Grappa

Grappa - alkoholisks dzēriens, ko ražo, destilējot vīnogu izspaidām. Dažreiz sauc Grappa Grappa pudelē
 vīns, bet gan tāpēc, ka cietokšņa (40-50 grādi), to biežāk sauc degvīns. Saskaņā ar starptautisko klasifikāciju grappa brendija pieder klasei, un saskaņā ar starptautiskajiem dekrētu 1997. gada sauc grappa dzēriens, ko ražo tikai Itālijā. Tas pats dekrēts stingri reglamentēta ražošanas standartus un dzēriena kvalitāti.

Jo vīna ražošanai vienmēr neliels daudzums raudzētu masas zariem, sēklu un vīnogu ādu. Lai šīs masas atkritumu tiek destilēts ar destilāciju, un rezultāts ir spēcīgs dzēriens - Grappa.

Vēsture

Precīza informācija par izcelsmi grappa nav. Daži pētnieki apgalvo, ka sicīlieši destilācijas metode aizgūts no arābiem 9. gadsimtā, un jāpiemēro tā, lai vīna ražošanas atkritumiem. Citi zinātnieki uzskata, ka iedzīvotāji Friuli bija zināms par dzērienu 5. gadsimtā. Daži pētnieki uzskata, ka Burgundija ir mājvieta grappa. Itāļi paši tic, ka dzēriens nāk no mazpilsētas Bassano del Grappa ar tāda paša nosaukuma kalna Grappa. No visām versijām var secināt, viena lieta - vecums dzēriens ir pagājis 1, 5 tūkstošus gadu.

Sākotnēji Grappa ēda pārsvarā zemnieki. Nobaudīt dzērienu izpaužas grūts, asas bet pilnīgi nomierināja klases naidu un dziedināja brūces.

Plaši izplatīta Grappa gūtā 60-70-to gadu 20.gadsimtā. Uz īsu laiku tas ir kļuvis ne tikai neticami populārs, tās ražošana ir kļuvusi ekonomiski dzīvotspējīgas. Itālijas dzēriens kļuva panākumus Eiropā un Amerikā, un viņa stāvoklis ir būtiski mainījies. Šodien, Grappa var klasificēt kā "premium", un ielej to izsmalcinātu dizainu no pudeles, un cena viņam ir diezgan augsts. Viņš brīnumainā kārtā apvieno priekšrocības dzērienu, brendijs un degvīns. Šodien, Grappa ražo galvenokārt slavenā vīna reģiona Veneto. Ir arī augi citos Itālijas reģionos - Friuli, Trentino, Pjemonta.

Ražošanas tehnoloģijas un veidi grappa

No grappa kvalitāte ir atkarīgs no izejvielām. Lielākā daļa kvalitātes dzēriens, ko ražo, destilējot izspaidas balto vīnogu, no kuras tikko spiestu sulu, vai no paliekas vīnogu vīnu ir dārga.

Destilācija var veikt divos veidos: nepārtrauktas destilācijas kolonnas, vai vara pārtvaices retorte. Produkcija ir gatavs dzēriens dzēriens, kas var būt vai nu tieši, ielej traukā, vai kādu laiku mērcēt ķiršu vai ozolkoka mucās svaigas. Izturēšana ozolkoka mucās piešķir Grappa dzintara krāsu un atšķirīga garšu tanīni.

Veidi grappa:

 • Vlanka - napitok.Imeet svaigs baltā krāsā un asu garšu. Sakarā ar tās zemo cenu tas ir vispopulārākais Itālijā;
 • affinata in legno - Grappa, izturēts mucās sešus mēnešus. Tā ir maiga garša un gaismas zelta krāsā;
 • Vecchia - dzēriens ilgstoša ozolkoka mucās uz vienu gadu;
 • Stravecchia - dzēriens, izturēts ozolkoka mucās ar pusotra gada. Fortress ir vairāk nekā 50 revolūcijas un bagātīgu zelta toni;
 • Monovitigno - Grappa ir izgatavots galvenokārt no vienas vīnogu šķirnes; (Cabernet, Ribolla, Teroldego, Pinot Gris, Nebbiolo, Chardonnay, un citi.)
 • Polivitigno - dzēriens izgatavots no divām vai vairākām vīnogu šķirnēm;
 • AROMATICA - Grappa ražo, destilējot tīkams vīnogu Maskata vai Prosecco;
 • Aromatizzata - dzēriens izgatavots no vīnogu spirtu, ievadīts ar augļu, ogu un garšvielas (mandeļu, kadiķa, kanēļa, anīsa, un citi.);
 • Uve - dzēriens, ko ražo no vīnogu šķirnes. Tā ir raksturīga izturība un tīrs vīna aromātu;
 • Grappa soft - nizkogradusny dzēriens (mazāk nekā 30 grādi).

Visbiežāk šķirnes vlanka dzēriens jāatdzesē līdz 8 ° C formā. No šķirņu pārējie piekrita izmantot istabas temperatūru. Lielākā Grappa pievieno patērēt kafiju vai tīra citronu.

Derīgās īpašības grappa

Sakarā ar tās augsto izturību grappa bieži lieto, lai dezinficēt ievainoto, brūces un nobrāzumi. Sakarā ar to pašu īpašuma grappa bieži vien dažādas terapeitiskās tinktūras.

Tādējādi, ja Grappa stikla
 bezmiegs un nervu satraukums ar grappa brendija izgatavoti no apiņiem. Lai to panāktu, saberž apiņu rogas, un 2 ēdamkarotes iegūtā pulvera ielej 200 ml alkohola. Uzstāt iegūto maisījumu desmit dienām, pēc kura tinktūra ņem 10-15 pilieni divreiz dienā.

Bet, lai atbrīvoties no migrēnas un galvassāpes var palīdzēt apelsīnu liķieri. Puse kilogramu sasmalcinātu apelsīnu, 100 g mārrutku, rīvēts, 1 kg cukura aizmigt un pārlej 0, 5 litri Grappa un 0, 5 litri ūdens. Pavārs to visu ūdens peldē, līdz cukurs ir pilnībā izkusis (apmēram stundu), šķidrums tiek filtrēts un ļauj atdzist. Ņem trešo tasi vienu reizi dienā, divas stundas pēc ēšanas.

Grappa ir plaši izmanto tradicionālos itāļu ēdienus. Tā, piemēram, tas tiek izmantots, kad liesmojošs garneļu gaļa, kas satur marinādi zivju un gaļas, kā arī, lai ražotu dažāda desertu un dzērienu.

Bīstamās īpašības grappa

Tā jāierobežo patēriņu grappa cilvēkiem, ar nervu un sirds un asinsvadu sistēmas slimību, kā arī, kuņģa-zarnu trakta slimību.

Turklāt, tāpat kā citi alkoholiskie dzērieni, Grappa nedrīkst lietot grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā un personām līdz 18 gadu vecumam.

Яндекс.Метрика