Karpa

Parastā karpa - zivis, kas pieder pie ģimenes karpu karpas komanda. Viņa dzīvo saldūdens baseinus Melnajā, Azovas,  Parastā karpa - zivis karpu dzimtas
 Aral un Kaspijas jūru, kā arī ezers Kapchagay un Amūras upes. Power karpa mainās atkarībā no gadalaika. Pavasarī un vasaras sākumā zivis dod jaunie dzinumi vilkvālīte, meldri, glīvene, olu kapsulas un cita veida ūdens augu, var arī ēst vardes un ikriem. Vasarā pamats uzturā karpa up tārpi, kukaiņi, olu kapsulas, gliemeži, mazo dēles un vēži.

Karpa - saistīto forma karpu, kas iegūti, izmantojot audzēšana.

Šī zivs ir garena ķermeni, kas pārklāta ar lieliem svariem zeltaini dzeltena ar zilganu nokrāsu. Uz vēdera karpu krāsu izmaiņas vieglāks un tumšāku toni spin. Katrs skala robežojas ar melnu svītru, un pamatne ir klāta ar tumšiem plankumiem. Īpatnība ir karpu tumši pelēkā muguras spuras klātbūtne ar raksturīgu spēcīgi robotu gaismu.

Neskatoties uz to, ka karpas spēj dzīvot līdz 35 gadiem, pieaugums zivs tiek izbeigts pēc Vecums 7 gadi. Tās vidējais svars ir apmēram 2-3 kg. Tomēr ir, personām, kuru garums ir lielāks par vienu metru un sasniedz svaru 25 kg.

Karpu. Kaloriju sastāvu un derīgās īpašības

Zemu kaloriju fileja karpu - tikai aptuveni 97 kalorijas uz 100 g produkta - brīdis, lai veiktu zivis uz produktiem, kas piemērots uzturā. Turklāt gaļas karpa raksturo augsta sagremojamība. Tas ir viegli šķeļ ar nelielu daudzumu saistaudu, kas arī padara zivis pievilcīgu tiem, kuru dzīvesveids nevar uzskatīt aktīvs. Šī zivs satur daudz proteīna, kas ir noderīgi un aktīvās slodzes, un laika periodā aktīvās augšanas organisma.

Gaļas karpa bagāts ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām. Tādējādi, zivju augstu A vitamīna, PP, C, E, kā arī vitamīnu B, it īpaši tiamīns - B1 un riboflavīns - B2. Komplekss makro- un mikroelementi ietverts zivju sastāv no fosfora, dzelzs, kalcija, hroma, magnija, fluors, hlors, kālija, nātrija, niķeļa un molibdēna. Arī karpu Sabalansētās nepiesātinātās taukskābes.

Caviar karpa

Stingras un sekla, ar raksturīgu sarkanīgu krāsu, karpu ikri tiek klasificēts kā "baltās olas". Sakarā ar tās zemo cenu, tas bieži viltojumu citus produktus šajā kategorijā.

Tas kaviārs karpa - īsts gardums, kas patērē kopā ar smalki sakapātiem sīpoliem pastas, pievieno sviesta un krējuma mērcē ar zivīm.

Tā nārsto karpas  Caviar karpa
 no aprīļa līdz jūnijam, par veģetācijas jomā piekrastes ūdeņos. Pilngadības uz nārsta tiek uzskatīts vecums 3 līdz 5 gadiem.

Uz galda par patērētāju karpu ikri saņem pēc ilga ārstēšana, kas ietver sālīšana un pasterizācijas. Uzglabāšanas ilgums bez zaudējumiem noderīgu un augstas garšīgumu ražošanā atbilstoši prasītajiem noteikumiem.

Augsts saturs lecitīns, polinepiesātinātās taukskābes un daži vitamīni kopā ar uztura īpašības padara karpas micēlijs ne tikai garšīgi, bet arī ļoti noderīga delikatese.

Sagatavošana karpu

Karpa gaļa savdabīga maiga, nedaudz saldena garša. Rich un spilgts garšu zivju nav viegli mainīt pat ar garšvielām un citām sastāvdaļām, kāpēc karpas vienmēr dominē šķīvja.

Sulīgums, aukslēju veidošanās un bagātīgu garšu zivju ir gandrīz neiespējami izjaukt, neatkarīgi no izvēles sagatavošanas metodi karpu. Zivis var cept, cepta, paraut, sīkumi, sāli un pat gatavot pirmo ēdienu. Īpaši populārs karpu gavēņa laikā.

Neatkarīgi no metodes gatavošanas karpu ir izvēlēts, tas ir svarīgi tīrīt zivis. Izmantojot tikai svaigus liemeņiem ir jābūt brīvam no karpu skalas, un pēc tam caur griezumu iekšpusē muguras ir jānoņem, lai nesabojātu žultspūšļa.

Karpu. Kontrindikācijas

Milzīgs skaits derīgo īpašību un raksturlielumu karpu zivju padara welcome trauku uz katra galda, bet tā pārmērīga lietošana nav vēlama. Sakarā ar to, ka zivis uzturā ir ļoti picky (karpa var ēst moluskiem, tārpi, kukaiņu kāpuri), kā arī sakarā ar to, ka viņu dzīvotnes bieži piesārņotu dīķi, karpa ķermenis uzkrājas ievērojams daudzums kaitīgu vielu.

Arī karpa nav ieteicams lietot cilvēkiem ar individuālu nepanesamību

Яндекс.Метрика