Čīgāt

Čīgāt - jūras zivis no ģimenes Terpugova, scorpaeniformes komanda. Citi nosaukumi Šī zivs - jūra  Skumbrija - zivis ģimene Terpugova
   Goldilocks, asaris, skumbrija, skumbrija. Tāpat kā citi Terpugova, šīs zivis ir atrodami skolās, jo biotopa tie dod priekšroku izvēlēties gandrīz grunts jomas. No pieaugušajiem makreles vidēji 40 garums - 50 cm, svars apmēram pusi kilogramu. Skumbrija barību uz daudziem jūras zīdītājiem.

Ko raksturo izskatu šī zivs - ķermeņa forma ir saplacināts sāniski, mazie svari, veido plašu vertikālo tumšās un gaišās joslas. Fin aizmugurē zivju pelēka, cietā, ar melnu apmali, viens vai dvuhpery. Atkarībā no sugas makrelēm skaitu sānu līniju gar ķermeni, ir no 1 līdz 5. reizināt ziemas makreļu seklā ūdenī ātri ūdenī. Caviar līmi, tā ievēro akmeņiem. Pirms Advent atlikto ikru olu apsargā tēviņiem.

Ir šādi sub skumbrijas:

  • Single līnija;
  • Zaytsegolovy;
  • Brūns;
  • Japāņu;
  • Raibā;
  • Brovasty.

Katra apakštipa ir savas morfoloģiskās īpatnības un biotopus. Dzīvošana skumbrijas jūrās no Tālajiem Austrumiem, uz krastu Kamčatkas no Beringa jūrā. In rūpnieciskā mērogā zivis iegūtas, izmantojot grunts traļus un vadus. Amatieru zveja tiek veikta par ēsmu vai vadu.

Izmantot skumbrija

Sakarā ar garšīgu un veselīgu gaļu makreles - vērtīgs komerciālo sugu. Jo zivju pārdošanas fed iesaldēti tuvāk zvejas vietās - atdzesētu. Svaigu gaļu skumbrija ir zaļgani vai dzeltenīgu nokrāsu, dažkārt satraucošas nekā patērētājam.

Ir daudz dažādi veidi, kā gatavot šo zivi. Visas receptes ir diezgan vienkārši. No makrelēm var gatavot zupu, cept to, pievieno sāli, sālījumi, dūmus. Gaļas skumbrija salātos. Zivsaimniecības nozare ražo konservus, sagatavoti ar makrelēm. Šīs priekšrocības ietver zivis, ka tas satur ļoti maz kaulu, un to ir viegli tīrīt pirms vārīšanas.

Ļoti garšīgs un barojošu pagriezienus makreles, ja tās sodrējiem. Par kūpinātu skumbriju bieži vien saldētas zivis. Pirms gatavošanas zivs ierīvēta ar sāli un garšvielām. Ar karstu kūpināta skumbrijas tā gaļa kļūst sulīga un  Auksti kūpināta skumbrija
   tīkams. Tas ir ērti, pievienojot salātiem, un kā self-starteri. Kā uztura skumbrija var cept, tvaicēti vai izmantojot aerogrill.

Derīgās īpašības skumbrija

Skumbrija gaļa ir olbaltumvielu avots un neaizstājamās aminoskābes, kas cilvēkiem. Derīgās īpašības makreles, kā definēts nepiesātināto omega-3 taukskābes. Tie ir zināms, lai novērstu izskatu aterosklerotisko plāksnīšu uz asinsvadu sieniņām, uzlabot sirds un asinsvadu sistēmu. Pozitīvi ietekmē regulāru makreļu izmantošanu un stāvokli nervu sistēmu.

Šajā rybesoderzhatsya vitamīnus A, C, PP, B un mikroelementu molibdēnu, hromu, sērs, dzelzs, bromu, utt no šiem noderīgas īpašības ir tieši atkarīgas kasīt. Ar trūkumu vairogdziedzera makreles gaļu kļūst dabīgs avots joda.

Kaloriju rasp ir aptuveni 102 kcal uz 100 g produkta un mainās atkarībā no sagatavošanas metodi. Sakarā ar vidējām vērtībām kaloriju makreles var izmantot cilvēkiem, kuri skatās savu svaru.

Harm skumbrija

Kā jūras zivis skumbrija dažreiz izraisīt individuālu neiecietību, kas izpaužas alerģiskas reakcijas. Skumbrijas vārīti cepeškrāsnī nav ieteicama cilvēkiem ar peptiskas čūlas slimības un nieru slimības.

Яндекс.Метрика