Grenadieris

Garaste - dziļūdens zivis no ģimenes gadiformes.  Garaste - jūras zivis ģimenes gadiformes
 Tā dzīvo tikai Klusā okeāna ziemeļu daļā. Visbiežāk to var atrast aukstajos ūdeņos ap Krieviju, proti, ar jūras Ohotskas, krastos Kamčatkā, nav tālu no komandiera un Kuriļu salām. Zivis bieži sauc "gigants garaste" vai "maloglazym Pallas" un dažās valstīs tas ir pazīstams kā "milzu garastes."

Salīdzinot ar citām dziļūdens zivīm, garastes, un tiešām diezgan liels. Pieaugušie sasniedz garumu 2 metriem un sver līdz 30 kg. Maksimālais vecums reģistrēto oficiāli zivis, bija 56 gadi, bet zinātnieki uzskata, ka zivis var dzīvot ilgāk.

Pavairo garaste izmantojot micēlijs, un sasniedz dzimumbriedumu jaunāki par pieciem gadiem. Zivju dzīves iezīme ir tā, ka vīrieši un sievietes dzīvo atsevišķi no otra. Mātītes parasti dzīvo dziļumā 300-700 metriem un tēviņi dziļāk.

Nārsta ilgst visu gadu, bet visaktīvākie rudenī un ziemā. Mature sieviete garaste satur līdz 400 tūkstošiem olām diametrs 1 līdz 5 mm.

Jaunie dzīvnieki mēdz turēt tuvu virsmai, dziļumā ne vairāk kā 500 m. Kā viņi aug, zivis iet dziļāk ūdenī, kuriem dziļumā 3500 metri vai vairāk.

Zivis ir serpentīns ķermeni un lielu galvu. Muguras spuru ir garš un sastāv no 5-7 stariem, un astes spura sastāv no 130 sijām. Krūšu spuras ir maz garasti. Uz apakšžokļa ir viena zobu rinda, un augšpusē - divi. Svari no mazām zivīm, dažreiz ar nelielu daudzumu vidējo spiegiem. Ķermenis ir vienkrāsainu, parasti pelēki brūna. Sānu līnija ir tumšāks tonis un labi atšķirami.

Garaste - plēsīgās zivis un baro galvenokārt uz citu zivju, galvkāju un gliemeņu. Dažreiz, iestāžu noķerto zivju atraduši krabji, adatādaiņu, ctenophores un tārpi. Šis pārtikas raksturs liecina, ka nav garaste lures medī un medības par to pašu.

Ārēji garaste atgādina seno jūras monstrus, kas pastāvēja pirms mūsu ēras. Bieži vien viņa biedējošu izskatu ar lielu galvu, asiem zobiem un izspiedušās acis nospiež pircējiem, kas izvēlas iegādāties kaut ko vairāk pazīstams ar savām acīm. Un velti, jo izmantošanas garastes, viens no augstākajiem starp jūras zivīm. Bet ar labo sagatavošanu var kļūt garaste gardu gardēdis maltīti.

Sastāvu un kaloriju garaste

Galvenais ieguvums garaste ir augsts saturs makroekonomikas un mikroelementu. Zivis satur viegli sagremojamas olbaltumvielas, apmēram 18 g uz 100 g produkta, kā arī 0, 5 grami tauku. Attiecība aminoskābju zivis ir tik perfekts, ka zivis ir pilnībā absorbē cilvēka organismā.

Grenadieris satur noderīgas minerālvielas, piemēram, niķeļa, kalcija, kobalta, dzelzs, jods, varš, cinks, mangāns, lizīns, metionīns, triptofāns, fluora atoms, fosfora, askorbīnskābes, PP vitamīna un vitamīnu grupas B.

Kaloriju garaste ir 60 kcal uz 100 g produkta.

Sagatavošana garaste

Lieliska garša zivju pavāru labi pazīstama visā pasaulē, bet visbiežāk gatavošanas garaste iedzīvotāju vidū ziemeļu piekrastes rajonos. Zivju balta ar rozā nokrāsu, ūdeņains struktūru, bet ne šķiedras gaļu. Zivis ir ideāls zasushki un termiskās apstrādes. Garaste vārīti, sautēti, cepti, sagatavoti no biezenis zupa, želejā ēdieniem.

Turklāt likme gremošanas garastes ievērojami mazāk, nekā liellopu gaļa, jo tā satur mazāk šķiedrveida saistaudus. Tieši tāpēc, kā arī citu ar zemu kaloriju garastes piedēvēt lielisks diētisks produkts. Cepta zivs mēs varam droši ēst 1, 5 stundas pirms aktīvā pasākuma. Tas nebūs pievienot savu svaru, jebkurš papildu programmu, bet piepilda organismu ar visām nepieciešamajām būvdetaļu.

Derīgās īpašības garaste

 Kaloriju garaste - 60 kcal uz 100 g
 Galvenais pielietojums garaste ir ideāla attiecība noderīgu aminoskābēm, lai persona saņem visus nepieciešamos materiālus, brīdinot dažādus pārkāpumus darbībā organismā. Tādējādi triptozan lizīns un metionīns kombinācijā ar proteīnu, lai veidotu lieliska, kas ir pilnībā absorbē kuņģa-zarnu traktā.

Ļoti noderīga cilvēkiem, kas zvejo šajā atveseļošanās periodā pēc operācijas, un kaulu slimībām, lūzumi.

Ir vēlams iekļaut garasti uzturā un profilaktisko uzturu, kā fosforu, atrodama zivīs, tas ir noderīgs veidošanās kaulu bērniem un uzturēt to gados vecākiem cilvēkiem.

Ja jūs ēst jūras zivis, jo īpaši, garaste, divas vai trīs reizes nedēļā, jūsu mati, āda, kauli, nagi un muskuļi vienmēr būs labā kārtībā.

Kontrindikācijas

Absolūtās kontrindikācijas garastes neeksistē. Tomēr jāievēro piesardzība, izmantot to, lai barojošām mātēm, bērniem un cilvēkiem, kam ir nosliece uz alerģiskām reakcijām.

Яндекс.Метрика