Garneles

Garneles ir vēžveidīgie infraorder kas pieder squad decapod.  Garneļu - decapod vēžveidīgie squad
 Viņi dzīvo visās jūrās pasaulē, dažas sugas ir atrodamas pat saldūdenī. Izmērs garneles mainās un ir atkarīga no piederības kādai noteiktai veida, bet pieaugušo nepārsniedz 30 cm, un vismaz 2 cm no paraugiem, kas tieši proporcionāls temperatūrai ūdens, kurā tie atrada izmērs:. Siltākā jūrā atrasts garneles lielāks. Lielākais garneles sauc royal (garums 20 cm) un Tiger (garums 30 cm). Galvenie piegādātāji garneļu mūsu valstī ir Indonēzija, Vjetnama, Ķīna, Taizeme un valstis Latīņamerikā. Tiek lēsts, ka garneles no Dienvidaustrumu Āzijas, izceļas ar klātbūtni piedevu (tostarp antibiotikām), un zemāku kvalitāti, salīdzinot ar dzīvniekiem, piegādā no Ekvadoras, Nikaragva un Brazīlijā, kur augstākās kvalitātes standartiem.

Aukstā ūdens garneles nonāk pie mums no Norvēģijas, Igaunijas, Kanādas, Dānijas un Lietuvas. Tie ir mazāki, bet vairāk garšīgs, veselīgs un uzturvielām. Cienītājiem apgalvo, ka labākās garšas īpašības piemīt garnele dīķos Grenlandi un Kanādu.

Krievijā, galvenais biotops šo posmkāju ir jūra Tālajos Austrumos, kur to sugu dažādība sasniedz simtiem sugu.

Veikalos garneles ierodas atdzesēti, saldēti, konservēti un svaigi. Svaigi saldētas garneles saglabāt visus derīgās īpašības, tāpēc tie ir priekšroka.

Sastāvu un kaloriju saturu garneļu

Garneļu - produkts ne tikai ļoti garšīgs, bet arī ļoti noderīgs, jo, kad zemu kaloriju saturu garneļu minerālvielām, vitamīniem un mikroelementiem tiem ir milzīgs.

Tādējādi, garneles satur šādus vitamīnus: B9, PP, C, B1, B2, D, E. Papildus mikroelementiem, kas ietverti šajā dzīvniekiem - nātrija, dzelzs, kālijs, fosfors, jods, cinks, sērs, kalcija, fluora, mangāna, kobalts, magnijs, varš un molibdēna.

Joda saturs - elements, nepieciešams normālai funkcionēšanai vairogdziedzera - garneles apvedceļš liellopu simt reižu.

Savā struktūrā tie satur gandrīz tikai olbaltumvielas, ko var attiecināt uz uztura šo produktu. 100 g barības vielu satura garneļu ir 18, 3 g, tā kā tauku saturam un ogļhidrātu, attiecīgi, 1, un 0, 2 g, 8 g

Kaloriju garneļu ir 87 kcal, kas padara šo produktu obligāts tiem, kas ievērot diētu un skaitli.  Kalorijas Garneles - 87 kalorijas

Derīgās īpašības garneļu

Par garneļu ieguvumi ir grūti pārvērtēt. Kopā ar zemu kaloriju garneles, tur ir daudz noderīgas funkcijas garneles, kuru dēļ jūras veltes ieguva mīlestību starp cilvēkiem no dažādām kultūrām un tautībām.

Tātad, eksperti apgalvo, ka cilvēks regulāri ēst šos posmkāju, citi cieš mazāk no alerģijām un ir aprīkoti ar spēcīgu imūnsistēmu, un asinsvadu slimības apnikt viņiem daudz mazāk.

Dietologi iesaka diētu iekļaut garneles tiem, kas ir tendētas uz iekaisuma slimībām, un biežas saaukstēšanās. Arī zināms un izrādījusies noderīga vēža profilaksi garneļu slimībām.

Tie, kuri vēlas saglabāt jaunību ilgāk derīgās īpašības garneļu arī nākt talkā. Fakts, ka garneļu satur astaksantīnu - spēcīgs antioksidants, dabisks karotinoīdu ka garneles ir pienākums ne tikai tā spilgtas krāsas, bet arī spēja ietekmēt veidošanos un attīstību jaunu audu un šūnu.

Visbeidzot, neesamība garneļu piesātināto tauku un klātbūtne omega-3 taukskābju padarot tos garšīgu un veselīgu gardumu tiem, kuri cieš no aptaukošanās vai aterosklerozi.

Яндекс.Метрика