Ķiršu tomāti

Ķiršu tomāti ir zināms visiem, ar savu mazo izmēru.  Ķiršu tomāti - tomātu šķirnes zināms neliela izmēra augļi
 Patiešām, svars auglim ir aptuveni 25-30 grami, kas ir salīdzināms ar lielām ogām. Saņemts no šiem tomātiem "Cherry", kas tulkojumā angļu vārds nozīmē "Cherry".

Pārdošanā pārtikā šādus tomātus audzē komerciālā mērogā Turcijā, Nīderlandē, Spānijā, kur tie parasti nāk uz mūsu galda.

Pirmie ķiršu tomāti atsaukts 1973. gadā, kad audzētāji ir lēna nogatavošanās tomāti karstuma apstākļos. Tā kā ir daudz šķirņu. Dažādu šķirņu ķiršu tomātiem dažādas krāsas (toņu rozā un sarkanā dzeltena), formas (iegarena, sfērisks, asaras formas) un gaumes. Šo tomātu garšu var būt klasisks, bet ir arī saldie deserta šķirņu ķiršu tomātiem, tostarp dažādu garšu ogām un augļiem - avenes, mellenes, melones un citi.

Augi tomātu ir ļoti dekoratīvs, tie ir pat izmanto, lai rotā dārzus un mājiņas. Ķiršu tomāti ir garš vai mazizmēra. Tie ir labi nest augļus atklātā zemē un siltumnīcās, uz palodzes. Atklātā zemes augus var stādīt tikai pēc tam, kad draudi ir pagājis pēdējais sals. Audzēšanai iekštelpu vidē vajadzētu izvēlēties šķirnes ķirštomātiem ar izmēru pieaugušo krūmu līdz 40 cm.

Tall tomāti veido roku līdz metram. No vienas puses, vidēji par 18 augļi nobriešanu. No nenobriedušu augļu, viņi izskatās ķekars vīnogas ir ļoti liels. Bez atbalsta šādu zarošanās augi aug ļoti grūti, jo atbalsts parasti izmanto plānas nūjas.

Ķiršu tomāti nav panest trūkumu mitruma, ūdens tos katru dienu prasa. Ir svarīgi, lai savlaicīgi ražu, kā nenogatavojušies tomāti ir pietiekami salds, nogatavojušās un parasti krist uz zemes.

Sagatavošana ķirštomātiem

Pikantā garša ķirštomātiem appreciated virtuvi dažādām valstīm, bet jo īpaši dažādas receptes ar ķiršu tomātiem itāļu virtuvē.

Dekoratīvie izskata un garšas īpašības - galvenie argumenti par labu ķirštomātiem ēst svaigas. Tie ir lieliski piemērotas dekorēšanai jebkuru ēdienu, izmantojot tos var pagatavot gardus salātus un uzkodas. Sakarā ar mazo izmēru šo tomātu bieži pievieno kopumā, kas padara salātus neparastu izskatu. Tas ir labs papildinājums gaļas ēdieniem, picas.

Ķiršu tomāti var uzglabāt svaigu daudz ilgāk nekā parastie tomāti. Turklāt, tie ir labi marinētas, sālītas. Ilgstošai glabāšanai tie var pat tikt žāvēti un pēc tam pievieno kā pildījumu zupām un sānu ēdieni.

Derīgās īpašības ķirštomātiem

Ķiršu tomāti ir avots organisko skābju, vitamīnu B, C, E, minerālvielas -. Kalcija, kālija, dzelzs, fosfora un citu ar ķiršu tomātiem izmantošana ir normalizēt vielmaiņu, palēninot novecošanās.

Ķiršu tomāti satur likopēnu - organisko vielu, kas dod viņiem sarkano krāsu. Likopēns - ļoti spēcīgs antioksidants, tas spēj novērst rašanos barības vada vēža, kuņģa, zarnu un plaušas. Īpaši vērtīgs ieguvums ķirštomātiem ienest lietošanu viņiem gadījumos vēzis sieviešu dzimumorgānu kropļošanu.  Kaloriju ķiršu tomāti - 16 kcal uz 100 g

Ir novērojumi, ka ķiršu tomāti samazina saslimstību ar sirds un asinsvadu slimībām. Tā likopēns ir taukos šķīstošs viela, lai gūtu maksimālu labumu no ķiršu tomātiem ir labāk izmantot tos ar augu eļļu vai krējumu. Raksturīgi, termiskā apstrāde neiznīcina likopēns sastāv no ķiršu tomātiem.

Kaloriju ķiršu tomāti svaigs ir apmēram 16 kcal uz 100 g marinētu apmēram 18 kcal uz 100 g produkta. Tas nav pārsteidzoši, jo līdz pat 90% no to struktūru - ūdens. Šī mazkaloriju ķiršu tomāti ļauj iekļaut tos uztura produktu kategorijai, kas var ieteikt aptaukošanās un liekā svara problēmām.

Mēs zinām par īpašumu ķirštomātiem uzlabo garastāvokli un novērst depresiju.

Kontrindikācijas ķiršu tomāti

Neskatoties uz visām priekšrocībām ķiršu tomātiem, tie būtu patērēts piesardzīgi cilvēkiem ar čūlaino bojājumiem, kuņģa-zarnu trakta, un pankreatīta (aizkuņģa dziedzera iekaisums). Neskatoties uz to, ka mazāk organiskās ķiršu augļu skābes un vairāk cukuru, salīdzinot ar parasto tomātu, viņi var palielināt skābumu kuņģa sulas. Parasti dienā ieteicams izmantot līdz 8-9 gabali ķiršu tomātiem.

Dzeramais ķiršu tomātus būtu jāierobežo un cilvēkus ar nozīmīgiem traucējumiem, kas vielmaiņu, kā arī ar noslieci uz alerģiskām reakcijām.

Яндекс.Метрика