Katyk

Katyk ir raudzēts piena dzēriens, tradicionālās tautas Baškortostānas, Kaukāzā, Centrālajā Āzijā un citos Tjurki, kā arī Bulgārijā.

 Raudzēts piena dzēriens katyk
 Šis dzēriens ir izgatavots no piena raudzētiem ar īpašas baktēriju kultūrām - Lactobacillus bulgaricus un Streptococcus pienu. No izmantotā piena tās sagatavošanā izvēle, ir visai plaša, govs, vērša, kaza, aita vai to maisījumi.

Pārstāvot īpaša veida skābs, katyk tā atšķiras no tās sagatavošanai tiek izmantota tikai vārītu pienu, tādējādi panākot maksimālu tauku saturu produktā. Šo faktu var izskaidrot ar faktu, ka vārīšanās šķidruma iztvaicēts piens par trešdaļu, proti, samazinātu ūdens daudzumu un tauku daudzumu nemainās. Rezultāts ir mazāks tilpums ar augstu tauku saturu. Fermentācijas process ilgst 6 līdz 10 stundas. Pie kam temperatūra ir uzstādīta starp 20 līdz 40 grādiem. Gatavā produkta bieži dots maz sarkanīgu nokrāsu pievienojot bietes vai ķiršiem.

Tehnoloģija sagatavošanas tatāru katyk nedaudz atšķiras no tradicionālās un augstāk. Pirmkārt, tā ir sagatavota tikai no apdedzināta piena. Pienu uzglabā uz ilgu laiku māla kuģa pie temperatūras no 90 grādiem. Kad piens kļūst konsekvenci bieza krējuma, tas atdzisis līdz 40 grādiem, pievienojot tai ar raugu. Tad māla kuģis ir labi ietīti un jānovieto siltā vietā, kur nākotnē katyk ievadīts 8-10 stundām. Kad dzēriens ir gatavs, tas tiek ievietots ledusskapī, kur tā tiek glabāta.

Par mūsdienīguma prasības, pamatojoties uz veselības aprūpi, ir iemesls tam, ka tirdzniecība var atrast katyk, tauku saturs ir mazāks nekā tradicionālā dzēriena.

Dzēriena vēsture ir vairāk nekā diviem tūkstošiem gadu. Pat toreiz tas tika atzīmēts katyk noderīgas īpašības, tās spēju saglabāt lielisku veselību un nostiprināt veselību.

Dažos gadījumos katyk pārliešanai, kā rezultātā suzma (cits nosaukums - suzbe). Šis produkts ir krustojot krējumu un biezpienu.

Glabājiet gatavs katyk ieteicams ne ilgāk par 2-3 dienām, pretējā gadījumā tā kļūst pārāk skāba un asa garša. Tomēr, pat ar tik būtiskas izmaiņas garšas katyk piemērotu pārtiku. To pievieno zupas vai buljoni taukiem.

Vidusāzijā, svaigs dzēriens izmantojusi kā atsevišķu dzēriens jogurtu, lai gan tas arī pievienot salātiem kā degvielas uzpildi, jo tās augsto skābumu. Katyk plaši izmanto, gatavojot aukstās zupas chalop.  Kaloriju katyk - 56 kcal uz 100 g

Derīgās īpašības katyk

Katyk plaši novērtē ne tikai iedzīvotāju šajās valstīs, kur tradicionālo dzērienu. Viņa cienītāju loks ir daudz plašāks. Šis fakts ir viegli izskaidrojams ar to, ka zemā kaloriju - tikai apmēram 56 kcal uz 100 g dzēriena ir daudzas noderīgas īpašības.

Tātad, pateicoties mikroorganismiem, kas veido katyk, dzert labi uzsūcas organismā. No milzīgās summas, mikroelementu un vitamīnu saturs palīdz saglabāt labu veselību, jaunību un sparu ķermeni un dvēseli.

Katyk īpašs sastāvs nodrošina to, ka regulāra patēriņa dzēriena palīdz nomākt patogēno mikrofloru zarnās, lai apturētu pūšanas un atjaunotu izdevīgu mikrofloras līdzsvaru. Turklāt viens no derīgo īpašību katyk ir tā labvēlīgi iedarbojas uz gremošanas procesiem.

Visbeidzot, izmantošana dzēriena palielina apetīti, palīdz ar svara zudumu, tīrīšanas ķermeņa toksīnus un samazina holesterīna līmeni asinīs.

Яндекс.Метрика