Jo savvaļas endīvija nav atrasts. Audzēšanas kultūra endīvijas tehnoloģija ir diezgan sarežģīti, tāpēc interese par to ir mērena, un dārzeņi nav pietiekami izplatīti.

Kultivē divas šķirnes no salātiem - platlapju un cirtaini endīvijas. Izvēloties endīvijas lapas par cooking, jums ir nepieciešams, lai nodrošinātu, ka tie ir spilgti, kraukšķīgus, gluda, bez tumšiem plankumiem. Ja malas brūnā salātu lapām un paši grūti vai mainījis krāsu, piemēram endīvijas pirkums nav ieteicama.

Keep endīvijas salātiem jābūt tumsā, jo gaismā tas kļūst rūgts. Tāpat jāapzinās, ka salāti ir spēja absorbēt smakas, tāpēc tas būtu jāglabā atsevišķi no aromātisko vielu.

Pārtikas izmantojiet lapām auga, tos pievieno dažādiem salātiem un mērcēm, sautētu, ko izmanto kā garnīrs, vārīta. Ārā blīvs salāti ir labs tvaicējot, tos var cep gaļu vai zivis, izmantojot kā kabatas. Jūs varat pievienot endīvijas zupa, tas dod zaļo buljonu. Zupa parasti sagriež plānās šaurās strēmelēs.

Jo īpaši endīvija atstāj rūgtu garšu. Parasti, centrā lapām vairāk piedāvājuma un mazāk bitter. Lai atbrīvotos no rūgto lapām pirms izmantot iepriekš iemērc aukstā sālsūdenī apmēram 20 minūtes.

Derīgās īpašības endīvija

Neskatoties uz to, ka garša endīvijas salātiem precīzāk, viņš ir daudz noderīgas funkcijas. Tās lapas satur daudz A vitamīnu, C, B grupas (īpaši folijskābe), mikroelementi, fosforu, dzelzi, kāliju un hlors. Ēšana endīvijas ir pozitīva ietekme uz veselību, nervu sistēmu, dod enerģiju un izturību, tā palīdz tikt galā ar sekām, stresu un nogurumu.

Derīgās īpašības endīvijas palīdzētu cīnīties hipertensija, anēmija, aknu slimību un žults traktu. Saskaņā ar dažiem ziņojumiem, šis augs var palīdzēt cīņā pret vēzi, jo īpaši, tas palīdz novērst vēzi resnās zarnas, mutes, urīnpūšļa, plaušu un ādas.  Salāti ar vīnogām un endīvija

Endīvijas sula ārstē pinnes, mutvārdu slimības. Par daudz patīkamu garšu sulu sajauc ar citiem - burkānu, selerijas un pētersīļus.

Endīvijas sula stiprina acu muskuļus un palīdz cīnīties daži redzes traucējumiem. Mazkaloriju salāti endīvijas - tikai 17 kcal uz 100 gramiem - ļauj viņam ieteiktu lietot uzturā cilvēkiem, kuriem ir liekais svars.

Diētiskās šķiedras in endīvijas lapas satur līdz 8% no viņu ikdienas prasību. Šī auga uzturā iekļaušana palīdz cīnīties atoniskas aizcietējums, jo šķiedrvielas paātrina zarnu peristaltiku.

Par endīvijas, cigoriņi kā, satur daudz inulīna. Inulīns - polisaharīds, pamatojoties uz fruktozes, tas palīdz pazemināt cukura līmeni asinīs un holesterīna līmeni, būtu noderīga cilvēkiem ar diabētu un aterosklerozi.

Harm endīvijas

Kontrindikācijas ēst endīvijas nav. Ļoti reti idiosinkrāzija no šo augu, šajā gadījumā, tur nevar būt endīvijas. Neiecietība no salātiem var pierādīt, ēšanas traucējumi vai alerģiski izsitumi.

Яндекс.Метрика