Gailenes

Gailenes - sēnes spilgti dzeltens. Posms  Gailenes - meža sēnes
 sēnes praktiski apvienojas ar cepuri. Hat formas atgādina lietussargu ieslēdzot iekšā vai piltuvi. Vāciņa bieži vien ne vairāk kā astoņu centimetru izmēra. No sēnītes mīkstums ir elastīgs, blīvs, ar smaržu žāvētu augļu.

Par gadu pasaulē notiek apmēram divi simti tūkstoši tonnu gailenēm. Gailenes aug ģimenēm. Galvenais ražu sēņu notiek no augusta beigām, un pirmajā pusē septembra.

Ir šādi veidi gailenēm parasto, samtaina, un pelēks slīpētas. Pelēkā lapsa ir plaši izplatīta tropu un mērenā zonā ziemeļu puslodē. Slīpētas lapsa - mežos Ziemeļamerikā. Vācijā, pelēkā lapsa kļūdaini uzskatīja indīgs.

Pārtikas vērtība un kaloriju gaileņu

Kaloriju mazas gailenes (20 kcal). Kad vārot kaloriju Gailenes nedaudz samazināts.

Šī sēņu veida satur daudz noderīgas sastāvdaļām un vitamīniem. Simts neapstrādāta sēņu grami ietverti 89, 85 g ūdens, 1 49 g olbaltumvielu, 0, 53 g tauku, 3, 06 g ogļhidrātu, 1, 26 g pelnu un 3 8 g šķiedrvielu (celulozes).

Bez tam, tie satur 0, 015 mg B1 vitamīna, 0, 215 g vitamīna B2, 4, 085 g PP vitamīna 1, 075 g of pantotēnskābe, 0 044 g B6 vitamīna, folijskābe 2 mg, 5 mg 3 D vitamīna

100 g sēņu satur 506 mg kālija, 15 mg kalcija, 13 mg magnija, 9 mg nātrija, 57 mg fosfors, 3, 47 mg dzelzs, 0, 286 mg mangāna, 353 mg vara, 0, 71 mg cinka un 2, 2 ug Selene.

Karotīns koncentrācija pārsniedz noteiktu veidu sēņu un dārzeņu visu zināmo sugu ēdamās sēnes.

Derīgās īpašības gailenēm

Derīgās īpašības gailenēm zināms daudz. Savos strīdos un mīkstums satur lielu daudzumu dabas polisaharīdu hinomannozy. Hinomannoza izmantota tīrā veidā, lai ražotu medikamentu. Tas nogalina posmkāju un helmintu visu zināmo sugu. Tieši tāpēc šīs sēnes ir nekad tārpu sagrauzts.

Hinomannoza, iznīcinot nervu receptorus parazītiem un aptverošo un izšķīdinot to olas, atbrīvo zarnas uz cilvēkiem un dzīvniekiem no parazītu invāzija. Šis materiāls ir absolūti nekaitīgs cilvēka organismā.

Tomēr struktūra dabas polisaharīdu ir traucēts augstā temperatūrā, kā arī par sēnes nātrija sāls apstrādi. Tāpēc gailenes vislabāk lietot sausā veidā, vai veidā tinktūra.

Infusion gaileņu sen izmanto stenokardijas ārstēšanā, abscesi, vārās.

Gailenes, kā avotu karotīna par ķermeņa, ietekmēt gļotādu acu stāvokli un redzējumu kopumā. Regulāra patēriņu sēņu palīdz atbrīvoties no "nakts aklumu", un ļauj jums apskatīt ķermeni radionuklīdu un smago metālu. Vitamīns sastāv no sēnēm stiprina imūnsistēmu un uzlabo matu un ādas.

Trametonolinovaya skābes sastāvs sēņu neitralizēt hepatīta B vīrusu, un ergosterola (vitamīns līdzīga viela) palīdz attīrīt aknas. Šo derīgās īpašības gailenēm kombinācija ievērojami uzlabo aknas.

Kad daudzi infekcijas  Sagatavošana gailenēm
 un iekaisuma slimības gailenes var izmantot kā dabas antibiotika. Šīs sēnes spēj palēnināt izaugsmi tuberkula nūjiņas.

Metodes sagatavošanai gailenēm

Sagatavot sēnes dažādos veidos: cepts, vārītu, zasushivat, marinēti vai sālīti. Uzskatīts visgardākos cepta gailenes. Pēc vārīšanas mīkstumu pazūd skābu garšu sēnēm. Gailenes ir pārstrādāti sliktāk nekā sēnēm vai baravikām.

Pirms ēdienu gatavojot jābūt iepriekš mērcēt sēnes ūdenī un vāra. Vāra sēnes nedrīkst būt mazāks kā divdesmit minūtes.

Gailenes kontrindicēta, ja Jums ir paaugstināta jutība izmantot to sastāvdaļas, kā arī bērnus (līdz trim gadiem).

Veikalu sēnes neapstrādātā veidā jābūt ne vairāk kā vienu dienu. Uzglabāšanas temperatūra - ne vairāk par + 10 ° C.

Яндекс.Метрика