Lazdu rieksti

Lazdu riekstu vai riekstu augļu sauc dižlazda vai "Lombard rieksts", lapu koku sugas  Lazdu riekstu - augļu dižlazda
   krūmi, kas pieder ģints ģimenes Birch Hazel.

Augi sasniedz augstumu 10 m, izplata galvenokārt Balkānos, Itālijā, dienvidu reģionos Vācijā, Šveicē, Francijā un Ziemeļamerikā. Augļi krūmi ir raksturīga dzeltenīgi brūna krāsa un forma tuvu sfēriska. No rieksta garums nepārsniedz 25 mm, platums ir aptuveni 20 mm ir.

Tā reiz tika uzskatīts, ka lazdu riekstu ir maģiskas īpašības, un var glābt dzīvību. Šī leģenda dzimis senos laikos, laikos neražas, kad viņš bija vienīgais pārtikas lazdu rieksti. To lieto jēlu, grauzdēta, vai izgatavoti no riekstu pastas vai eļļu. Šie ciemi, kas nav bijusi ievērojama krājumu riekstu, tika lemts iznīcībai. Iedzīvotāji ciematā vāveres izdzīvot.

Šobrīd plaši izmantoja trīs šķirņu lazdu riekstiem: Krimas, kerasund un Badem. To atšķirība slēpjas izskatu un biezumu korpusa, bet īpašības neatšķiras.

Lazdu riekstu plaši izmanto konditorejas rūpniecībā, kur viņš no miltiem, riekstu sviests, turklāt tas tiek patērēts cepti cukurotu vai sālītas formām.

Uzturvērtība, sastāvu un kaloriju lazdu rieksti

Augsts kaloriju lazdu riekstu, pateicoties tā taukainas struktūrai, jo uzgriezni vairāk nekā 50% sastāv no eļļas (apmēram 67 g uz 100 g produkta). Ogļhidrātu saturs ir salīdzinoši zems un nepārsniedz skaitli '10 frakcijas masas olbaltumvielu uzgriezni ir apmēram 16 grami, pietiekami, lai augu izcelsmes produktiem. Šī īpašība padara to par neaizstājamu elements dižlazda ēdiens tiem, kuri jāievēro veģetāro diētu vai gavēni.

Lazdu Kaloriju vienāds 704 kcal uz 100 g produkta. Attiecībā uz šo rādītāju, rieksts ir ne tikai pārāka ar lielāko daļu citu produktu šajā kategorijā, bet arī šokolādes, maize un piens. Kopā 200 g lazdu rieksti, ēst dienas laikā, varam nodrošināt pusi no ikdienas kaloriju.

Neskatoties uz acīmredzamo tauku riekstu sviests, tās loceklis, ir ļoti noderīgas īpašības. Sastāvs eļļas ir: oleīnskābes, stearīnskābes, palmitīnskābes, un citas skābes.

Bez tam, uzgrieznis satur vitamīnus E, B un minerālvielas: kālija, kobalts, dzelzs, kalcija, magnija un citi.

Derīgās īpašības lazdu riekstu

Polinepiesātināto taukskābju saturs ir saistīts ar izmantošanu lazdu riekstu, ārstējot sirds un asinsvadu slimību jomā. Turklāt, kalcija un kālija sastāvā veicina uzlabošanai riekstu un gludās muskulatūras sirds ir izdevīga kuģa sienām, vienlaikus saglabājot savu elastību. Laba lazdu riekstus un anēmija, varikozas vēnas, tromboflebīts, kapilāru slimības. Citiem vārdiem sakot, no riekstu lietošana ar dažādiem pārkāpumiem darbībā tīkla asinsvadiem ir nenoliedzams.

Dižlazda tiks galā ar uzdevumu attīrīt ķermeni, īpaši aknas. No uzgriezni spēja, lai novērstu veidošanos un izplatīšanos pūšanas organismā.

Eksperti saka, ka izmantošana riekstu nenovērtējams palielināt prostatas un kā Imūnstimulējoša aģentiem. Turklāt pacientiem ar cukura diabētu bieži ieteicams iekļaut šo produktu uzturā sakarā ar zemu ogļhidrātu saturu tajā.

Šie pētījumi liecina, ka paklitaksels ietvertā riekstu (pretvēža līdzekli) ir efektīvs vēža profilaksi.

Dziednieki  Lazdu riekstu kodolu
   un ārsti, kas izmanto receptes tradicionālajā medicīnā iesaka ēst lazdu barojošām mātēm, lai ražotu pienu, pārējo - lai novērstu gāzu veidošanās zarnās, novēršot nierakmeņi. Kokteilis rieksti pounded ar ūdeni, palīdz tikt galā ar bronhopulmonāru slimībām, un pievienojot medu uzlabo reimatismu un anēmija. Riekstu eļļa tiek izmantota epilepsiju un roundworm.

Bīstamas īpašības lazdu rieksti

Kaitējuma lazdu vairumā gadījumu ir saistīti ar viņa pārmērīgu patēriņu. Pilnībā kontrindicēta bērniem ar hronisku nieru slimību, kas izpaužas, kā arī smagas formas diabētu.

Ievērojot dienas likmi 30-50 grami riekstu bojājumus ir samazināts līdz minimumam. Tomēr atkārtota dozēšana tiek pārsniegta, var izraisīt galvassāpes dēļ rašanos asinsvadu spazmām, kas pieres daivas smadzeņu.

Turklāt pieejamība derīgo īpašību lazdu riekstu nevar garantēt ar iegādi valriekstu bez čaulas. Lazdu nepiemīt apvalks notiek diezgan strauji sabrukšanas process uzturvielas un vitamīnus, kas noved pie tā derīgo īpašību zaudēšanu.

Visbeidzot, ir svarīgi zināt, ka uzgrieznis nav ieteicams glabāt vairāk nekā sešus mēnešus, pretējā gadījumā viņš zaudē arī visas īpašības, par kurām tā tiek novērtēta. Lazdu nenes kaitējumu, tomēr, un pārstās būt noderīga.

Яндекс.Метрика