Lasis

Lasis ir biedrs plēsīgās zivis no lašu dzimtas.  Lasis - plēsīgās zivis, kas saistīti ar lašu ģimenei
 Sakarā ar sarežģītu klasifikācijas nosaukumiem zivju šajā ģimenē bieži vien ir apjukums. No vienas puses, termins ir klāt sugas nosaukumu cēlu un Klusā okeāna laši, no otras puses - ģimenē, un ietver foreļu un draugs lasi, un Arktikas Cisco, kas bieži ietilpst definīcijā "lasi." Bet patiesībā mēs esam aicināti lasi lasi nārsta laikā.

Lasis iegarena ķermeņa, no 50 150 cm garš, saplacinātā pusēs. Narrow purna izstiepts uz priekšu. Svari mazas zivis, uz muguras pelēki zilas, sāni sudrabaini ar reti melniem maziem plankumiem. Lasis vēders sudrabaini baltas, spuras tumši pelēka. Svars viena cilvēka var būt no 5 uz 35 kg.

No laša lielākā pavada savu dzīvi jūrās, migrē nārstot saldūdens upēs. Agrāk, jo īpaši garšīgu gaļu lasi attiecināta uz dārgu šķirnes komerciālo zivju, bet tagad plūsmas piegādāto vaislas zivju zivjaudzētavās, un tas ir kļuvis daudz pieejamākas. Garša lašu mīļotājiem saka, ka garša un īpašības no lašu nozvejas dabā un audzē mākslīgi veidotu dīķu joprojām ir ļoti atšķirīgs.

Par lašu priekšrocības

Lasis ir bagāta ar fosforu, kam ir svarīga loma, veidojot un uzturot tvirtumu kauliem un zobiem. Fosfors piedalās reakcijas enerģijas organismā, un tādēļ ir atbildīga par uzturēšanu toni un vitalitāti. Kā daļa no fosfāta buferšķīduma sistēmu asins tā regulē skābju-sārmu līdzsvaru.

Šajā zivju pietiekami lielu daudzumu kalcija, magnija, kālija, nātrija un nosaka labvēlību lašus organismam satura. Šie minerāli ir svarīga loma dažādu bioķīmisko reakciju. No mikroelementu sastāvs laša gaļa ir arī vērts pieminēt, piemēram svarīga kā dzelzs, mangāns, selēns, cinks un varš.

Derīgās īpašības laša tiek identificēti un tās bagāto vitamīna saturs. Tas satur gandrīz visus B vitamīnus, kā arī daudz A vitamīna

B vitamīni ir savstarpēji kompleksā ar deficītu vienu no tiem no otras iedarbība var būt nepilnīga. Tātad klātbūtne pilnu komplektu vitamīnu grupas dod gaļa lasis vēl lielāku vērtību. Viņi atbalsta veselību nervu sistēmu, smadzenes, organisma imūnsistēmas aizsargspējas, ir iesaistīta veidošanos hormonu un citi.

100 g laša gaļa satur 12 mikrogramus A vitamīna Tā ir antioksidants un ir svarīgi, lai saglabātu ādu un gļotādu veselīgi, veidošanās vizuālās pigmenta tīklenē, lai stiprinātu imunitāti un uzlabo šūnu reģenerāciju.  Kaloriju lasis - 142 kcal uz 100 g gaļas

Laša - avots nepiesātinātām taukskābēm, īpaši omega-3 un omega-6. Tie veidojas cilvēka organismā, tāpēc ir jānāk no pārtikas. Šīs skābes normalizē sirds un asinsrites sistēmu, samazinot varbūtību išēmija, regulēt veidošanos asins šūnas, normalizē smadzeņu darbību. Īpaši svarīgi ir noderīgas īpašības lašu veciem cilvēkiem. Saskaņā ar dažiem ziņojumiem, lasis spēj samazināt varbūtību saslimt ar Alcheimera slimību un vēzi. Tātad tas ir pamatoti sauc anti-novecošanās produktiem.

Kontrindikācijas lasis

Nozvejotās zivis no okeāna neiesaka ēst grūtniecēm un barojošām mātēm. Fakts ir tāds, ka dzīvē laša okeānā laikā tas uzkrāj dzīvsudrabu un smagos metālus, kas var būt nevēlama ietekme uz augli. Šajā gadījumā, "savvaļas" lasis var veiksmīgi aizstāt paraugus audzē zivjaudzētavās.

Laša attiecas uz sarkanā zivs, kas reti notiek cilvēkiem ir alerģija pret. Personām ar alerģisko noskaņojumā ir jābūt uzmanīgiem, lai izmantotu produktus no tā.

Kaloriju lasis ir aptuveni 142 kcal uz 100 g gaļas. Ēdieni no ļoti barojoša, ir rafinēts garša un ātri apmierināt izsalkumu. Tomēr, ņemot vērā augsto kaloriju lasi, tas jāierobežo uzturā cilvēkiem ar aptaukošanos.

Яндекс.Метрика