Hamon

Hamon ir šķiņķis, kas ir pilsonis delikatese Spānijā. Tradicionāls  Hamon ir šķiņķis
 šķiņķis izgatavoti no pakaļkāju no cūkas. Ir divi galvenie veidi Serrano un Iberico okoroka-.

Serrano izgatavoti no vienkāršiem kalnu šķirņu cūkas ar balto gaļu un Iberico šķiņķis ir elite skats no cūkām baroti tikai ozolzīlēm un to gaļa ir vairāk garšīgs un sulīgs. Abi veidi atšķiras pagatavošanas metodes. Arī Serrano šķiņķis naga baltā, un Iberico šķiņķis ir melns.

Vēsture delikatesi

Hamon ir personifikācija gastronomijas vēsturē Spānijā. Pirmo reizi šis gardums trūkumu sāls Spānijā, kad vienīgais veids, kā gatavošanas gaļa tika žāvēšanas laikā ir sagatavots. No Ibērijas pussalas iedzīvotāji tika sālītas un kūpinātas gaļas cūkas. Tajā pašā laikā Jamon sāka stāties pamata uzturā spāņu karavīru un iekarotājiem.

Pirmais pieminēt šo šķiņķi datēts ziedonis Romas impērijas, kā arī minēts rakstos Diokletiāna delikatese. Pēc kritiena Romas impērijas pārstāja būt šķiņķis ēdiens bagāto slāņu iedzīvotāju un ir parādījies uz galdiem parasto cilvēku Spānijā. 18. gadsimtā Spānijā, šķiņķis bija jūrnieku galvenais pārtikas.

Šobrīd labākais šķirnes šķiņķa tiek pasniegti Spānijā, un tie ir ornaments no svētku galda.

Kaloriju Jamon

Hamon ir produkts vidējā kaloriju saturu, kas var tikt iekļauti uztura izvēlnē. Kaloriju šķiņķis bija 160 kcal, un tas satur 16 gramus tauku, 34 g olbaltumvielu un 1 g ogļhidrātu.

Derīgās īpašības šķiņķi

Šķiņķis satur lielu daudzumu A un E vitamīnu, taukskābēm, kas palīdz normalizēt holesterīna līmeni asinīs un ir preventīvs efekts pret aterosklerozi.

Šajā šķiņķis satur antioksidantus un tirozīnu, kas veicina šūnu atjaunošanos, savelk ādu un novērš novecošanos. Regulāra patēriņu jerked gaļas ir laba profilakse sirds un asinsvadu slimībām, kā arī veicina jaunības ādas sejas un labā stāvoklī asinsvadus. Kompozīcija parasti sastāv minerālvielas vārīti šķiņķis, sēru, cinku, dzelzi, kāliju un magniju.

Sagatavošana Jamon

No vārīšanas un atbilstība ir atkarīga pareizību visos garšas un derīguma Jamón. Sākumā šķiņķa izlej sāli ar lielu daudzumu, un pēc tam žāvē vairākus mēnešus. Raksturīgi, žāvēšana šķiņķis Spānijā sākas agrā pavasarī ar pakāpenisku pieaugumu temperatūras.

Pēc žāvēšanas  Hamon kulinārijā
 process žāvēšanas, kurā gaļa iegūst patīkamu aromātu, sulīga un garda garša stockfish struktūru. Pagrabos notika pagājušajā procesu nogatavošanās šķiņķis, kur tas izpaužas tās unikālo garšu.

Lai pārbaudītu gatavību spāņu delikateses izlasē. Viņi izurbt šķiņķi vairākās vietās ar smalku adatu justies aromātu un garšu nelielu gaļas gabalu.

Ready šķiņķi sagriež plānās šķēlītēs īpašu instrumentu, un par tiesībām apkalpo šķiņķa īpašas ierīces - hamonero. Iesniegšanas delikatesi par svētku galda ir pievienots īpašs Spānijas rituāls.

Kontrindikācijas

Hamon lietošana ir kontrindicēta, ja Jums ir paaugstināta jutība cūkgaļa, un jāierobežo uzturā stingrā uztura izvēlnē.

Neiesakām ēst šķiņķis pārtikā lielos daudzumos cilvēkiem ar hipertensiju, aterosklerozi un nopietnām slimībām, gremošanas sistēmu.

Яндекс.Метрика