Karpa

Karpa tiek audzēti zivju. Un šis sasniegums pieder Ķīnas. Sākumā, zivs bija populāra  Veidi karpu
 galvenokārt Āzijā, bet galu galā nonāca uz Eiropu, kur karpas tika nodarbojas kulinārijā daudzās katoļu klosteros un cēlu pilis. Čehijā, cita starpā, karpa ir tradicionāls ēdiens Ziemassvētkos.

Apraksts

Karpa - ir vairāk pieradināti veida karpu, loceklis karpu dzimtas. Ts šī zivs nav nejauša. "Carp" ir tulkots no grieķu valodas nozīmē "ražu". Zivis iegūst savu nosaukumu neticami auglības un strauju izaugsmi: liela sieviete var slaucīt gandrīz 1, 5 miljoni olu.

Ķīna ir dzimtene zivju. Saskaņā ar avotiem, jūs varat uzzināt, kāds ēdiens tas tika izmantots 1000. gadā pirms mūsu ēras, tas tika uzskatīts mīļākais ēdiens daudzu Ķīnas imperatoru.

Nedaudz vēlāk, karpa ir kļuvis populārs arī citās Āzijas valstīs, un pēc tam devās uz Eiropu. Eiropā, zivis uztver divējādi - gan pārtikas, gan kā dekoratīvi. Anglijā un Čehijā tika radīti mākslīgi veidotu dīķu par zivkopību, un uz galda gotu King Teodoram karpa bija regulāra iezīme. ASV, Pirmais pieminēt karpu atrasts 1877.gadā, smagas ekonomiskās depresijas laikā, kad valsts piedzīvoja spēcīgu kritumu rūpniecības un ražošanas, kas, protams, bija kompensēt ar importu no ārvalstīm lēti produktiem.

Carp dod priekšroku dzīvot stagnējošu, klusums vai klusas plūst ūdeņos ar cietu māla apakšā. Bieži vien to var atrast rezervuāros, ezeros un upēs. Izplata to un dažās ūdenskrātuvēs Vidusāzijas un Sibīrijā. Ukrainā, viņš dzīvo gandrīz visas upes, tikai ļoti mazos daudzumos.

Ārēji līdzīgs jaunajam karpu karpas, tikai ilgāk un biezāka ķermeņa. Viņa lūpas bija aktīvi un masveida, un gar platām stiepjas pāri muguras spuras. Pie krāsainā karpu ir ļoti skaista krāsa. Gaismas zelta svari ap spuras kļūst zilgana nokrāsa un gaismas zelta zem. No zivju bagātu sarkanā krāsā astes, un spuras ir tumši violeta krāsa.

Pašlaik ir vairāki veidi karpu. Piemēram, ģenētiski audzē šķirni "spogulis karpa" ir pazīstama ar to, ka gandrīz neviens svari. Un ramchatogo karpu svari var uzskatīt tikai uz muguras un vēdera. Japānas savā laikā cēla interesantu šķirni "koi", kuras dalībnieki atšķiras interesantu krāsu, gaismu atstarojoša balta, oranža un zelta un melnas krāsas.

Ir daudzas receptes karpām. Visizplatītākais veids, kā gatavot to ir cept folijā, iepriekš pildīti viņa dārzeņus vai sēnes, skābs krējums jāieeļļo. Vairāk nekā vienkāršu recepti vārīšanas karpas ir tās cepšanai lielā apmērā augu eļļas uz čuguna kastrolītis. Kopumā, gaļa no šīm zivīm garšīgs, ir delikāts un nedaudz saldu garšu. Tāpat ir iespējams vārīt karpas, un ne tikai ūdeni, un, piemēram, alus un garšvielām. Ļoti garšīgas zupas, ko iegūst no karpu.

Sastāvu un kaloriju saturu karpu

100 grami gaļas, kas satur 76 karpas, 31 g ūdens, 5, 6 grami tauku, 17, 83 g olbaltumvielu. Prezentē šajā zivju daudz vitamīnu:  Sagatavošana karpu
 vitamīns, vitamīns B, PP, K, E, K; makro- elementi: magnija, kālija, fosfora, kalcijs, nātrijs; mikroelementi: selēns, cinks, mangāns, dzelzs, varš.

Kaloriju karpa ir diezgan zems, padarot to gaļu noderīga cilvēkiem, kas vēlas samazināt ķermeņa svaru. 100 g kaloriju karpa ir aptuveni 127 kcal.

Derīgās īpašības karpu

Pateicoties bagāto saturu, vitamīnu (A, B, PP, C, E), makro un mikroelementus, antioksidantus, karpa ir noderīga cilvēkiem, kam problēmas ar galvas un mugurkaula smadzeņu. Regulāra lietošana to pārtiku ir labvēlīgi veselībai ādas un gļotādu, normalizē nervu un gremošanas sistēmu, normalizē cukura līmeni asinīs. Noderīga karpa gaļu kā vairogdziedzera slimībām.

Kontrindikācijas

Kopumā, karpa nav kontrindikācijas. Vienīgais, kas jums vajadzētu pievērst uzmanību, ka zivis ir diezgan vienkārša pārtikā. Tā barojas ar moluskiem, kukaiņu kāpuriem, tārpiem, kas bieži noved pie tā, ka kopā ar noderīgas vielas uzkrājas zivju un slikti, varētu novest pie pasliktināšanos cilvēku.

Tas ir jāņem vērā fakts, ka barībā audzētas mākslīgos apstākļos zivis, bieži pievienoto paātrinātāji izaugsmi, antibiotikas un dažādas krāsas.

Яндекс.Метрика