Ceratoniju

Ceratoniju iegūst no ceratoniju pākstīm - ceratoniju. Tas Evergreen augs parasti aug arī gaisotnē Itālijā, Spānijā, Kiprā un citās Vidusjūras valstīs.  Ceratoniju Ceratoniju

Augļi ceratonijas tumši brūns un spīdīgs, ar saldu mīkstumu un cietās sēklas. Izejvielas pākstis neizmanto. Ja jums savākt tos nenobrieduši un žāvē saulē, tie kļūst salda garša.

Carob procentiem mazāk tauku, bet vairāk ogļhidrātu un kalcija. Līdz pat 50% augļu mīkstumu padarīt ogļhidrāti, kas dod saldu garšu un padara ceratoniju viegli enerģijas avots. Kalcija ceratoniju 3 reizes lielāka nekā kakao pupiņām, un tas tiek efektīvi tiek absorbēts no gremošanas trakta. Bet kaloriju kerob tuvojas kakao pupiņas kā samazinātu tauku daudzumu ogļhidrātu kompensēt savu mīkstumu.

Saskaņā ar tā īpašībām ir līdzīgas kakao ceratoniju pulveri. Neliela atšķirība ir gaišākos krāsu pulveri, un ceratoniju saldu garšu, tāpēc tas prasa ne papildus pievienotā cukura.

Ceratoniju pulveri iegūst, samaļot negrauzdētas vai grauzdētas ceratonijas pākstis. Atšķirībā no kakao pupiņām nesatur šos pākstīm psihoaktīvās vielas (kofeīns, teobromīns, uc). Tādēļ lietošana ceratoniju slēpjas faktā, ka tā ir droša aizstāt šokolādi ar tādu pašu garšu un krāsu. Klāt šokolādes kofeīna var nevajadzīgi satraukt un izraisīt nervozitāte, sirdsklauves. Ceratoniju nav Minētie trūkumi un tajā pašā laikā sniedz konditorejas jauku šokolādes garšu.

Pulveris no ceratoniju pākstīm izmanto ražošanā kūkas, kūkas, pudiņiem, kūkas un citu saldu mīklas, kā vienu no karstā un aukstā dzērienu, ieskaitot šķidrumus sastāvdaļām. No koka koka pirms tā tika izmantota kā tukšu kabineta lietu.  Ceratoniju pulveri

Derīgās īpašības ceratoniju

Ceratoniju spēj palielināt ražošanu kuņģa sulas, žultī un palielina apetīti. Tā ir maiga diurētiķis īpašības, un ļauj jums cīnīties pietūkums. Ieguvumi no ceratoniju ir arī tās vitamīnu un minerālvielu saturs - galu galā, viņš ir avots A, B un D vitamīnu, kā arī vairāki mikroelementi - dzelzs, magnija, vara, niķeļa. Olbaltumvielas augļu mīkstums ir 4 - 8%.

Svarīgas īpašības ceratoniju ir trūkums pieradināšanas un atkarības. Tas nav phenylethylamine, var izraisīt migrēna, vai hipertensijas krīze un fromamina izraisa alerģiskas reakcijas.

Ceratoniju var būt bez bailes iekļaut savā uzturā cilvēkiem ar diabētu un aptaukošanos, kā arī grūtniecēm un bērniem.

Яндекс.Метрика