Guarana

 Guarana augs ar augļiem
 Mūsdienu dzīves temps, cilvēkiem ir nepieciešams papildināt enerģijas rezerves. Šim nolūkam ražotāji sporta uzturs ir sākuši ražot īpašu "energoprodukti", kas deva ķermeņa izturību. Gandrīz visi šie produkti satur guarānu.

Apraksts

Guarana - Ložņu mūžzaļš krūms no ģimenes Sapindaceae dzimtas varietātes ar lielām bulciņa lapām. Pie guaranas tumšās dzinumiem, robežojas ovālas robotas lapas un ziedi īsos spraudeņiem. Augstumā dzinumu var būt līdz 10 metriem, un tā augļus lielumu var salīdzināt ar kafijas pupiņām, tādēļ dažreiz tās ir diezgan grūti savākt.

Jo savvaļas augu ir atrodams Urugvajā, Kolumbijā, Peru, Venecuēlā un stāvokli Amazonas. Bet pēdējos gadu desmitos guarana veiksmīgi audzēt pašiem valstīs rūpnieciskiem mērķiem.

Vēsture

Tās latīniskais nosaukums «Paulinia cupána Kunth» rūpnīca ir nosaukta pēc tam, kad C. Pauli, vācu pētnieks, kurš atklāja rūpnīcu 18.gadsimtā. Portugāles Guarana pats nosaukums cēlies no vārda «Warana», un valodā, kādā Amazones indiešu Maue tulkojams kā "augļu, piemēram acīs cilvēkiem." Brazīlieši ir iemesls tā saucamo augu: šķērsgriezuma nogatavojušies augļi guarana tiešām atgādina acs ābola. Ir pat leģenda, kas stāsta par ļaunuma dievība, kurš nogalināja zēns no Maue cilts indiāņi. Labvēlīgāki Dievs izrāva bērna acis, viņš atstāja stāda mežu, un labi - ciematā, kur cilts dzīvoja. Te tas ir no šīm sēklām, saskaņā ar senu leģendu, un auga guarānu.

Sakarā ar to, brīnumainās īpašības Guaranas indiāņi izmanto, lai sagatavotu tonizējošu dzērienu, kā arī par medikamentu. Tie ir atdalīti no celulozes sēklas augļu, to noslīpētu un sajauc ar ūdeni. Rezultāts ir mīkla, no kuras iedzimtie bija maz nūjas un žāvē tos saulē. Šie stieņi, kuru diametrs ir aptuveni 2, 5 cm, ja nepieciešams triturated natives un pievieno pie ūdens vai sulas. Tika uzskatīts, ka šis dzēriens ir lielisks atgūt pēc šausmīgs izmantošanas.

Pakāpeniski Guarana ir iegūt popularitāti, un 1905.gadā Brazīlijas ārsts Luiz Pereira Barreto atstāja brāzmot pārskatus par guaranas kā augu, kas ir milzīgs ieguvums visai cilvēcei.

Starp citu, Brazīlijā, tradicionālo jautājumu "Tēja vai kafija? "Tas skan:" kafija, tēja vai guarānu? ".

Augļus un sēklas guarānas

Top guarana augļu pārklāti ar tumši dzeltena vai pelēcīga ādas ar koši jaka. Kad augļi nogatavojas, ādas pārrāvumi, un saskaņā ar to piedāvā ovālu sēklu purpura brūna vai melna.

Ražošanā enerģijas dzērienu tiek izmantots guaranas sēklu. Pirmkārt, mērcēt tos uz brīdi, tas palīdz atbrīvoties no augļa mīkstumu. Pēc tam, sēklas žāvē saulē, nedaudz grauzdētas un zemes. Tā rezultātā, pulveris, ko iegūst no sēklām, kas satur lielu daudzumu kofeīna. Pieskaitot ūdens iegūts toniku.

No guaranas ķīmiskais sastāvs

Tonic īpašības guaranas parādā tās sastāvu. Auga augļi satur 7% sveķiem, 0, 6% no saponīnu, 5, 5% amīdu. Trašu Skābju adenīna un guanīna, magnija, kālija, nātrija, kalcija un vitamīnu B1 klātbūtne.

Ar Guarana sēklas klāt kristāliskais materiāls sauc guaranin, kuru īpašības ir ļoti līdzīgas tininom ietverts tēju, un kofeīna, kā arī sastāvdaļas kakao un kolas.

Šis sastāvs Guarana kofeīns, kas nav kodīgas īpašības, tāpēc uzsūcas maigi un pakāpeniski ietekmē ķermeni. Guaranas ir jāstimulē uz personu, kas ir piecas reizes kofeīna iedarbību, un tas nekairina kuņģi.

Spriežot pēc daudzajiem pārskatiem guaranas, daudzi cilvēki dod priekšroku savu kafiju, jo tas neizraisa sajūtas overexcitement, bezmiegs, sirdsklauves un citas nepatīkamas sekas, kas parasti rodas pēc pāris tases kafijas.  Enerģijas dzēriens satur guaranas ekstrakts

Pieteikšanās un īpašības guarānas

Līdz šim, tiek veiksmīgi izmantotas īpašības guaranas ražošanā farmācijas un uztura bagātinātājiem. Uz tās pamata, sagatavotu enerģijas dzērienus, kas ir ne tikai patīkami garšu, bet arī lieliski veldzēt slāpes un atjaunot organisma enerģijas rezerves.

In viedoklis guaranas ir stimulējoša iedarbība uz nervu sistēmu, palielina efektivitāti un fizisko izturību organisma, aktivizē tauku apmaiņu, kas ir nozīmīgs nianse smagās lietošanas laikā.

Uztura bagātinātāji, kas satur guaranas ekstraktu, kas noder dažādās aktivitātēs nepieciešama palielināta fiziskā slodze, koncentrēšanās un intelektuālo izturību.

Guarana ir noderīga hroniskā noguruma sindromu, tas palielina izturību un veiktspēju, palīdz cīņā pret aptaukošanos (paātrina tauku sadedzināšanu un samazina apetīti), veicina līdzsvarotu un pozitīvu emocionālo stāvokli, tas palīdz ar vertigo un migrēnas, atbalsta sirds un asinsvadu sistēmu, palielina kaloriju patēriņu slodzes laikā.

Kontrindikācijas guarana

Nedrīkst izmantot ļaunprātīgi produktiem, kas ietver garan, jo tas var novest pie uzbudināmība nervu un bezmiega pieaugums. Atsauksmes no guaranas jābūt piesardzīgiem, lai izmantotu vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar smagu aterosklerozi, augsts asinsspiediens, ar pavājinātu sirds funkciju, grūtniecēm un barojošām mātēm.

Būtu patērēts ar piesardzību guaranas cilvēkiem ar miega traucējumiem, jo ​​pēcpusdienā.

Яндекс.Метрика