Greipfrūts

 Greipfrūts
 Derīgās īpašības greipfrūtu

Galvenais ieguvums no greipfrūtu - tās spēja samazināt holesterīna līmeni asinīs, jo tie satur antioksidantu bergamottinu un naringenin. Tieši tāpēc lietošana greipfrūtu ir laba profilakse sirds slimību un asinsrites traucējumiem. Visefektīvākais samazināšanā holesterīna līmeni uzskatīja greipfrūtus ar sarkanu mīkstumu.

Bez tam, greipfrūtu satur vitamīnus C, F, D, B, pektīnvielas, organiskās skābes, gaistošos glikozīdi normalizē gremošanu, samazina spiedienu, palīdz mazināt nogurumu, apetītes uzlabošanos, novērš sklerozi. Kaloriju-greipfrūtu viss 35kkal līdz 100g miesas, tāpēc šis citrusaugļu tiek uzskatīts diētisks produkts.

Ir arī konstatēts, ka pretsēnīšu un anti-baktēriju darbība sēklas greipfrūtu un greipfrūtu sulas palielina skābumu kuņģa sekrēta.

Greipfrūtu eļļa ir arī noderīga. To bieži izmanto aromterapiju, kosmētika, mājas zāles stabilizācijai aknu, žultspūšļa, stimulējot imūnsistēmu.

Greipfrūta izmantošana

Derīgās īpašības greipfrūtu, piemēram, noņemot nogurumu un profilaksei sirds slimības notikt ar regulāru izmantošanu.

Lai novērstu sirds un asinsvadu slimības ir pietiekami ēst augļus vairākas reizes nedēļā brokastīm. Jums vajadzētu arī iekļaut savā uzturā greipfrūtu tiem, kas svina mazkustīgs dzīvesveids galvenokārt un kuriem ir augsts asinsspiediens.

Mazkaloriju greipfrūts, klātbūtne šķiedras ļauj to izmantot, lai tiem, kuri cieš no aptaukošanās vai vēlas zaudēt svaru. Greipfrūtu palīdz svara zudums, pat neievērojot īpašu diētu un stingrus ierobežojumus pārtiku. Gaitā īpaši pētījumi tā konstatēja, ka ikdienas patēriņa citrusaugļu pusēm pirms katras ēdienreizes jau dod rezultātus. Greipfrūta ieguvumi ir redzams tas, ka tā sākas vielmaiņu, paātrina gremošanu un novērš tauku glabāšanā. Piemērojot greipfrūtu diētu rezultātu nāk pakāpeniski, jo atvaļinājumu "trīs mēnešus 5-7 kilogramu. Tas ir arī pakļauta jebkuram svara zaudēšanas diētu greipfrūtu ir ļoti laba formā sulas. Ieteicams dzert naktī glāzi greipfrūtu sulas, tas atbalstīs nervu sistēmu, kas bieži vien cieš saskaņā ar stingriem diētām un normalizē miegu.

Mazkaloriju greipfrūtu un neliels cukura saturs ļauj izmantot augļus ar diabētu. Te tika atrastas dažas noderīgas īpašības greipfrūtu - tas pazemina cukura līmeni asinīs, samazina vajadzību pēc insulīna diabētiķiem.

 Greipfrūtu eļļa tiek izmantota aromatizētāju telpās, lai atpūsties un mazināt nogurumu
 Greipfrūtu eļļa tiek izmantota aromatizētāju telpās, lai atpūsties un mazināt nogurumu: apmēram 7 aromalampu pilošs pilienus 15 kvadrātmetri. Tā eļļu var masēt, kas nozīmē 15g manipulāciju pievieno 5 pilienus eļļas greipfrūtu. Tādā pašā proporcijā izmantošanu greipfrūtu eļļu bagātināšanai gatavos kosmētikas līdzekļus: krēmi ķermeņa, sejas, rokām.

Lai stabilizētu gremošanas sistēmu, aknas, žultspūslis izmantota eļļa iekšā: viens piliens no tās lietošanai ikdienā ar medu vai ievārījumu. Lai novērstu smaguma sajūta pēc ēšanas pietiekami ēst garozu maizes ar 2 pilieniem greipfrūtu eļļu un 6 pilienus citrona sulas.

Kontrindikācijas

Aktīvās vielas, kas piešķir derīgās īpašības greipfrūtu - bergamottin un naringenin var mijiedarboties ar dažiem medikamentiem, un tāpēc, lai izvairītos no pārdozēšanas nav ieteicams, lai noskalotu zāles iekšķīgi greipfrūtu sulu.

Par lielāku labs greipfrūtu svaigu pārtiku, jums ir nepieciešams, lai būtu - tā ir labāk uzsūcas, un greipfrūtu eļļa pretēji, tas nav iespējams ēst tukšā dūšā. Ir arī vēlams veikt vairāk nekā trīs pilienus eļļas dienā, un nevis to dzert tīrā veidā - tā kairina kuņģa gļotādu. Gadījumā, grēmas, jo greipfrūtu eļļu var izskaloti ar jogurtu, dabīgo jogurtu.

Lai izvairītos no ādas fotosensitivitātes eļļu tā būtu jāpiemēro ne vēlāk kā 60 minūtes pirms izlaišanas. Piesakoties greipfrūtu eļļu ķermeņa virsmu, pēc peldēšanās ar eļļu var būt fiziska dedzināšana un tirpšana ādas uz augšstilbiem, vēdera, sēžamvieta. Šīs sajūtas ir paši trīs minūtes un novērst nav nepieciešama lietošana eļļas. Bet, neskatoties uz to, priekšā āra izmantošanu greipfrūtu eļļu pārliecinieties tērēt alerģijas testus, lai noteiktu paaugstinātu jutību.

Яндекс.Метрика