Kumiss

Kumiss sauc raudzēti piena dzēriens, ko tradicionāli gatavo no ķēves piena, tā fermentācijas. Viņam  Mare piens - raudzēts piena dzēriens, kas izgatavots no ķēves piena
 izgatavojam divu veidu fermentācijas: pienskābes un alkoholu, izmantojot raugu, bulgāru un acidophilus pienskābes bacilis. Dzēriens ir bālgans, tā ir savdabīga vai putas. Kumys atsvaidzinoša garša, salds un skābs. To bieži izmanto medicīniskiem mērķiem.

Izgatavošanas tehnoloģija ļauj gatavot dažādus mare cietoksni. Dažās dzēriens alkohola saturu veidiem ir tik liels, ka tas var izraisīt saindēšanos, un rezultātā cilvēks to izmantot uztraukums-iereibis stāvoklī. Par nelielu daļu no alkohola dzēriena kumiss piemīt nomierinoša un relaksējoša iedarbība, līdz miegainību.

Kumiss sagatavoti pat nomadu ciltis Mongolijas un Vidusāzijā. Ir zināms, ka dzēriens pastāvēja Eneolithic, proti, pirms vairāk nekā 5000 gadiem. Pierādījums tam ir atrodami ielejas Susamyr, kur, turklāt pierādījumu pieradināšana zirgu, zinātnieki konstatēja maisiņi kazas ādas ar pēdas zirgu piena. Tas ir iespējams, ka tā ir raudzēts tādā pašā veidā, kā ķēves.

Pirmā rakstveida pieminēt dzēriena bija raksta sengrieķu vēsturnieks Hērodots, kurš dzīvoja 5. gadsimtā. BC. Raksturojot dzīvi uz skitu, viņš stāsta par savu iecienītāko dzērienu, kas ir izgatavoti no raudzētiem Mare piena, kuļot to koka toveri. Arī vēsturnieks norādīja, ka Skitu tik rūpīgi apsargāta noslēpums dzēriena ka apžilbināti katru vergu, uzzināja par gatavo dzērienu.

Vēlāk pieminēšana kumiss atrasts senās hronikās (piem Hypatian) un piezīmēs ārvalstu misionāri un ceļotājiem. Tādējādi, 13.gs.. Franču mūks Guillaume de Rubruk, aprakstot savu ceļojumu uz "tatāri" detalizēti aprakstīts ne tikai ietekmi kumiss un garšas, bet arī veids, kā gatavot to. Apraksts nedaudz izkropļota, bet kopumā, tuvu patiesībai.

Neskatoties uz to, ka sākotnēji izmantotā tikai kumys ķēves piena, tad Kalmyk nomadi sāka izmantot kamieļu un govs pienu. Bashkirs joprojām izmanto dzērienu, tradicionālās receptes, kā arī Turkmens un kazahi labprātāk kumys kamieļu pienu.

Starp citu, ķēve ir vienīgais apreibinoši dzērieni atļauts musulmaņiem.

Sastāvu un kaloriju kumys

Kaut formā fermentācijas, ko izmanto, lai sagatavotu kumiss, piena olbaltumvielas kļūst sagremojama un piena cukuru pārvērš etanolu, pienskābe, oglekļa dioksīdu un aromātiski. Ar šo sastāvu mare saņem augstu uzturvērtību, viegli sagremojama, ir patīkama garša un maigo garšu.

Tradicionāli, alkohola saturu kumiss ir starp 0 un 2% līdz 3% etanola. Strong kumiss pagatavoti no ķēve piena, un satur līdz 4, 5% alkohola. Kazahstānas gatavošanas metode ietver radīšanu dzēriena, cietoksni, kas sasniedz 40%.

Dzēriens satur virkni vitamīnu, tai skaitā - tiamīna, riboflavīna, folijskābi un pantotēnskābe, biotīns un vitamīnu B12, un C.

Kaloriju kumys tradicionālās ražošanas (no ķēves piena) ir 50 kcal uz 100 g

Noderīgas īpašības kumys

Pabalsts  Mare piens pudelēs
   kumys iezīmēja pirms vairāk nekā tūkstoš gadiem, patiesi lieliski. Šis dzēriens ir oficiāli lietots, un vēlāk padomju periodā, kā līdzeklis sanatorijās no Volgas reģionā, Burjatijas, Baškortostānas un Kirgizstānas, un apstrādes procesu, ko sauc par "kumysoterapiya." Tagad, diemžēl, ārstniecības iestāžu skaits, kas tiek praktizēta kumysoterapiya ievērojami samazināts. Līdz šim tikai divi darbojas aktīvi kūrorts, kas atrodas Baškīrijā.

Antibiotika vielas, ko satur kumiss, darīt dzert efektīvu pretmikrobu līdzekli, palielina organisma izturību pret infekcijas slimībām.

Augsta uzturvērtība un spēja stimulēt bioloģiskos procesus, kas rodas organismā - īpašības kumiss, par kuru viņš arī novērtēti. Līdz ar to, dzēriens tiek plaši izmantoti, lai aizpildītu trūkumu vitamīnu un enerģijas. Tas dod ķermeņa vitalitāti, izturību, stimulē nervu sistēmu un palīdz normalizēt vielmaiņas procesus organismā.

No dzērienu alkohola, pienskābes un oglekļa dioksīda saturs stimulē apetīti un uzlabo gremošanu.

Ārstēšanas kumis iecelts dažās tuberkulozes, anēmijas formām un atjaunot normālu zarnu mikrofloru.

Kumys labvēlība noteikti novērtēs tie, kas cieš no paģirām. Dzēriens ir ne tikai lieliski novērš cēloņus šī stāvokļa, bet arī remdē slāpes un dod spēku.

Zināms priekšrocības kumys un kuņģi: regulāra lietošana dzēriens ir pozitīva ietekme uz sekretoro darbību gremošanas sistēmu, palīdz ar kuņģa čūlu un dizentēriju.

Saskaņā ar dažu derīgo īpašību kumys ļauj izmantot to kā līdzekli, lai palīdzētu palēnināt progresēšanu jaunveidojumu procesus organismā.

Paaugstinātu hemoglobīna, leikocītu uzlabošanai, profilaksei sirds un asinsvadu slimībām - šeit ir neliels saraksts ar īpašību attiecināti uz šo dzērienu.

Jāatzīmē arī, ka pieteikums nav ierobežots kumys vecums. Tas ir vienlīdz noderīgi bērniem un pieaugušajiem. Tas nav ieteicams to izmantot tikai cilvēkiem ar individuālu nepanesamība produktu, kā arī tiem, kuri cieš no kuņģa-zarnu trakta akūtā formā slimībām.

Яндекс.Метрика